Tavuk göğüs fiyatları güncel rakamlarını sizlere aktarıyoruz. 1 Kg tavuk göğsü fiyatı ve en ucuz tavuk hangi markette 2023, gelin birlikte inceleyelim.

Tavuk göğüs fiyatları 2023 yılında güncellendi. Bolca, Şenpiliç, Beypiliç, Banvit, Gözde, Bolez, Cp, Gedik, Lezita, Erpiliç, Hastavuk, Orvital gibi önde gelen tavuk markalarının tavuk göğsü fiyatları kendi aralarında farklılık gösteriyor. Bu noktada 2023 yılında sunulan en güncel tavuk göğsü fiyatları şu şekildedir;

Tavuk Göğüs Fiyatı2023 Güncel
Organik Marka Tavuk Bonfile Donuk Fiyatı45 TL
1 Kg Banvit Tavuk Göğsü Fiyatı65 TL
1 Kg Light Banvit Tavuk Göğsü Fiyatı60 TL
1 Kg Gedik Fleto Tavuk Eti65 TL
1 Kg Lezita Marka Tabaklı Fleto Fiyatı68 TL
1 Kg Lezita Marka Tabaklı Bonfile Fiyatı72 TL
1 Kg Banvit Marka İnce Göğüs Tabaklı Bonfile Fiyatı63 TL
1 Kg Bolez Marka Köylüm Tavuk Bonfile75 TL
Lezita Tabaklı 1 Kg Tavuk Göğsü Fiyatı Derisiz60 TL
Tavuk Göğüs Fiyatı

Çeşitli tavuk eti markalarının en güncel 2023 tavuk bonfile, göğüs eti fiyatları bu şekildedir. Fiyatlar kampanya ve satış noktalarına göre farklılık gösterebilir.

En Ucuz Tavuk Hangi Markette 2023

En ucuz tavuk hangi markette 2023 yılı güncel verilerini sizlere aktarıyoruz.

  • En Ucuz Tavuk Hangi Markette;
    • Migros
    • Carrefoursa
En ucuz tavuk hangi markette

En ucuz tavuk hangi markette 2023 yılı güncel fiyat bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle 2023 yılının başlarında et ve et ürünlerine yapılan zamlardan tavuk göğsü fiyatları da nasibini aldı ve yükselişe geçti. Bu noktada fiyatların markaya ve gramaja bağlı olarak değiştiğini söylemek mümkündür.

Özellikle de fırın ve haşlama yemeklerinin vazgeçilmezi olan yumuşak kemiksiz tavuk göğsü fiyatları satış noktasına gör de değişiyor. Güncellenen en yeni fiyatları yukarıdaki tablomuzda ayrıntılı bir şekilde aktardık. Marketlerin kampanya dönemleri dışında en yaygın ve genel fiyat aralıkları tabloda yer verdiğimi gibi yansıyor.


Daha fazla ilgili içerik;


1 Kg Tavuk Göğsü Fiyatı

1 Kg tavuk göğsü fiyatı 2023 yılında piyasaya pahalı bir şekilde sunuluyor. Sektörün en çok tercih edilen tavuk markası Şenpiliç 1 kg tavuk göğsü fiyatı 60 TL olarak yansıyor.

Tavuk Göğsü ve Tavuk Bonfile Aynı Mı?

Tavuk göğsü ve tavuk bonfile arasındaki en temel benzerlik kemiksiz olmasıdır. Tavuğun kemiğinden sıyrılarak elde edilen yumuşak et kısımlarını olduğunu söylemek mümkündür. Tavuk bonfile doğrudan tavuk göğsünün geniş parçalar halinde kesilmesinden elde ediliyor. Yani her ikisi de aynı et türüdür.

Kemiksiz tavuk etine ne denir?

Kemiksiz tavuk etine bonfile, fileto ya da tavuk göğsü adı veriliyor. Bonfile ve fileto tavuk doğrudan tavuk göğsü etinin katman katman kesilmesiyle elde ediliyor. Bu et seçeneklerinin tamamı tamamen kemiksiz gurupta yer alıyor. Bir diğer tanımlamaya göre kemiksiz tavuk eti; tavuk göğüsün, adele kısmının kemikten uygun şekilde sıyrılarak kesilmesinden elde edilen derisiz ya da derili kısımdır.

1 Comment

  1. Bu ekonomide et alamıyoruz zaten bari tavuk alabilseydik keşke. Uygun fiyata tavuk gögüs almak istedim o kadar kötü kokuyordu ki yiyemedik artık tavukta yiyemiyeceğiz.