Thodex Kurucusu Yalakandı Mı? (Ne Kadar Dolandırdı?)

Thodex mağdurlarının dava açmasına ve Özer’in (Thodex Kurucusu) yakalanması için çalışmaların başlatılmasına neden oldu. Özer, 30 Ağustos 2022 tarihinde, Arnavutluk’ta yakalandı ve Türkiye’ye iade edildi.

Sonuç olarak, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in yalan söylediğine dair kanıtlar, 2021 yılı Nisan ayından itibaren ortaya çıkmaya başladı. Bu kanıtlar, Özer’in, yatırımcıların paralarını dolandırmak için platformu kurduğu ve bu paraları yurt dışına kaçırdığına dair güçlü bir delil teşkil etmektedir.

Faruk Fatih Özer Nereye Kaçtı

Thodex kripto para borsasının kurucusu olan Faruk Fatih özer hakkında araştırmalar devam etmektedir. Thodex vurgununda birçok işinin mağdur edildiği ve üzerinden zaman geçmesine rağmen bulunamayan Faruk Fatih Özerin nerede olduğunu merak edilmektedir.

  • Faruk Fatih Özer vurgundan hemen önce yatırımcılar ile görüşmek için yurtdışına gitmesi gerektiğini ve daha sonra Türkiye’ye geleceğini dile getiren paylaşımda bulunmuştu. Fakat vurgun yapan Faruk Fatih Özer hakkında bir senedir haber alınamıyor. En son izine Arnavutluk’ta rastlanan Özer hakkında araştırmalar devam etmektedir.

Thodex Kurucusu Ne Kadar Para Çaldı

Thodex kurucusu olan Faruk Fatih Özer bir sene öncesinde yaklaşık olarak 400 bin kişiyi mağdur etmiştir. Birçok kişi tutuklanmış ve dava devam etmektedir. En son 1 Temmuz 2022 tarihine ertelenen dava da mağdur olan kişilerin paralarının yatırılacağı iddia edilmiştir. Vurgunun ardından bir sene geçtikten sonra Thodex kurucularının avukatları tarafından yapılan açıklamaya göre mağdur edilen kişilerin zararlarının ödeneceği konusunda oldu. Şikayetlerini geri alan kişilerin mağduriyeti karşılanacağı söylenirken MASAK raporlarını beklediklerini de dile getirdi.

  • Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer 2021 yılında yaklaşık olarak 2 milyar dolar ile yurtdışına gitti. 2021 yılında yapılan en büyük vurgunların ilk sırasında yerini aldı. 2 milyar dolar ile ortadan kaybolan Faruk Fatih Özer tarafından mağdur edilen 8 kişinin 2 milyon zararı karşılandığını dile getirilmiştir.

Thodex Kurucusu Sevgilisi

Thodex kurucusu yalakandı mı
Thodex kurucusu yalakandı mı
Thodex kurucusu yalakandı mı

Thodex kurucusu olan Faruk Fatih Özer 2 milyar dolarla birlikte yurtdışına kaçmıştı. Hala yeri tespit edilemeyen Faruk Fatih Özer’in hayatı ve eski sevgilisi en çok merak edilen konulardan biriydi.

  • Kırmızı bültende arama kararı çıkartılan Faruk Fatih Özer hakkında eski sevgili olan Sena çok iyi ve efendi birisi olduğunu böyle bir vurgunu yapabileceğini Özer’den beklemediğini dile getirdi. Kıskançlık yüzünden ilişkilerinin bittiğini ve kripto para hakkında hiçbir şey söylemediğini de dile getiren Sena sadece Singapur’da şirketinin olduğunu söylediğini açıklamıştır.

Thodex#Faruk

Thodex kurucusu yalakandı mı

Son zamanlarda gerçekleşen en büyük vurgunlardan biri olan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında araştırma ve soruşturma devam etmektedir. 5 Mayıs tarihinde gerçekleşen dava da birçok kişi sosyal medya platformu üzerinden paylaşımlarda bulunmuştur. Paylaşımları takip etmek istiyorsanız sizler için derledik.

  • Paylaşımları takip etmek için twitter.com linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Konu hakkında duygularınızı düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Thodex kurucusu neden yakalandı?

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, 20 Nisan 2021 tarihinde, platformda bulunan kripto paraları ile birlikte yurt dışına kaçtı. Bunun üzerine, Türkiye’de savcılık tarafından Özer hakkında “örgüt kurmak ve yönetmek”, “nitelikli dolandırıcılık” ve “mal varlığı değerlerini aklamak” suçlarından soruşturma başlatıldı.

Faruk Fatih Özer ne kadar?

Faruk Fatih Özer’in kaçırdığı kripto paraların miktarı, yaklaşık 2 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. Bu miktar, Türkiye’nin tarihindeki en büyük dolandırıcılık olaylarından biri olarak kabul ediliyor.

Thodex kurucusu hapiste mi?

Evet, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, 20 Nisan 2021 tarihinden bu yana tutuklu bulunuyor. Özer hakkında açılan davada, önümüzdeki aylarda karar verilmesi bekleniyor.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥