Turkcell Erken İptal, taahhüt süresi dolmadan Turkcell aboneliğinizi iptal etmeniz veya başka bir operatöre geçmeniz durumunda tahsil edilen bir ücrettir.

Financell kredili cihaz kampanyasının iptali durumunda erken iptal ücreti nasıl hesaplanır?

Erken İptal Ücreti Nedir?

Erken iptal ücreti nedir, a​bonenin kampanya koşullarına aykırı davranması ve/veya faturasını ödememesi, kampanya iptali, varsa internet paketini iptal etmek istemesi. Hattın iptali, devri ve hattını devretmesi/başka bir operatöre taşıması, tarife değişikliği durumlarında faturasına erken iptal ücreti yansır.


Daha fazla Turkcell kampanya içeriği;


Turkcell Erken İptal Ücreti Nasıl Hesaplanır?

​​Cihaz için erken iptal ücreti: vergiler dâhil cihaz taksit tutarının, sözleşmenin feshedildiği tarihe kadar tahsil edilmeyen kısmı ilgili hattın Mobil İletişim Hizmet Faturasına söz konusu tarihi takip eden fatura döneminde bir kerede yansıtılır.

Tarife/Data/SMS paketi için erken iptal ücreti: Paketin tanımlandığı tarihten sözleşmenin feshedildiği tarihe kadar Turkcell tarafından verilen ses-sms-data faydaları için sağlanan indirim bedelleri toplamı yansır. Eğer bu tutara göre abone lehine olacaksa söz konusu aykırılığın gerçekleştiği tarihten taahhüt süresi bitimine kadar. Turkcell’e ödenmesi gereken ses-sms-data faydalarının KDV, ÖİV dahil aylık paket bedelleri toplamı cezai bedel olarak ilgili her bir Hattımızın Kampanyanın iptalinden sonraki ilk Mobil İletişim ilgili hattın Mobil İletişim Hizmet Faturasına söz konusu tarihi takip eden fatura döneminde bir kerede yansıtılır.

2 Comments

  1. Kardeş iptal ettiğin için senden fazla ücet aldılarmı yoksa kullandığın kadarmı ödedin

  2. Recep Britn on

    Turkcell her yerde çekiyor diyorlardı ama yalan 2.5 ay önce turkcele geçtim şile agvada yazlıkta ne telefon nede İnternet çekmiyor yani 2.5 ay boşuna fatura ödedim defalarca aramama rağmen bir çözüm uretemediler bende turkcell i iptal ettim

Leave A Reply