Telefonumda Virüs Olduğunu Nasıl Anlarım – En İyi Antivirüs Programı

Telefonumda virüs olduğunu nasıl anlarım ve telefona virüs bulaştı nasıl temizlenir, gibi sorunların çözümünü sizlere aktarıyoruz. Telefonda virüs taraması nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

Telefonumda virüs olduğunu nasıl anlarım sorusunun birçok cevabı vardır fakat hiçbir virüsü direkt olarak telefonunuzda göremezsiniz. Virüs olduğunu birtakım belirtilerden anlayabilirsiniz. Bu belirtilerin ilki birdenbire veri kullanımlarınızdaki artış olabilir.

Veri kullanımı en çok arka planda çalışan uygulamalar sebebiyle dolar ve telefonunuzda virüs olduğunda virüs birden fazla arka planı kullanarak telefonunuzdan veri aktarmaya çalışır. Bu aktarımları internet kullanarak gerçekleştirir. Kullandığınız uygulamalar birdenbire ve çok fazla sayıda kitlenmeye başladıysa telefonunuza virüs olduğu anlamına gelebilir.

Telefona Virüs Bulaştı Nasıl Temizlenir

Telefona virüs bulaştı nasıl temizlenir, telefonunuza giren virüslerden kurtulmanın en etkili yolu antivirüs programlarıdır. Telefona virüs girerse ne yapmalıyız derseniz etkili bir antivirüs programı indirerek başlangıç yapabilirsiniz.

Eğer telefonunuza antivirüs programı yükleyemiyorsanız telefonunuzdaki önemli bilgi ve belgeleri masa üstü bilgisayarınıza yükleyerek burada virüs taraması yapabilirsiniz. Tarama programları buldukları virüsleri yok etmenizi sağlarlar. Temiz olan bilgi ve belgeleri telefona geri yüklemeden önce telefonunuza format atın. Böylece tamamen virüsten kurtulduğundan emin olmuş olursunuz.

Telefonda Virüs Taraması Nasıl Yapılır

Telefonda virüs taraması nasıl yapılır

Cep telefonunuzda orantısız veri kullanımı oluyorsa ve programlar kendiliğinden kilitlenmeye başladıysa virüs girmiş olabilir. Telefonda virüs taraması nasıl yapılır sorusunun cevabı antivirüs programlarıdır. En güvenilir olan ve en iyi antivirüs programları şöyledir:

  • Norton
  • Eset
  • Kaspersky
  • Avast

Bu programlardan birini yükleyerek daha sonra programın size söylediği adımları takip etmeniz yeterlidir. Taramaya başladıktan sonra sakıncalı dosyalar ve virüsler bulunur. Bulunan virüsleri tamamen ortadan kaldırmanız için program yine sizi yönlendirir.

Virüslerden tam korunma için belirli aralıklarla cep telefonunuzda tarama yapabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Telefona Virüs Bulaştı Uyarısı

Telefona virüs bulaştı uyarısı, antivirüs programlarını yüklediğinizde ve sakıncalı bir siteye giriş yaptığınızda ya da dosya yüklediğinizde programlar size telefona virüs bulaştı uyarısı verir. Bu uyarı virüsü yediğiniz anlamına gelmez. Sakıncalı siteden hemen çıkarsanız ya da dosyayı açmazsanız virüsü yememiş olursunuz.

Her ihtimale karşı bu tarz uyarılar aldıktan sonra virüs taraması yaparak emin olabilir ve telefonunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz. Antivirüs programları ücretsiz olurlar fakat bazılarında belirli bir ücret karşılığında Premium üyelik özelliği de vardır.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥