Wwitter’da tt olmak için kaç Tweet gerekir ve Twitter’da TT olma hilesi nasıl yapılır, sizlere aktarıyoruz. Twitter’da TT nasıl yapılır, gelin birlikte inceleyelim.

TT Listesi, twitter kullanan kişilerin en çok tweet attığı kelimelerin olduğu listeye verilen addır. TT kelimesinin açılımı “Trend Topic”’dir. Bunun Türkçe karşılığı da trend(Popüler) başlıklardır. 

Sosyal Medyada TT Ne Demek

Gün içerisinde veya bulunduğunuz saatte, tercihe bağlı olarak dünya yada seçmiş olduğunuz konumda en çok tweet atılan kelimeler hashtag şeklinde bu listede yerini almaktadır. Twitter TT Listesine Nasıl Bakılır sorusunun cevabı da makalemizde göreceğiniz gibi oldukça basittir.

TT Listesine bakmak için; https://twitter.com/explore adresine tıklayın. Açılan sayfada anlık TT listesini görebilirsiniz.

Twitter’da TT olma hilesi

Twitter’da TT Nasıl Yapılır

Twitter’da tt nasıl yapılır, tt görüntülemek için bilgisayar ve mobilde farklı butonlara basmak gerekir. Mobilde twitter kullanırken uygulamaya giriş yaptıktan sonra alt kısımda bulunan ikonlardan “Büyüteç” simgesine tıklayıp TT listesinin olduğu bölüme giriş yapabilirsiniz. Bu bölümde karşınıza çıkan listede ilginizi çeken bir konu olduğunda konunun ismine tıklayıp konu ile ilgili atılmış olan tweetleri inceleyebilir, yorum yapabilir veyahut paylaşabilirsiniz. Bilgisayarda ise twitter gündeme bakma işlemini gerçekleştirmek için giriş yaptıktan sonra sitenin sol tarafında bulunan ikonlardan “#”(Hashtag) simgesine tıklayabilirsiniz.

TT Listesi standart olarak kullanıcıların kendi ülkesine göre ayarlanır. Bu ayarı kendi ayarlar sekmenizden istediğiniz şekilde güncelleyip değiştirebilirsiniz. Twitter TT Listesinde bulunan herhangi bir konu için tweet atmak istediğinizde gündemden o başlığa girerek, sağ üst tarafta bulunan yeni tweet atma ikonuna tıklarsanız “Hashtag” ekli şekilde tweet atabilirsiniz. Aynı zamanda direkt yeni tweet seçeneğinden başlığı kendiniz Hashtag’lerseniz de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter’da Nasıl TT Olunur?

Twitter’da Nasıl TT Olunur – Twitter TT Türkiye

Trend Topic listesine girebilmek için belli bir başlık altında binlerce tweet atılması, atılan tweetlere etkileşim (RT-Beğeni) yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin gerçek kullanıcılar tarafından yapılması çok daha hızlı bir şekilde TT listesine giriş yapılmasını sağlar.

TT Listesine girmenin bir diğer yolu da para ile tt hizmeti satın almaktır. Geçtiğimiz yıllarda insanlar sosyal medya ile farklı para kazanma taktikleri geliştirdiler. Bu taktiklerden bir tanesi de tt hizmetidir. Bu hizmeti satın aldığınız zaman tamamen botlarla istediğiniz başlık gündeme sokulur. Her ne kadar gündeme sokulsa da işlem yapay olduğu için hizmet ile tt olduğu belli olmaktadır. Bu yüzden bu hizmeti almak çokta mantıklı değildir. TT listesi organik bir şekilde girildiğinde daha ilgi çekici ve yararlıdır.

twitter tt

Twitter’da TT listesi nerede?

Mobil uygulamalarda keşfet seçeneğinin altında yer alan gündemler seçeneğinden ulaşabilirsiniz. PC üzerinden giriş yapıyorsanız hemen hemen açılan her sayfada ekranın sağ tarafında Twitter TT listesine ulaşabilirsiniz.

Neden TT oldu ne demek?

Twitter trending topics listesi neye göre oluşur? genelde “#” işareti başına konularak bir veya birden fazla kelimeyi yine bir çok kişinin aynı zamanda paylaşarak TT olmasını sağlar.

Tivitir Gündemde Neler Var (Twitter Gündem Türkiye ve Trend Topic World)

Twitter Profilime Bakanlar – Kim Baktı Öğrenmem Mümkün mü?