Variloto Nerede Bulunur

Variloto nerede bulunur hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Variloto nerede yapılıyor 2022 ve TRT Variloto nerede çekiliyor işte detaylar.

Variloto TRT’nin en çok sevilen yarışmalarından biridir. Taze bir yarışma olan Variloto İstanbul’da çekilmektedir. Kelimenin tam anlamı ile araçlar ve sürücülerinin yarıştığı çocuklara yönelik bir yarış parkuru söz konusu. Variloto programı çocukların izlerken zevk aldığı ve katılmak için başvurularda bulunduğu bir TRT programıdır.

Variloto programına katılmak ve yarışmada bulunmak için öncelikle variloto resmi web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvurularının kabul edilmesi sonrasında yarışmaya katılım hakkı kazanırlar.

Trt Çocuğun İlk Çizgi Filmi

Variloto Nerede Yapılıyor 2022

TRT tarafından yayınlanan Variloto yarışması İstanbul’da yapılmaktadır. Variloto yarışması iki ana takımın yarışması hali ile sürüyor. Turkuaz takım ve kırmızı takım üyelerinin yarıştığı yarışmada takımların her birinde iki yarışmacı bulunuyor. Takımlarda yarışmacı ve ebeveyni bir olarak yarış öncesindeki etapları soru cevaplar ile tamamlamaktadır.

Soru cevap etapları trafik kuralları benzeri kuralları konu alan sorulardan oluşmaktadır. Variloto yarışmasında her takıma 4’er adet soru sorulur. Soruların her biri 5’er puandır. Puan kazanılması pist yarışında avantaj kazanılmasını da sağlıyor.

Sorulan sorulardan ilk ikisi günlük hayat ile ilişkili iken son ikisi ise trafik kuralları ile ilgilidir. Pist yarışında tüm soruları doğru bilen takımın yarışa daha avantajlı başlaması söz konusudur.

TRT Variloto Nerede Çekiliyor

TRT Variloto Nerede Çekiliyor

TRT Variloto yarışması ebeveynleri ve yarışmacı çocukların iki ayrı takım halinde farklı parkurları tamamlaması üzerine planlanan bir yarışmadır. Yarışmanın çekimleri ise İstanbul’da gerçekleştirilmektedir.

Yarışmaya katılmak için mutlaka İstanbul’da bulunmanız gerekmiyor. Başvuru formu onaylandıktan sonra yarışmacılar istedikleri şehirden yarışmaya katılabilir. Ancak yarışma boyunca bir ebeveyn ve bir çocuk yarışmacı katılımı şarttır.

Variloto Hangi Şehirde Yapılıyor

Variloto İstanbul’da yapılıyor. Variloto yarışmasının çekimleri ve yarışmanın kendisi İstanbul’da gerçekleştirilmektedir. Yarış pisti de çekimlerin yapıldığı alanda özel olarak oluşturulmuş bir yarış pistidir.

Variloto yarışmasına katılırken yarışta kullanılan araçlarda hiçbir şekilde doğaya zarar vermeyen yakıtlar kullanıldığını, yarışma öncesinde sürücülere sürüş eğitimi verildiğini ve yarış sırasında bir kaza olması ihtimaline karşı bir sağlık ekibi bulundurulduğunu söylemek gerekir.

Tüm önlemlerin alındığı ve çocuklar ile ebeveynlerinin eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak üzere gerçekleştirilen bu yarışmaya katılım da oldukça basit.

TRT Çocuğun Yeni Logosu

www.trtçoçuk.net tr Başvuru

TRT Spor Spikerleri

TRT Spor Şifresi Nasıl Kırılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu