Tapu Çalışma Saatleri 2023 (Randevu) Web Tapu Hafta Sonu Açık Mı

Web tapu hafta sonu açık mı ve yarın tapu daireleri açık mı, bilgilendiriyoruz. Tapu saat kaçta kapanıyor ve nöbetçi tapu dairesi nerede var gelin birlikte inceleyelim.

Tapu DairesiÇalışma Saatleri
Hafta İçi08.00 – 17.00
Öğle Arası12.00 – 13.00
Cumartesi/PazarKapalı
Tapu Dairesi Çalışma Saatleri

Tapu çalışma saatleri 2023, Tapu işlemleri için Tapu Müdürlüğüne gidilmektedir. Tapu işlemlerinizi gerçekleştirmek oldukça kolaydır. İstenen belgeleri tamamlayarak tapu harcını ödemeniz ve döner sermaye bedelini ödedikten sonra kolayca yapabilirsiniz. Tapu işlemleri için herkesin merak ettiği konu ise Tapu Müdürlüğünün çalışma saatleri oluyor. Sizler için hazırladığımız yazımızı okuyarak detayı bilgi edinebilirsiniz.

  • Tapu Müdürlüğü resmi bir kurum olduğu için belirli saatler de çalışmaktadır. Sabah 08.00 da hizmet vermeye başlarlar. Akşam ise 17.00 a kadar hizmet vermeye devam ederler. Bu saatler içerisinde giderek işlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Tapu Müdürlüğü Randevu

Tapu müdürlüğü randevu nasıl ve nereden alınır bilgilendiriyoruz. Tapu müdürlüğü randevu almak istiyorsanız ALO 181 arayarak ya da randevu.tkgm.gov.tr linkini kullanarak randevu alabilirsiniz. Aşağıdaki görsel anlatımlarla tapu müdürlüğü randevu nasıl oluşturulur sizlere anlatıyoruz.

Tapu müdürlüğü randevu
Tapu müdürlüğü randevu
Tapu müdürlüğü randevu
Tapu müdürlüğü randevu

Tapu Çalışma Saatleri Öğle Arası

Tapu çalışma saatleri öğle arası, Tapu işlemleri için Tapu Müdürlüğüne uğramanız gerekir. Fakat çalışma saatleri hakkında bilginiz yoksa bu konu da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tapu Müdürlüğüne kesinlikle randevu alarak gitmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Kurumda gereksiz yere beklemek zorunda kalmazsınız. Tapu Müdürlüğü resmi bir kurum olduğu için çalışma saatleri de ona göre işlem görmektedir.

  • Tapu Müdürlüğü 1 saatlik öğle arası molası verir. Öğle arası saatleri ise 12.00 ile 13.00 arasında olmaktadır.

Tapu Dairesi Cumartesi Açık Mı

Tapu dairesi cumartesi açık mı

Tapu dairesi Cumartesi açık mı, Tapu dairesine gerekli işlemler için gitmemiz zorunludur. Taşınmaz mülkler de değişim için, ailesinden miras kaldıysa yine el değiştirmek için gidilmesi gerekir. Tapu devir işlemleri genellikle 1 veya 2 gün sürmektedir. Gelin beraber tapu dairesinin çalışma saatlerine bakalım.

  • Tapu Müdürlüğü hafta sonu işlem yapmamaktadır. Resmi kurum olduğu için resmî tatillerde de açık değildir. 1 Ocak, 23 Nisan, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 1 Mayıs gibi tatiller ve Dini bayramlarda açık değildir.

Nöbetçi Tapu Dairesi

Nöbetçi tapu dairesi, Tapu dairelerinde işlemler için Tapu Müdürlüğüne gidilmektedir. Online veya telefondan randevunuzu oluşturabilirsiniz. Tapu daireleri hafta içleri hizmet vermektedir. Hafta sonları ve resmî tatiller de maalesef hizmet vermezler.

  • Hafta İçi; 08.00 – 17.00
  • Öğle Arası; 12.00 – 13.00
  • Cumartesi/Pazar; Kapalı
  • Hizmet vermedikleri süre zarfında nöbetçi bir tapu dairesi maalesef bulunmamaktadır.

Masrafsız Tapu Devri Nasıl Olur

Tapu Harcı Ödeme Nasıl Yapılır?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥