Telefon güvenli moddan nasıl çıkarılır ve güvenli mod kapanmıyor, sorun çözümünü sizlerle paylaşıyoruz. Telefon güvenli moddan çıkmıyor, detayları birlikte inceleyelim.

Telefon güvenli moddan nasıl çıkarılır, Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda bazı özellikler yer almaktadır. Android işletim sisteminin en yararlı olduğu özelliklerden birisi güvenli mod olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı kullanıcılar bilinçli olarak veya bilinçli olmadan güvenli modu aktif hale getirtirler.

Güvenli mod uygulamalarda yavaşlama ve donma hissediyorsanız güvenli moda girerek çözüme kavuşturabilirsiniz. Virüslerin temizlenmesi ve yazılımsal problemlerde güvenli mod kullanılmaktadır. Peki habersiz bir şekilde telefonunuz güvenli moda girdiyse ve nasıl çıkacağınızı bilemiyorsanız sizler için yapmanız gerekenleri yazımızda ele aldık. Hadi gelin bakalım.

Samsung güvenli mod kapanmıyor

Samsung güvenli mod kapanmıyor

Samsung güvenli mod kapanmıyor, Android işletim sistemine sahip olan en çok kullanılan telefon markalarından birisi Samsung olmaktadır. Samsung marka cihazlarınızda güvenli mod açıldıysa ve bu modu kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • Samsung marka cihazınızdan güvenli modu kapatmak için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.
 • Bazı modellerde bildirim panelinde yer alan Güvenlik Mod Açık bildirimine dokunarak kapatabilirsiniz.
 • En son seçeneklerden birisi ise cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek. Bu yöntem ile kesin olarak güvenli moddan çıkabilirsiniz.

Xiaomi güvenli mod nasıl kapatılır

Xiaomi güvenli mod nasıl kapatılır, güvenli mod cihazınızı hiçbir zarar vermez. İletim sisteminin karşı karşıya kaldığı zorluklara karşı koruma amacıyla kullanılmaktadır. Güvenli moda girildiği zaman cihazınız yavaş çalışabilir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler güvenli moddan çıkış yöntemlerini aramaktadır. Xiaomi marka cihazlarınız dan güvenli moddan çıkmak için şu adımları takip ediniz;

 • İlk olarak güç tuşuna basılı tutun ardından karşınıza gelen seçeneklerden yeniden başlatmayı seçin. Telefonunuz yeniden başlatıldığında güvenli moddan çıkmış olacaktır.

Android TV Güvenli Mod Kapatma

Android işletim sistemine sahip olan tüm cihazlarda güvenli mod bulunmaktadır. Güvenli mod cihazınızda oluşan önemli problemlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Virüslü uygulama kaldırarak veya cihazı yeniden başlatarak bu durum ortadan kaldırılabilir.

Android TV kullanan birçok kişi güvenli mod uyarısı ile karşı karşıya kalır. Cihazı açtıkları zaman ekranda güvenli mod yazmaktadır. Bazı uygulamalara girilmesi kısıtlanır. Android TV kullanıyorsanız ve cihazınız güvenli moda girdiyse çıkış yapmak için cihazını yeniden başlatmanız gerekir. Cihaz yeniden başlatıldığı zaman güvenli moddan çıkar. Hala güvenli modda çalışmaya devam ediyorsa fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekir.


Daha fazla ilgili içerik;


TV De Güvenli Mod Kapatma

Cihazınızı sürekli olarak yavaşlıyor ve donma yaşıyorsa güvenli mod kullanıcılar tarafından kurtuluş yöntemlerinden biri olmaktadır. Cihazınızı güvenli modda çalıştırarak cihazınızda yaşanan problemleri çözebilirsiniz. Cihazınızı sürekli güvenli modda tutmak her zaman sorunsuz olmaz. Televizyonunuz güvenli moda geçiş yaptıysa ve çıkış yapamıyorsa denemeniz gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlar şu şekildedir;

 • İlk olarak cihazınızı yeniden başlatmayı tercih edebilirsiniz. Yeniden başlattığınız zaman otomatik olarak güvenli mod kapanacaktır.
 • İkinci yöntem ise fabrika ayarlarına dönmeniz size yardımcı olacaktır.
 • İki seçenekte işinize yaramadıysa yetkili servisle görüşmeniz gerekmektedir.

/ 5.

Share.

1 Comment

 1. Telefonunuzu güvenli moddan çıkarmanın iki yolu vardır:

  1. Telefonunuzu yeniden başlatın.

  Telefonunuzu yeniden başlatmak, güvenli moddan çıkmanın en basit yoludur. Telefonunuzun güç düğmesini basılı tutun ve “Yeniden başlat” seçeneğine dokunun.

  2. Ayarlar menüsünden güvenli moddan çıkın.

  Telefonunuzun güvenli moddan çıkmasını sağlamak için ayarlar menüsünü kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyin:

  Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
  “Sistem” seçeneğine dokunun.
  “Gelişmiş” seçeneğine dokunun.
  “Güvenli mod” seçeneğine dokunun.
  “Güvenli moddan çık” seçeneğine dokunun.

Leave A Reply