Turkcell VoLTE Nedir, VoLTE Ayarı Açma Nasıl Yapılır?

Turkcell VoLTE nedir kalitesi ve VoLTE servisi hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Turkcell VoLTE servisi nasıl açılır, Turkcell VoLTE ayarları ve uyumlu telefonlar hakkında detaylı bilgi.

Turkcell VoLTE Servisi Nedir, VoLTE Ayarı Açma Nasıl Yapılır?

VoLTE Teknolojisi Nedir?

Turkcell şebekesince desteklenen VoLTE teknolojisine sahip cihazları kullanan abonelerin, 4.5G sinyali alabildiklerinde abone olarak ses aramalarını LTE şebekesi üzerinden yapabilmelerini sağlayan arama teknolojisidir.

LTE’den servis alan cihaz, sesli arama sırasında da LTE şebekesinde kalmaya devam eder. HD ses ve video arama yapılabilmesi için iki tarafın da cihazının HD ses servisini desteklemesi gerekmektedir. VoWifi ise kullanıcıların Wifi şebekeleri üzerinden ses ve video arama servislerine erişebilmelerini sağlayan teknolojidir. VoWifi teknolojisi VoLTE ve ViLTE ile aynı ses ve video codeclerini kullandığı için HD kalitesiyle iletişim kurmayı mümkün kılar.

Turkcell VoLTE Nasıl Yapılır?

Turkcell VoLTE Nasıl Yapılır?

Turkcell VoLTE servisten yararlanmak için 4.5G uyumlu sim kart ve 4.5G aboneliği ön şarttır. Abonelerin cihazlarının Turkcell şebekesince desteklenen VoLTE ve VoWifi teknolojisini destekleyen cihazlar arasında olması ve cihazların güncel yazılım seviyesine getirilmeleri gerekmektedir. Ev Turkcell (Homezone), Mehmetçik (Askercell), Mobil Santral, GSM Çağrı Merkezi, Sana Yazmasın Bana Yazsın servislerine üye olunmaması gerekmektedir.

  • HDSES yazarak 2200’a göndererek servisi kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • 532 Müşteri Hizmetlerinden abonelik işlemi yapabilirsiniz.
  • Dijital Operatör Uygulaması üzerinden işlem yapabilirsiniz.

VoLTE Açma / Kapama Ayarları

LTE Açma ve kapama ayarlarını görsellerde bulabilirsiniz. Telefon VoLTE açma ve kapama ayarları sonrasında LTE teknolojisini kullanabilirsiniz. Ağ, Bağlantı ve Hücre ayarlarından LTE teknolojisini seçebilirsiniz. Bu ayarlar sadece Turkcell için değil bütün operatörler için geçerlidir.

Aşağıdaki galeride yer alan telefon markalarına göre görsellerde ayarlar nasıl yapılır anlatılmaktadır. Telefon markanıza göre görsele tıklayın.

Daha fazla bedava internet ve konuşma paketi kazanmak için Turkcell Bedava İnternet kategorisini ziyaret edin.

[Toplam: 6   Ortalama: 5/5]

BONUS KAZAN

Alt tarafta bulunan cevap yaz kısmına değerli duygu ve düşüncelerini belirten ziyaretçilerimize bulunduğu operatörün bedava internet taktiğini gönderiyoruz. Ayrıca bedava internet kodlarını almak için; Bedava internet kodları başlığını ziyaret edin.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.