Transparan Pudra Nasıl Kullanılır? (5 Farklı Tüyo)

Transparan pudra kullanılışı itibari ile az bir miktar pudra kutusunun kapağına alınır ve ardından fırça yardımı ile pudrayı fırçaya almalısınız. Fırçayı yüzünüze uygularken bastırmadan uygulamanız gerekir. Ne kad ar az pudra kullanırsanız o kadar doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Transparan pudra yüzdeki parlaklıkların giderilmesinde etkili olan başarılı bir makyaj ürünüdür. Doğru kullanım ile kapatıcıların gözaltı çizgilerine dolmasını dahi engellemek mümkündür. Transparan pudra kullanımı hakkında merak edilen soruları yazımızda derledik.

Transparan Pudra mı Normal Pudra Mı

Transparan pudra ve normal pudra kullanım amacına göre çeşitlenen ürünlerdir. Makyaj ürünleri arasında seçim yaparken kullanım amacınızı netleştirin. Kapatıcı görünümünü önemsiyor ve tek ton bir görünüm için kapatıcıyı yeterli bulmuyorsanız kapatıcı üzerine normal pudra sürmeniz tavsiye edilir.

Transparan pudra kullanımı ise daha çok yaygın olarak yaşanan bir sorun olan parlama için kullanılır. Transparan pudralar kapatıcı ve fondöten üzerine sürülürken asıl amaçları ciltte oluşan parlamayı önleyerek doğal bir görünüm sağlamaktır. Bu bağlamda tercih edeceğiniz pudrayı kapatıcılık ya da parlama karşıtlığı yönünden seçmeniz gerekir.

Transparan Pudra Ne Zaman Sürülür

Transparan pudra sürülmesi için makyajın yapılması gerekir. Transparan pudra neredeyse makyajın son dokunuşu olmalıdır. Transparan pudra sürülürken fazla sürülmemesi gerekir. Az bir miktar transparan pudranın fırça yardımı ile sürülmesi tavsiye edilmektedir.

Transparan pudra sürülme zamanı makyaj sonrasıdır. Makyaj yapıldıktan sonra ciltte oluşan parlama görünümünün en aza indirilmesinde transparan pudradan faydalanılmaktadır. Transparan pudranın fazla alınması ciltte doğal olmayan bir görüntü oluşturacağından fırçaya olabildiğince az sürülmesi gerekir.

Transparan Pudra Fondöten Üstüne

Transparan pudra nasıl kullanılır

Transparan pudra fondöten üstüne sürülür. Transparan pudranın kullanılma amacı ciltte oluşan parlamanın giderilmesidir. Parlama karşıtlığında uygulanan transparan pudra oldukça başarılı sonuç oluşturmaktadır.

Pudranın doğru kullanılması ve dağıtılması sonrasında kolayca fondöten üzerine etkili olmaktadır. Fondöten kullanmadan önce transparan pudra sürülmesi önerilmez çünkü transparan pudranın kapatıcılık oranı çok azdır.

Transparan Pudra Kullananlar

Transparan pudra kullananlar daha çok parlama sorunundan yakınan insanlardır. Ciltte oluşan parlama durumu doğrudan ve hızlı bir şekilde makyaj ile çözülebilir. Ancak makyaj yaparken fondöten dahi sürülse parlama cildin yağlı olmasından kaynaklı olarak yaşanabilmektedir.

Transparan pudra kullanımı bu bağlamda kullananlar tarafından çok sevilmektedir. Ciltte oluşan yağlanmayı gidermeye yönelik etkileri mevcuttur. Transparan pudra kullananlar ve yorumları;

  • Cildim o kadar yağlı ki kapatıcı sürünce parlama oluyordu. Transparan pudra kullanarak bu parlamayı ortadan kaldırdım. Makyaj çantamın olmazsa olmazı.
  • Yüzümün daha doğal görünmesini sağlıyor.
  • Önceleri elle uygulamaya çalıştığım için etkisini görememiştim. Fırça ile uyguladığımda gözle görülür bir fark oldu. Çok doğal görünüyor.
  • Makyajı sabitlemek için kullanıyoruz.
  • Kapatıcı özelliği yok ama makyaj sabitleyici ve doğal görünüm için ideal bir ürün.
  • Göz altındaki kapatıcı biriken çizgilerin oluşumunu engelleyen mükemmel bir yardımcı.
  • Makyajdan önce sürdüğüm güneş kreminin yüzümü parlattığını fark ettim. Bu parlamayı da en kolay ve pratik şekilde transparan pudra ile kapatabildim.
  • Yağlı ciltlerin kurtarıcısı.
  • Burnumdaki parlamayı bir tek transparan pudra ile engelleyebiliyorum.  

Transparan Pudra Ne Renk Olmalı

Transparan pudra nasıl kullanılır

Transparan pudra genellikle beyaz renkli olur. Pudranın rengi önemli değildir. Transparan pudra kapatıcılık özelliği taşmaz. Bu bağlamda renginin ten rengi de olması gerekli değildir.

Transparan pudra kullanırken doğrudan pudranın kullanım amacına uygun olarak parlamayı engelleyip engellemediğine bakmanız gerekir. Transparan pudra kullanırken pudrayı fazla almamaya özen gösterin. Doğal bir görünüm için az miktarda transparan pudra yeterlidir. Fırça kullanımı tavsiye edilir. 

Transparan Pudra Ne İşe Yarar

Transparan pudra kullanımı yönünden ciltte oluşan parlamayı engellemektedir. Transparan pudranın asıl işlevi yağlı cilt görüntüsünü ortadan kaldırarak doğal bir ten görünümü oluşturmaktır. Kimi zaman kullanılan ürünler kimi zaman da cildin yağlı olması gibi nedenler ile ciltte parlama söz konusu olur.

Oluşan parlamanın engellenmesinde doğrudan ve hızlı bir şekilde makyaj üzerine bir fırça yardımı ile transparan pudra uygulanması yeterlidir. Transparan pudra aynı zamanda çizgilere dolan kapatıcı görünümünü de engeller ve makyajı sabitler. Her yönden oldukça tercih edilir ve işe yarar bir üründür.

Makyaj sonrasında son dokunuş olarak fırça yardımı ile kullanılan transparan pudranın rengi de genellikle beyazdır. Ciltte beyaz renk bırakmaz.


Daha fazla ilgili içerik;

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥