Twrp Nedir Ne işe Yarar Twrp Nasıl Kullanılır

Twrp nedir, ne işe yarar Twrp nasıl kullanılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. TWRP ekranından çıkma ve Twrp nasıl kurulur işte detaylar.

Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri Android’dir. Android cihazlarda yer alan kurtarma menüsü belli başlı özelliklere sahiptir ve yapacağınız işlemler kısıtlıdır. Kurtarma menüsü ile sadece cihazı sıfırlayabilir veya cihazınıza gelen güncellemeleri yükleyebilirsiniz. Cihazınızda daha farklı işlemleri yapmak ve geliştirmek istiyorsanız o zaman ihtiyacınız olan TWRP olacaktır. Daha çok özelliğe ve daha çok gelişmiş kurtarmalardan birisidir.

TWRP de bulunan birçok özellik Android kullanıcıları tarafından beğenilmiştir. Kısaca TWRP cihazınızda farklı ROM’ları kurar, cihazınızın yedeğini alır ve bunun gibi birçok kurtarma işlemine sahiptir. TWRP hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızda sizler için ele aldık. Hadi gelin bakalım.

Android 13 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek

TWRP Ekranından Çıkma

TWRP ile cihazınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Yazılımsal eklentileri kurmanıza olanak sağlamaktadır. Bu menü sayesinde birçok özelliği gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızı kişiselleştirebilir, cihazınızın yedeğini alabilir, uygulamalar ve yazılımlar yükleme imkanınız olmaktadır. TWRP menüsüne giriş yaptınız ama nerden çıkış yaparak ana ekranınıza döneceğinizi bilmiyorsanız sizler için yazımızda ele aldık. Yapmanız gereken işlemleri sizler için adım adım derledik.

  • Sisteminiz silinmediyse yapmanız gereken adımlar şu şekildedir; İlk olarak Reboot seçeneğine tıklayın. Ardından açılan sayfadan System seçeneğine tıklayarak cihazınızı yeniden başlatabilir ve bu menüden çıkmış olursunuz.

Sisteminiz silindiyse iki farklı şekilde sistem yükleme yöntemi bulunmaktadır. İlk yöntem ekranda karşınıza çıkan TWRP menüsü üzerinden ROM atabilirsiniz. Bu yöntemi kullanırsanız TWRP menüsü hala cihazınızda kalır. İkinci yöntem ise bilgisayar üzerinden ROM atabilirsiniz. Bu yöntemi kullanırsanız TWRP menüsünden kurtulabilirsiniz.

Twrp nedir ne işe yarar twrp nasıl kullanılır
Twrp nasıl kurulur

Twrp Nasıl Kurulur

TWRP yüklemek ve cihazınıza kurulum yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. İlk olarak TWRP’yi cihazınıza yüklemek istiyorsanız Bootloader kilidini açmanız gerekir. Bootloader kilidini açtığınız zaman da cihaz garanti kapsamındaysa garanti dışı kalma olasılığı yüksektir. Yine de kurulum yapmak istiyorsanız gerçekleştireceğiniz adımları sizler için ele aldık.

  • İlk olarak cihazınızdan Ayarlar seçeneğine gelin. Daha sonra Telefon Hakkında yazan seçeneğe giriş yapın. Ardından Yazılım Bilgilerine giriş yapın. Karşınıza gelen ekrandan Yapım Numarasına birkaç kez basıp çekin. Geliştirici seçeneklerine girdikten sonra USB Hata Ayıklama ve OEM ile Kilit Açma seçeneklerini aktif konuma getiriyoruz.
  • TWRP kurulumu için bilgisayara ihtiyacınız vardır. Bilgisayar üzerinden cihaz modelini bulduktan sonra cihazınıza uygun TWRP dosyasını bularak indirme işlemini başlatın. Önemli olan noktalardan birisi cihaz modelinize uygun TWRP dosyasını bulmaktır. TWRP dosyanızı https://twrp.me/Devices/ linkine tıklayarak bulabilirsiniz.
  • Cihazınızı kapatın ve daha sonra ses kısma+ home+ güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızda download menüsüne giriş yapınız.
  • Bilgisayarınıza geri dönüş sağlayın Odin programını indirin ve Odin programını çalıştırmaya başlayın. Daha sonra download seçeneğinde yer alan USB ile cihazınızı bilgisayarla eşleştirin. Odin programının sol kısmında da cihazınızın eşleştiğini ve tanıdığını kolayca görebileceksiniz.
  • En önemli ve dikkat etmeniz gereken adımlara giriş yapıyoruz. Bu işlemler tamamladıktan sonra AP seçeneğini göreceksiniz. AP seçeneğine tıklayın ve TWRP dosyasını bulun. TWRP dosyasını bulduktan sonra aç seçeneğine tıklayarak dosyayı eklemeye çalışın.
  • AP seçeneğinin sol kısmında yer alan kutuya ve dosyayı seçin ardından Start seçeneğine tıklayın. ID-COM seçeneğinin üst kısmında yer alan PASS seçeneği gelene kadar beklemeye devam etmeniz gerekir. PASS seçeneği çıktıktan sonra bilgisayarla cihazınızın bağlantısını kesebilirsiniz. Artık cihazınızda TWRPS menüsünü yüklemiş oldunuz.

Aklınıza takılan sorular için yorumlar kısmına yazarak bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Twrp Nasıl Açılır

TWRP menüsü son zamanlarda en çok kullanılan ve en çok yüklenen menülerden biridir. TWRP menüsü ile birçok işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kurtarma menüsünün daha gelişmiş hali olarak karşımıza çıkan TWRP menüsünü cihazınıza yükledikten sonra nasıl açacağınızı bilmiyorsanız sizler için ele aldık. İlk olarak TWRP yüklerken Bootloader kilidini açtığınızdan emin olun ve cihaz modelinize uygun TWRP dosyasını indirdiğinizden de emin olmanız gerekir. Bu adımlarda yanlışlık yaptıysanız cihazınızda TWRP menüsünü göremezsiniz.

  • TWRP menüsünü açmanız için ses yükseltme, ana sayfa ve güç tuşlarına aynı anda basılı tutmanız bu menüyü açmanız için yeterli olacaktır.
Twrp nedir ne işe yarar twrp nasıl kullanılır
Twrp nedir xiaomi

Twrp Nedir Xiaomi

Telefonlarımızın yazılımında yüklü olan kurtarma menüsü bazen bazı kullanıcılar için yeterli değildir. Android cihazlarda ve Xiaomi gibi telefonlarda kurtarma menüsünün gelişmiş hali olan TWRP menüsünü indirebilirsiniz. TWRP tüm cihazlarda aynı özelliklerin işlevlerini görmektedir. TWRP ile cihazın yazılımından ayrı olarak bağımsız bir şekilde root atabilir, yedekleme, geri yükleme ve rom yükleme gibi birçok işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. TWRP aslında kurtarma menüsü olarak karşımıza çıkar. Xiaomi marka cihazlar için de TWRP kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Ama TWRP kurulumunu cihazınızın garantisini pasif hale getirebileceğini unutmayın.

  • Xiaomi telefonlarınız için uygun TWRP dosyasını indirmek için https://twrp.me/Devices/ linkine tıklayınız.

Twrp Zararlı Mi

TWRP menüsü rom, root gibi işleriniz için gerekli olan menülerden biridir. Özel yazılım yüklemek ve cihazınızı kişiselleştirmek için kullanılmaktadır. Eğer bu tarz işlerle ilgili değilseniz TWRP menüsünü yüklemenize gerek yoktur. TWRP menüsün cihazınıza bir zararı yoktur ama cihazınızın garantisi devre dışı kalır. Diğer dezavantajlarından biri ise kurmak için Bootloader kilidini açmanız gerekir. Kilidi açmak için de cihazınız sıfırlanmaktadır. TMRP menüsünün tek kötü tarafı garanti kapsamıdır. Onun dışında herhangi zararı yoktur.

Android 12 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek

Ok Google Cihazımı Kur

Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu

BlackBerry Key 3 Türkiye

Qipeng Verification Code Nedir

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥