Telefondan Google Hesabı Nasıl Silinir?

Telefondan Google Hesabı Nasıl Silinir ve Telefondan Google Hesabı Kaldırma hakkında detaylı bilgilendiriyoruz.

Telefondan Google hesabı nasıl silinir sorusu genelde sorulur ve bu alanda hızla hizmet alınan bir sorudur. Genelde Android telefonlar için kullanılan Google hesabı şuan istenirse IOS telefonlar içinde kullanılmaya başlandı.

Kişi eğer Android telefona sahip ise hemen ayarlar kısmına girip hesaplar bölümünden hesabı kaldır tuşuna basmaları yeterli olacaktır. Ancak bu durum telefonlar modelinize göre değişebilir. Her telefonun farklı özellikleri ve işletim sistemi bulunduğundan dolayı tam olarak  bir bilgi verilemiyor. Bu durumu çözmek için tam olarak bir bilgi almak için telefon modelinize uygun olan yöntemleri kullanın. Hatta bu durumda telefonunuzu farklı noktalara sokup bozma durumunuza söz konusudur.

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Açabilirim 2021

Telefondan Google Hesabı Kaldırma

Bu işlem kişinin sahip olduğu telefon modeline göre değişebilir. Ancak Google sizler için şu imkanları sunuyor.

  1. Öncelikle Android telefon yada tabletinizden GMAİL uygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşede bulunan profil resmi simgesine tıklayın.
  3. Sonrasında karşınıza Bu cihazdaki hesapları yönet kısmı çıkacaktır. Bu kısma basıp bekleyin.
  4. Kaldırmak istediğiniz hesabı seçin. Ancak dikkatli olun yanlış hesabı seçer iseniz o hesabı geri alamazsınız. Hangi hesabı seçerseniz o kaldırılır.
  5. Sonrasında bu kısımda bulunan hesabı kaldır seçeneğine basın. Sonrasında karşınıza emin misiniz sorusu çıkacaktır. Bu soruya evet dediğiniz zaman Android cihazınız bir süreliğine durur. Sonrasında hesap tamamen kapatılır.

Google Hesabımın Şifresini Nasıl Bulabilirim?

Gmail Hesabı Silme Resimli Anlatım

Gmail hesabı silme resimli anlatım ile kısa sürede hesabı silebilirsiniz. Android telefon ve tabletler için bu işlem oldukça kolaydır. Yapmanız gereken Google yardım merkezine girip bu sorunun cevabını aramak olacaktır. Bu sayede kısa sürede karşınıza bazı yöntemler çıkar. Bu yöntemleri uygulayıp kısa sürede hesabı silebilirsiniz. Ancak bu işlemler işe yaramaz ise dikkatli olun. Çünkü bu durum telefon veya tabletinizin bozuk olduğunu gösterebilir.

Bu işlemler Google tarafından size verilip tablet ve telefonunuza herhangi bir zararı bulunmaz. Yani güvenle kullanıp sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer Gmail hesabınızın içinde kayıtlı olan resim veya abiden var ise bunlarda hesabın silinmesi ile ortadan kalkacaktır.

Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Açabilirim 2021

Ücretsiz Google’a Adres Ekleme

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu