Telefondan Silinmeyen Uygulamaları Silme (Android)

Andoid telefondan silinmeyen uygulamaları silmek için telefonun root edilmiş olması gerekiyor. Root edilmiş bir telefona tam olarak erişim sağlandığından tüm işlemler yapılabilir hale gelir. Normal bir kullanıcı tarafından erişilemeyecek dosyalara erişilmesi sağlanarak silinmeyen uygulamaların silinmesi sağlanabilir.

Birçok yasaklamayı ortadan kaldırmak root işlemi ile mümkün olsa da bazı kişiler root işlemi yapılmadan silinmeyen uygulamaları kaldırmak istiyor. Root işlemi yapılmadan silinmeyen uygulamaların etkisini telefondan kaldırmak için şu adımları izlenmelidir;

  • Ayarlara girin.
  • Ayarlardan uygulamalar yolunu izleyin.
  • Uygulamalar kısmında istemediğiniz uygulamayı bularak uygulamaya tıklayın.
  • Sayfanın en alt kısmında çıkan durmaya zorla butonuna tıklayın. Daha sonra ise devre dışı bırak butonuna basarak uygulamayı devre dışı bırakabilirsiniz.

Samsung Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırma

Samsung kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak için uygulama listesini açmanız gerekir. Ardından menü tuşuna dokunarak uygulamaları gizle seçeneğine tıklayın. Bu durum Android 4.4 sürümünden önce gelen sürümler için geçerlidir.

Android 4.4 cihazlarında ise ayarlardan cihazlar sekmesine girilir. Cihazlar sekmesinden ise uygulamalar kısmına girmeniz gerekiyor. Belirlediğiniz uygulamaya tıklayın. Ardından sayfanın alt kısmında beliren zorla durdur ve devre dışı bırak düğmelerine tıklayın. Bu işlemlerin ardından uygulamaları silemeseniz de devre dışı bırakarak etkinliğini engelleyebilirsiniz.  

Uygulama devre dışı bırakma silmeye oranla daha fazla tavsiye edilen bir işlemdir. Uygulamanın devre dışı bırakılması ile birlikte sonrasında tekrar aktif hale getirilmesi mümkün olduğundan kolayca tekrar kullanılabilir.

Sist Uygulaması Nedir?

Sist uygulaması; saat ya da hesap makinası gibi önceden yüklenmiş olan uygulamalardır. Bu uygulamalar telefon ile birlikte gelir ve telefon güvenliği kırılmadan silinemez.

Telefondan Silinmeyen Uygulamaları Root Yapmadan Silmek Mümkün Mü?

Hayır. Telefonun kendisi ile birlikte gelen uygulamaları silmek için mutlaka root yaparak silmeniz gerekir. Root yapmak telefonun ana uygulamalarını kontrol etmeye imkan tanır.

Silinmeyen Uygulamaları silme APK

Silinmeyen Uygulamaları silme APK

Silinmeyen apk uygulamalarını silmek için Android telefonlarda uygulanan yol ile aynı yol izlenir. Silinmeyen apk uygulamalarını silmek pek mümkün olmasa da bu uygulamaların etkilerini telefondan gidermek için uygulamayı devre dışı bırakmak mümkündür.

Kişinin önce telefonunun ayarlarından uygulamalara girmesi gerekir. Ardından silinecek olan apk’yı bulup devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sayede apk ile bir daha karşılaşmamış olacağınız gibi cihazınızdaki etkinliğine de son verebilirsiniz.

Silinmeyen Uygulamaları Silme iPhone

Iphone silinmeyen uygulamaları silmek için öncelikle ayarlara girilmesi gerekir. Ardından ise ayarlar bölümünden genel bölümüne geçiş yapın. Karşınıza çıkan ekrandan saklama alanı ve icloud sekmesine tıklayın. 

Saklama alanı kısmında karşınıza alanı yönet sekmesi çıkıyor. Bu sekmeye tıklayıp karşınıza gelen uygulamalar içerisinde silmek istediğiniz uygulamayı bulun. Uygulamaya tıkladığınız zaman karşınıza gelecek sayfada uygulamayı sil seçeneği ile karşılaşacaksınız. Bu seçeneğe tıklayarak silemediğiniz uygulamaları kolay bir şekilde silebilirsiniz.

Xiaomi Silinmeyen Uygulamaları Silme

Xiaomi Silinmeyen Uygulamaları Silme

Xiaomi silinmeyen uygulamaları silmek için öncelikle telefona root yapılması gerekiyor. Root yaparak telefonunuzda kullanıcı olarak görmeniz engellenen dosyaları ve belirli özellikleri görebilirsiniz. Root aynı zamanda telefonunuzun erişimini açık hale getirecektir. Bu durumdan faydalanarak belirli uygulamalar ile silinmeyen diğer uygulamalardan kurtulabilirsiniz.

Root yaparak telefonunuzu erişime açık hale getirmek istemiyorsanız ayarlar üzerinden uygulamalar girerek istediğiniz uygulamayı devre dışı bırakabilirsiniz. Bu yol ile uygulamayı silemeseniz de uygulama ile bir daha karşılaşmazsınız.

En İyi Bulut Depolama Hizmeti Veren Uygulamalar

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Yorumlar

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu