Twitter’a erişim engeli neden geldi ve Twitter’a neden girilmiyor son dakika gelişmelerini sizlere aktarıyoruz. Twitter erişim sorunu çözümünü gelin birlikte inceleyelim.

Twitter’a erişim engeli 2023 yılı içerisinde de zaman zaman yaşanacaktır. Böyle bir durumda engeli kaldırmak için bir takım girişimler yapılabilir. Böylece ülke genelinde erişim kısıtlaması olması durumunda bile istediğiniz zaman sosyal medya hesaplarının tamamına giriş yapabilirsiniz.

Zaman içerisinde ülkemizde sosyal medya hesaplarına erişim kısıtlamaları yaşanmıştı. Bu kısıtlamalar olduğu dönem içerisinde sosyal medya kullanmak isteyenler hesaplarına erişim sağlayamamıştı. Fakat birçok yöntem ile birlikte her ne kadar da kısıtlama bulunsa da hesaplarınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Twitter’a Neden Girilmiyor Son Dakika

Twitter'a Neden Girilmiyor Son Dakika

Twitter’a neden girilmiyor son dakika, sosyal medya hesabınıza bir an önce erişiminiz gerekmekteyse bunu hemen sağlamanız mümkün. Sizlere sunacağımız metotlar ile birlikte istediğiniz zaman tüm yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

  • VPN Kullanımı; Sadece sosyal medya hesaplarına değil diğer tüm yasaklı sitelere bu yöntem ile giriş yapmanız mümkün olmaktadır. VPN sizleri farklı bir ülke üzerinden girmek istediğiniz siteye yönlendirmektedir. Böylece yasak uygulanan ülke üzerinden değil, yasağın bulunmadığı bir ülke üzerinden siteye erişiminiz sağlanmaktadır.
  • DNS Değiştirme İşlemleri; Diğer bir seçenek olarak ise DNS ayarlarınızla oynayarak da sosyal medya hesaplarına engelsiz bir şekilde girebilirsiniz.
  • Mobil Uygulamalar; Telefonunuza indireceğiniz bir takım uygulamalar ile birlikte de engelsiz olarak istediğiniz sitelere girmeniz mümkündür. Bu uygulamalar VPN mantığı ile çalışmaktadır.

Daha fazla ilgili içerik;


Twitter Erişim Engeli Ne Zaman Kalkacak

Twitter Erişim Engeli Ne Zaman Kalkacak

Twitter erişim engeli ne zaman kalkacak, sorusuna birden çok yanıt verilebilir. Kullanmakta olduğunuz cihaza göre farklı uygulamalar kullanabilirsiniz. PC üzerinden engelin kaldırılması için DNS ayarlarında yapılacak “4.2.2.1″ ve “4.2.2.2″ değişikliği ile engel ortadan kalkabilir. Ayrıca her hangi bir ayarla oynamaya gerek bulunmadan uygun bir VPN uygulaması ile de aynı şekilde engel ortadan kaldırılabilir.

Mobil veya tablet üzerinden de aynı şekilde engel kaldırmanız mümkündür. Bunların yanı sıra ayrıca Android veya İOS işletim sistemlerine uygun olarak bazı uygulamalar storelerde bulunmaktadır. Bunların kullanılmasıyla da Twitter erişim engeli ortadan kaldırılmış olacaktır. VPN uygulamalarının bir kısmı ücretli olarak hizmet vermektedir.