Vikings dizisi savaş, kan ve mücadele içeren oldukça aksiyonlu bir yapımdır. Öyle ki dizinin tüm bölümleri tek bir final sahnesiymiş gibi heyecanla izleniyor. Aksiyon ve mitoloji seviyorsanız Vikings dizisi tam size göre olabilir.

Vikings dizisinin ana konusu Vikinglerin kültürüne, savaşın acımasızlığına, Ragnor’un denizlerle olan imtihanına dair detaylar içeriyor. Dizinin konusu, oyuncuları ve dizi hakkında merak edilen diğer her şey burada.

Vikings tarihsel drama kategorisi ile izleyenler ile buluşuyor.

Vikings

Vikings dizisinin bulunduğu ana kategori tarihsel drama olarak biliniyor. Öyle ki dizinin tüm sahneleri kendi başına bir muazzamlığa sahip. Dizinin severlerinin de diziden fazlasıyla etkilenmeleri sahnelerin gerçekçiliği ve heyecanından kaynaklanıyor.

Vikings dizisi ilk kez 2013 yılında izleyici ile buluşmaya başladı.

Vikings

Vikings dizisinin ilk sezonu 2013 yılında yayınlandı. Yayınlandığı yıl bu kadar merak uyandıracağı ve büyük bir hayran kitlesine sahip olacağı tahmin edilmiyordu. Vikings dizisinin her bir bölümü yaklaşık 45 dakika kadar sürüyor.

Vikings dizisinin yapımcısı ve yazarı Michael Hirst olarak biliniyor. Kendisinin dizinin yapımcılığını yaparken oldukça zevk aldığını da duymuştuk. Dizi Kanada ve ABD’de 2013 yılında yayınlanmaya başlamış olsa da birçok dile çevrilerek ulus aşırı bir hal aldı.

Vikings kralı ve ailesinin macerasına tanıklık edin.

Vikings

Vikings dizisinin ana konusu Savaş tanrısı olan Odin’in soyundan geldiğine inanılan Ragnar’ın mücadelelerinden oluşmaktadır. Ragnar Viking kralıdır. Kendisinin denizler ile olan mücadelesi ve 13.yüzyıl kuzey efsaneleri ile Viking kültürünün bir araya gelmesinden doğan maceralarını dizinin her bölümünde görebilirsiniz.

Ragnar başlarda sadece bir çiftçiydi.

Vikings

Ragnar dizinin başında sadece bir çiftçiydi. Hayatını idame ettirmek için çiftçilik yaparken karısı da savaşçıydı. 8.yüzyılda İskandinavya’da yaşayan Ragnar’ın bir savaşçıdan öte bir lidere dönüşmesinin hikayesine tanıklık edeceksiniz.

Ragnar’ın kendini geliştirerek okyanusları aşacak kadar güçlü olmasında elbette savaşçı dostlarının da payı büyüktür. Diziyi izlerken Viking kültürüne de yakından aşina olacaksınız.

Vikings dizisi toplam  7 sezondan oluşmaktadır.

Vikings

Vikings dizisinin tam 7 sezon boyunca devam etmesi ve ardından final yapması hayranlarını da fazlasıyla üzdü. Ancak dizinin finali hakkında da çok heyecanlı olan büyük bir kitle olduğunu da söylemek gerekir.

Dizinin ilk sezonu 2013 yılında yayınlanmışken son sezonu da 2020 yılının son gününde ekranlara gelmişti. 31 Aralık 2020 tarihinde Vikings dizisi 7. Ve son sezonunun final bölümünü izleyicilerle buluşturdu.

Vikings dizisinin IMDB puanı 8.7’dir.

Vikings dizisinin IMDB puanı

Yanlış duymadınız. Dizinin IMDB puanı tam 8.7 olarak oylandı. Diziyi fazlasıyla seven bir kitle olduğunu söylemiştir. Bunun yanı sıra dizinin oyuncu kadrosu ve hikayesinin işlenme şekli de izleyenlere kendini Viking gibi hissettiriyor. Gelelim dizinin oyuncu kadrosuna;

Vikings oyuncuları kimlerdir?

Vikings dizisi tam 7 sezon boyunca ekranda kaldığından dizinin oyuncu kadrosu da fazlasıyla geniştir. Dizinin ana oyuncalarına karakter isimleri ve hikayeleri ile listede yer verdik. Vikings dizisi oyuncuları;

  • (Travis Fimmel) – Ragnar Lothbrok
Travis Fimmel
  • (Katheryn Winnick) – Lagertha
Katheryn Winnick
  • (Clive Standen) – Rollo
Clive Standen
  • (Jessalyn Gilsig) – Siggy
Jessalyn Gilsig
  • (Gustaf Skarsgård) – Floki
Gustaf Skarsgård
  • (Donal Logue) – Danimarka Kralı Horik
Donal Logue
  • (George Blagden) – Athelsta
George Blagden
  • (Gabriel Byrne) – Earl Haraldson
Gabriel Byrne
  • (Alyssa Sutherland) – Prenses Aslaug
Alyssa Sutherland
  • (Linus Roache) – Wessex Kralı Egbert
Linus Roache

SSS

Vikings ne dizisi?

Vikings mitolojik olaylar ile dolu olan bir aksiyon dizisidir. Tanrılar, deniz ve savaşçıları dizide sıkça göreceksiniz.

Vikingler gerçek mi?

Viking Avrupa’da bir dönem olarak bilinir. 8 ile 11. Yüzyıllar arasını kapsar. Vikingler olarak bilinen kimseler vardır. 

Netflix En Çok İzlenen Diziler : 30 Trend Olan Diziler

Valhalla dizisi Netflix de sıralamaya girdi!