Tapu randevu için gerekli belgeler nelerdir bilgilendiriyoruz. Web tapu randevu nasıl alınır görsel olarak anlatım yapıyoruz. E-Devlet tapu randevu hakkında bilgiler veriyoruz.

Tapu randevusu nasıl alınır? Tapu daireleri ve tapu devir işlemleri için tapu dairesinden randevu almanız gerekir. Genelde profesyonel emlakçıların çok fazla uğrak yeri olan tapu dairelerinden randevu almak için farklı yöntemler vardır.

Tapu işlemlerini gerçekleştirmek için Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünden randevu almanız gerekmektedir. Randevu almadığınız takdirde tapu işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olamayacaktır. Tapu randevusu almak için;

  • Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 181 çağrı merkezini arayarak,
  • Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü https://online.tkgm.gov.tr/edevlet/uygulama web sitesi üzerinden

Randevunuzu bu iki yöntem ile kolayca alabilirsiniz.

Tapu Randevusu Nasıl Alınır
Tapu Randevusu Nasıl Alınır
Tapu Randevusu Nasıl Alınır
Tapu Randevusu Nasıl Alınır

Tapu Randevu Numarası

Tapu randevu numarası sayesinde tapu randevusunu kolayca alabilirsiniz. Tapu randevusu nasıl alınır? Diye merak edenler için büyük bir kolaylık olan telefonla randevu alma sistemi web sitesi kullanamayanlar için çok büyük bir avantajdır.

Tapu randevusu almak için Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün telefon numarası 181 çağrı merkezi arayarak karşınıza çıkan müşteri hizmetleri yetkilisinden uygun olan bir güne randevu alabilirsiniz. Eğer o gün içinde kontenjan yoksa başak bir gün için randevu alabilirsiniz. Telefon ederek randevu almak istemeyenler için resmi web sitesi üzerinden randevu alınabilir.

Tapu Randevu İçin Gerekli Belgeler

Tapu randevu için gerekli belgeler yılı için hangileridir kısaca maddeler halinde inceleyelim.

  • Tapunun aslı ya da fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet fotokopisi
  • Vergi borcu yoktur yazısı
  • Tapu işlemlerini kendiniz değil emlak danışmanı tarafından yapılacak ise emlakçi adına düzenlenmiş vekâletname

Yukarıda belirtilen belgeler ile randevunuz alabilirsiniz.

Tapu Randevu Sorgulama

Tapu randevu sorgulama işlemi yapabilmek için öncelikle kaydınız var ise E-devlet üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Hizmetler bölümüne Tapu bilgileri sorgulama alanına girerek kayıtlı bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Sorgulama ekranında karşınıza gelecek harita servisini de kullanabilirsiniz.

Tapu randevusu nasıl alınır? Konusunda randevu aldıktan randevuyu sorgulayabilmek için Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden randevu sorgulama kısmına girerek sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızın olması yeterli olacaktır.

Hisseli Tarla Nasıl Satılır – Ne Demek, İfrazlı Tapu Hakkında Bilgiler

Tapuda İntikal Nasıl Yapılır