Terramycin nedir ne için kullanılır ve Terramycin nereye uygulanır, bilgilendiriyoruz. Terramycin deri merhemi ve Terramycin kaç günde etki eder, birlikte inceleyelim.

Terramycin uzun yıllardır kullanılan ve sıkça satılan kremlerden birisidir. Nitekim muadilleri arasında en uygun fiyatlı olan Terramycin, yaraları iyileştirmek için kullanılır. Vücuttaki tüm şişliklerin ve kızarıklıkların kısa süre içerisinde ortadan kalkmasını sağlayan Terramycin; sivilce, iltihap, yara, yanık, bakteri ve kızarıklık gibi problemlerin çözümünde etkin olarak rol oynar.

Terramycin Nedir Ne İçin Kullanılır

Terramycin nedir ne için kullanılır diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Terramycin’in kullanım alanı genellikle lokal cilt enfeksiyonları özelinde kullanılır. Buna ek olarak halihazırda enfekte olmuş olan küçük yara ve yanıkların tedavisi için de tercih edilebilir.

Terramycin Nereye Uygulanır

Terramycin nereye uygulanır sorusunun yanıtı oldukça basittir. Vücudun herhangi bir bölgesindeki yanık, kızarıklık ya da şişlik gibi semptomların üzerine masaj yoluyla uygulanabilir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bir durum olduğu da bilinmelidir. Nitekim Terramycin, göz ve göz çevresine uygulanırken gözün iç bölgesine sürülmemesi gereken bir kremdir.

Terramycin Antiseptik mi

Terramycin Antiseptik mi

Terramycin antiseptik mi sorusunun yanıtı evet olacaktır. Kök kanalları içerisinde antiseptik olarak da kullanılabilen Terramycin son zamanlarda popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Antiseptik içeriği sayesinde iyileşme sürecini epey hızlandırmasıyla da biliniyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Terramycin Deri Merhemi

Terramycin deri merhemi olarak kullanılan, yumuşak ve sarı homojen bir merhemdir. Deri üzerine lokal olarak kullanılan ve antibiyotik içeren bu merhem sayesinde tüm kızarıklık, çatlak ya da şişlik gibi sorunların üstesinden gelmek mümkündür. Vücuttaki derinin herhangi bir noktasına sürülebileceği gibi kısa sürede iyileşme olanağı tanır.

Terramycin Göz Merhemi

Terramycin göz merhemi olarak lokal bir şekilde uygulansa da dikkatli olunması gerekiyor. Nitekim göz bölgesine sürülürken ekstra önlem alınmasında fayda olacaktır. Gözün içerisinde gelmesi durumunda yanma ve tahriş gibi sorunların arttığını gözlemlemek de mümkündür. Bu sebeple kişinin kendisi yerine farklı birinin dikkatli bir biçimde sürmesi tavsiye ediliyor.

Terramycin Deri Merhemi Ne İçin Kullanılır

Terramycin deri merhemi ne için kullanılır sorusunun yanıtı son derece basittir. Terramycin deri merhemi; lokal cilt enfeksiyonları ve küçük yaralar için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra kızarıklık ve şişlik gibi semptomların da önüne geçmeyi hedefler. Buna ek olarak farklı kullanım alanları da aşağıdaki gibidir:

  • Morarma
  • Şişlik
  • Yanma

Tabi bu noktada doktorun muayene ederek sizin için ilacı uygun görmesini dikkate almanız gerekiyor.

Terramycin Kaç Günde Etki Eder

Terramycin kaç günde etki eder sorusu esasen kişinin yaşadığı semptomlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Fakat genel itibarıyla etki süresi 5 gün civarındadır. Nitekim kremin düzenli olarak en fazla 4 hafta kullanılması tavsiye edilir. 4 haftayı geçen kullanımlar sakıncalı olabilir.

Terramycin Yan Etkileri

Terramycin yan etkileri de diğer tüm ilaç ve kremlerde olduğu gibi merak ediliyor. Terramycin kullanmaya başlayacak kişilerin bu yan etkileri mutlaka bilmesi gerekiyor:

  • Şişme
  • Göz ağrısı
  • Gözde tahriş
  • Kızarıklık

Belirtilen yan etkiler ciddi olup mutlaka doktora bilgi verilmelidir. Ayrıca yan etki görülmesi halinde ilaç alımının durdurulması da oldukça önemlidir.