Twitter Nasıl Dondurulur – Hesap Dondurma Süresi

Birçok kişi tarafından Twitter nasıl dondurulur sorusunun yanıtı merak ediliyor. Hesabınızı dondurma işlemi ve dondurma süresi hakkında merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya uygulamasından biri olan Twitter olarak karşımıza çıkıyor. Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaştığınız bu platformda hesabınızı kolayca dondurabilirsiniz. Hesap dondurulduktan sonra hesap silme işlemleri de belirli süre sonunda gerçekleşir. Peki nasıl dediğinizi biliyorum. Gelin birlikte bakalım.

Twitter hesap dondurma linki
  • İlk önce Twitter hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından ana sayfada yer alan sol üst köşedeki profil resminize tıklayın.
  • İlk olarak Ayarlar ve Destek seçeneğine ardından Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekrandan Hesabın seçeneğine dokunun
  • Alt kısımda yer alan hesabını devre dışı bırak seçeneğine tıklayarak şifrenizi girin ve hesabınızı dondurun.

Twitter Hesabı Devre Dışı Bıraktıktan Sonra Açma

Twitter ülkemizde birçok kişi tarafından kullanılsa da bazı dönemlerde sosyal medyadan uzaklaşmak isteyebiliriz. Uzaklaşma döneminden sonra hesabınıza geri kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak bunun için belirli bir zaman vardır. Eğer bu zaman dilimini aşarsanız Twitter’a erişim engeli ile karşı karşıya kalırsınız.

Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra kullanıcı adınız ve şifrenizi girdikten sonra tekrar hesabınıza ulaşabilirsiniz. Mesajlarınız, takip ettikleriniz ve paylaştığınız gönderilere ulaşabilirsiniz. Hesabınız devre dışı bırakıldıktan belli bir süreye kadar hesap bilgileriniz silinmez.

Twitter Hesap Dondurma Süresi

Twitter hesap dondurma süresi

Gündemi takip ederek farklı insanlarla sohbet odası ya da gönderi sayesinde görüşlerinizi, fikirlerinizi paylaştığınız Twitter sosyal medya uygulaması birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Ancak bazı kişiler Twitter hesabını dondurmak ister. Hesabınızı kolayca dondurabilir ve hesabınızı geri aktif hale getirebilirsiniz. Ancak bu işlem için belirli dondurma süresi vardır.

Twitter hesabınızı dondurduktan 1 ay sonra hesabınız silinir. Eğer dondurma işleminden 1 ay sonra hesabınızı geri aktif hale getirmezseniz hesabınız kalıcı olarak silinir ve verilerinize ulaşamazsınız. Twitter hesabınızı kullanmak istiyor ancak belirli bir süre uzaklaşmak istiyorsanız size sunulan süre 1 ay olarak belirlenmiştir.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr