Android 12 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek

Android 12 güncellemesi ne zaman gelecek hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Android 12 özellikleri ve Android 12 alacak Samsung telefonlar işte detaylar.

Android 12 güncellemesi ne zaman gelecek, son zamanlarda ortaya çıkan ve henüz birçok cihaza ulaşmamış Android 11’den sonra yeni sürümün Android 12’nin yayınlanması için az bir vakit kalmıştır. Cihazın daha iyi olması ve yeni özelliklerin gelmesi için yapılan güncellemelere bir yenisi eklenmiştir. Android 12 hakkında birçok kişinin merak ettiği konular vardır. Android 12 güncellemesi ilk olarak belirli başlı telefonlara gelecektir. Android 12 güncellemesinde birçok özellik ve yenilik gelmektedir. Android 12 bu zamana kadar görülen en iyi güncellemelerden birisi olacağı kesindir. İlerleyen aylarda Google resmi olarak Android 12 güncellemesini tanıttı. Android 12 güncellenmesi yayınladığı andan beri ülkelere ve cihazlara geliş tarihleri değişiklik göstermektedir. Android 12 güncellemesi ülkemizde birçok cihaza gelmiştir. Yazımızda detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Android 13 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek

Android 12 Özellikleri

Anrdoid 12 güncellemesinin getirdiği birçok yeni özellik ile kullanıcıları heyecanlandırmaktadır. Android 12 güncellemesi ile cihazlara gelecek özellikleri sizler için derledik. Bizleri bekleyen özelliklere gelin birde yakından bakalım.

 • İlk olarak karşımıza çıkacak özelliklerden birisi tasarımdır. Arayüz değişimi ile dikkat çeken Android 12 ayarlardan kilit açma ekranına kadar birçok bölgede tasarımsal değişiklikler kullanıcıları beklemektedir.
 • Gizlilik panosu ile verilerinize nasıl ve ne zaman eriştiğinizi görebilir, bunun gibi birçok yönteme yardımcı olacaktır. Gizlilik konusunda ciddi önlemler alınmıştır. İzinler kullanıldığı zaman ekranda sağ üst köşede görebilir ve erişimi kısıtlayabilirsiniz.
 • Konum paylaşırken yaklaşık olarak konum yollayarak tam konumunuzu engelleyebilirsiniz.
 • Klavye kullanmak bu zamana kadar hiç bu kadar güzel olmamıştı. Yazma yardımcısı, animasyon ve etiketleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 • Kameraya gelen iyileştirmeler ve sahne iyileştirici özelliği ile birçok kişi tarafından beğenilmiştir.
 • Tek el desteği ilk kez bu mod Android telefonlarda kullanılacaktır.
 • Oyun oynadığınız zaman daha iyi performans sağlamak için özel ayarların devreye girmesini sağlayarak arka planda çalışan hizmetler kısıtlanacaktır.
 • Otomatik döndürme özelliği geliştirilerek yüz izleme teknolojisi kullanarak daha iyi performans sunulacaktır.
 • Çift uygulama desteği birçok telefonda olsa da bazı uygulamalarda bu desteği kullanamazken artık kullanılır halde olacaktır.
 • Kayıtlı olan şifrelerinizin kırılıp kırılmadığını görerek kontrol sağlayabilirsiniz.
 • Zaman ayarını kullanarak sms yollayabileceksiniz. Yani dilediğiniz zamana sms ayarı yaparak o vakitte sms atabileceksiniz.
 • Parlaklık seviyenizi artık dip seviyelere çekmek sizin kontrolünüz altındadır.
 • Dokunma kısayolları ile daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz. 
Android 12 güncellemesi ne zaman gelecek
Android 12 özellikleri

Android 12 Alacak Samsung Telefonlar

Android 12 güncellemesini birçok cihaz almaya başlamıştır. Oldukça beğenilen ve birçok güncelleme ile karşımıza çıkan Android 12 güncellemesi alan ve alacak Samsung telefonları sizler için liste haline getirdik.

2022 yılının Ocak ve Şubat ayında Android 12 güncellemesi alan Samsung telefonlar;

 • Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Fold2, Galaxy Flip3, Galaxy Flip, Galaxy Note10/ Galaxy Note10+/ Galaxy Note10 Lite/Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S20 Ultra/Galaxy S10Lite, Galaxy A72, Galaxy A52, Galaxy A52s, Galaxy Tab S7+/Galaxy Tab S7 telefon modelleri güncelleme almıştır.

2022 yılında Mart, Nisan ve Mayıs ayında Android 12 güncellemesi gelen Samsung telefonlar;

 • Galaxy Tab S7 FE, Galaxy Tab S6 Lite, Galaxy Tab S6 Lite modellerde Android 12 güncellemesi gelecektir.

Telegram Hesabı Tamamen Nasıl Silinir

Qipeng Verification Code Nedir

Your Messenger Verification Code Ne Demek

Çift Hatlı Telefonda İki Whatsapp

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥