Sosyal medya platformu olarak kullanılan ve birçok kişi tarafından sevilen Telegram uygulaması hakkında bilmediklerinizi içeriğimizde bulabilirsiniz. Telegram grup linki nasıl paylaşılır merak ediyorsanız gelin birlikte bakalım.

Mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi Telegram uygulaması da grup kurmanıza olanak sağlar. Telegram uygulamasında kurduğunuz grupta kimlerin söz hakkı olacağı ya da kimlerin yer alacığını seçebilirsiniz. Telegram uygulaması sayesinde içeriklerinizi birçok kişiye ulaştırabilirsiniz. Hatta kanalınızda ya da grubunuzda yüksek aboneye sahipseniz Telegram para kazanmanıza bile yardımcı olacaktır. Peki bir grup oluşturdunuz ancak grup linkini paylaşmayı bilmiyor musunuz? O zaman alttaki adımları takip edin.

  • Uygulamaya giriş yapın,
  • Paylaşım yapacağınız grup’a girin,
  • Grup isminin yer aldığı kısma tıklayın,
  • Alt kısımda yer alan üç nokta işaretine tıklayarak paylaş seçeneğini seçin.

Paylaş seçeneğine tıkladıktan sonra isterseniz davet linkini sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz. Eğer paylaşım yapmayacaksanız linki kopyalayarak dilediğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

Telegram Grup Linki Nasıl Alınır

Telegram Grup Linki Nasıl Alınır

Sosyal medya platformlarına göre daha hızlı ve güvenlikli olan Telegram son zamanlarda bir çok kişinin tercihidir. Telegram çoklu görüntülü arama yapabileceğiniz, gruplara katılarak eğlenceli vakit geçirebileceğiniz uygulamalardan biridir. Hoşlandığınız ve takip ettiğiniz konuyla alakalı birçok telegram grubu ya da kanalı vardır. Bunlar gizli, kapalı ya da herkese açık olabilir. Eğer popüler bir telegram grubuna katılmak istiyorsanız grup linki ile davet edilmeniz gerekir. Peki grup linki nasıl alınır?

  • Uygulamada yer alan arama kısmına grubun ismini yazın,
  • Grup içerisinden dosya aldıysanız dosyanın iletildiği sohbete erişim sağlayarak,
  • Grup içerisinden bir üyenin grup linki yollaması,

Grup linki almanız için kanalın ya da grubun içerisinden bir kişinin linki sizlere iletmesi gerekir. Eğer öyle bir imkanınız yoksa maalesef gruba katılım sağlamanız oldukça zordur.

Telegram Grup Linki Değiştirme

Whatsapp uygulamasından sonra en çok tercih edilen Telegram günümüzde popüler sosyal medya uygulamaları arasında yerini gösterdi. Telegram uygulamasında grup kurabilir, sevdiklerinizi davet edebilir, yakındaki kişileri bularak komik ya da bilgilendirici içerikler paylaşabilirsiniz. Gruba bir kişi eklemek için grup linkini kullanmanız gerekir. Eğer grup linkini değiştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • İlk olarak uygulamaya gidin,
  • Ardından grup ayarlarına tıklayın,
  • Davet bağlantısı yazan seçenekten linki kolayca değiştirebilirsiniz.

Konu hakkında aklınıza takılan soruları, görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

Comments are closed.