TRT Çocuk Ulusal kanallarda çizgi-dizi platformunda en çok izlenen, tercih edilen kanal olduğunu biliyoruz. TRT Çocuğun 7/24 kesintisiz yayın yapan ulusal çocuk kanallarından biridir. TRT Çocuk 15 Haziran 2015 tarihinden itibaren kanal 24 saatlik yayına geçmiştir ve günümüzde de hizmetlerine devam etmektedir. TRT Çocuğa başvuru yapmak istiyor ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız alttaki adımları takip edin.

İlk trtcocuk.net.tr/yarisma/ruzgar-gulu linkine tıklayarak canlı yayın sırasında istenilen cevabı Yarışma Seçin seçeneğine tıklayarak Yarışmacı Başvurusu ya da istenilen cevap seçeneğini tıkladıktan sonra çocuğun adı, soyadı, ebeveyn ad-soyad, ebeveyn telefonve son olarak e-postanızıyazıp istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurup gönder tuşuna basarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Katılım şansını arttırmak için 15 günde bir başvuru yapabilme imkanınız vardır.

Çocukların yanı sıra eğer sizin de bir projeniz, farklı içerikleriniz var ise trtcocuk.net.tr/yapimci-basvurulari  bu linki tıklayıp başvurularınızı yapabilirsiniz. Projelerinin ön değerlendirmeye tabi tutulmasını isteyen yapımcı adayları, proje başvurusu bölümünde yer alan formu doldurarak projelerini kanala iletebilir. 

www.trtçoçuk.net tr Başvuru Haberin Olsun

Ebeveynler çocuklarının dijital alanlarda neler öğrendiklerini neleri örnek aldıklarına çok dikkat etmelidirler. Çocuklarının izlediği dizi-çizgi filmlerde saldırganlığa özendiklerini hayal güçlerini en doruğuna kadar hissettiklerini söylüyorlar. Bunun için çocuklarınızın neler izlediğini her zaman takip etmeliyiz. Bu alanda TRT Çocuk ebeveynlerin kurtarıcısı olarak devreye giriyor. Haberin Olsun Programına başvuru yapmak isteyen çocuk yaş grubu ilkokul ve ortaokul öğrencileri ebeveynleriyle birlikte aşağıdaki telefon numarasını tuşlayarak ya da linke tıklayarak başvuru yapabilirler.

  • 0505 756 02 10 telefon numarasıyla iletişime geçebilirsiniz.
  • https://www.trtcocuk.net.tr/ 

Yarışmada kazanan kişilere ise bilim seti, TRT Çocuk lisanslı ürünler hediye edilmektedir.

www.trtçoçuk.net tr Sürpriz Kutusu Başvuru

www.trtçoçuk.net tr Sürpriz Kutusu Başvuru

TRT Çocuk dijital platformu öğretici olduğu kadar ebeveynlere ve çocuklara farkındalık sahibi olmayı gösteriyor. Filmler, diziler aracılığı ile çocuklarımız, gündelik yaşantılarında daha önce tanık olmadıkları ancak karşılaşabilecekleri hırsızlık, kaza, yalnız kalma, kaybolma gibi zorlayıcı durumlara şahit olur ve bu gibi durumlara maruz kaldıklarında ne yapacaklarına dair fikir sahibi olarak hazırlıklı olabilirler. TRT Çocuğun en sevilen programlarından biri olan Sürpriz Kutusuna başvuru yapabilmeniz için şu adımları takip etmeniz gerekir.

  • Fotoğraflarını veya videolarını göndermek için ilk önce trtcocuk.net.tr/ linkine tıklayınız. Sayfada yer alan tasarımın fotoğrafını veya videosunu gönder kısmın da olan form doldurularak başvuru tamamlanıyor.

www.trtçoçuk.net tr Sürpriz Kutusu Fotoğraf Gönder

TRT Çocuk birçok yayını ile en sevilen yapımlardan biridir. TRT Çocuk platformunda birçok program yer almaktadır. TRT Çocuk platformunda en çok sevilen yayınlardan birisi Sürpriz kutusudur. Sürpriz Kutusuna fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz. Fotoğraflarınızı nereden göndereceğinizi bilmiyorsanız sizler için derledik.

  • İlk olarak https://www.trtcocuk.net.tr/  linkine tıklayınız ardından sayfada yer alan fotoğrafını ve videonu gönder kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

Sürpriz Kutusu programına yolladığınız fotoğrafların hepsi maalesef yayınlanmamaktadır. Gönderilen fotoğraflar haftanın belirli günleri Facebook sayfasında fotoğraflar seçeneğinde senden gelenler albümlerinde yayınlanmaktadır. Merak edenler kişiler facebook.com/surprizkutusutrtcocuk/  linkine tıklamaları yeterlidir.

TRT Spor Spikerleri

TRT Spor Şifresi Nasıl Kırılır

Ebys Şifresi Nasıl Değiştirilir

Spotify Ne Kadar İnternet Yer

E Devlet Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim