WeChat QR Kodu Okutma Nasıl Yapılır?

WeChat QR kodu okutma ve QR kod sorunu ile karşınızdayız. WeChat uygulaması hakkında bu zamana kadar bilmedikleriniz…

Günümüzde insanlarla iletişime geçmek için mesajlaşma uygulamaları kullanılmaya başlandı. Mesajlaşma uygulamalarından biri olan Türk Telekom ücretsiz mesajlaşma uygulamasından sonra WeChat ile sevdiklerinizle dilediğiniz zaman ücret ödemeden iletişim halinde olabilirsiniz. Ayrıca mesajlaşma uygulaması dışında ödemelerinizi gerçekleştirmek için QR seçeneğini kullanabilirsiniz. Peki hesabınıza tanımlanan QR kodu nasıl okutabilirsiniz? Bunun için alttaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Tüm mesajlarınızı gösteren bağlantıya gittikten sonra menüye tıklayın.
  • Menüdeki üç noktaya tıklayarak URL gözüktüğü sayfayı görüntüleyin.
  • Bu sayfadaki URL kopyalayın QR kod oluşturucu aracına gidin.
  • URL bu kısma yapıştırın ve QR kodunuzu oluşturun.
  • QR kodunu gönderdiğiniz kişiler kana ekrandaki keşfetme tuşuna tıklarlar.
  • Ardından tama menüsüne geçerek QR kodu okutarak açılış sayfasına geçiş yapabilirsin.
Türkiye’de Kullanılıyor Mu Evet
Nasıl Bir UygulamaÖdeme yöntemi + mesajlaşma
Ücretli Mi Hayır
Numara Görünür Mü Uygulama numaranızı göstermez.
Hangi ÜlkeninÇin

WeChat QR Code Sorunu

Wechat qr kodu

WeChat uygulamasında arkadaşlarınızın sizi daha iyi bulması ve sosyal medya üzerinden profilinizi paylaşmak için kendinize özel QR kodunuzu oluşturabilirsiniz. Whatsaap ve Bip uygulamalardan sonra WeChat en çok kullanılan uygulamalardan biri oldu. Ayrıca QR kodu ile sorun yaşayan birçok kişi var. Özellikle hesap açmak isteyen kişiler QR kodlarını bir kişiye okutmaları gerekiyor. Bunun dışında hesap açılmasına izin verilmiyor.

Referans ya da arkadaşınızdan rica ederek QR kodunuzu okutabilirsiniz. Özellikle bu sorun hesabı kapanan kişilerin karşısına çıkıyor. WeChat uygulamasını kullanan bir kişi QR kodu taratması halinde hesap açabiliyorsunuz. Bunun için çevrenizden konu hakkında yardım alabilirsiniz. Bu yöntem dışında yapabileceğiniz herhangi yöntem maalesef yok.

Wechat Arkadaş Doğrulaması Nasıl Yapılır

Wechat qr kodu

WeChat tüm dünyada kullanılmaya başlanan en iyi mesajlaşma uygulamaları arasında yerini aldı. Güvenlik düzeyi en üstte tutulan bu uygulamaya ilk defa üye oluyorsanız arkadaş doğrulaması ile karşılaşabilirsiniz. Arkadaş doğrulaması olmadan uygulamaya üye olamaz ve giriş yapamazsınız.

WeChat uygulamasını kullanan arkadaşınız varsa bu arkadaşınızdan QR kod taratma yapmasını rica edin. Üye olurken en son aşamada karşınıza QR kod çıkacaktır. Bu QR kodu arkadaşınız doğrularsa hesabınız açılır. Eğer çevrenizde WeChat uygulamasını kullanan bir kişi yoksa tanımadığınız uygulamayı kullanan kişilerde rica edebilirsiniz.

WeChat Davet Kodu

WeChat uygulamasını kullanmak diğer mesajlaşma uygulamalarına göre oldukça karmaşık bir yapıya sahip. Whatsapp uygulaması içinde arkadaşlarınızı biri gruba davet edebilir ya da davet kodu gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınızın uygulamayı kullanması için davet kodu göndermek için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • İlk olarak uygulamayı açın ve kişiler seçeneğine geçiş yapın.
  • Ardından açılan kısmın üstünde yer alan arkadaş ekleme seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra arkadaş ekle kısmından davet et kısmına tıklayın.
  • Bu kısımdan arkadaşlarınıza davet kodu gönderebilirsiniz.

Eğer bir gruba arkadaşlarınızı davet etmek istiyorsanız grubun QR kodunu paylaşmanız gerekir. Dilerseniz grup sohbetinde yer alan üç noktaya tıklayın. Ardından + simgesine tıklayın ve listenizdeki kişileri seçerek gruba davet edebilirsiniz.

WeChat Kodu Nedir?

WeChat kodu, WeChat kullanıcılarının birbirini hızlı ve kolay bir şekilde eklemelerini sağlayan bir QR koddur. Kod, kullanıcının WeChat ID’sini, adını ve fotoğrafını içerir.

QR Kodu Okutma Nasıl Yapılır?

QR kodunu okumak için, akıllı telefonunuzdaki kamera uygulamasını açın ve kodu kameranın vizörüne yerleştirin. Kod, telefonunuzdaki bir QR kod okuyucu tarafından otomatik olarak okunacaktır.

QR Kod Nasıl Alınır?

QR kodu almak için, WeChat uygulamasını açın ve profil sayfanıza gidin. Profil sayfanızdaki “QR Kodu Oluştur” düğmesine dokunun. Bu, QR kodunuzu oluşturacaktır ve onu paylaşabilirsiniz.

QR Kod Uygulaması Nasıl Kullanılır?

QR kod uygulaması, QR kodlarını oluşturmanıza, okumanıza ve paylaşmanıza olanak tanır. QR kod uygulaması, akıllı telefonunuza Google Play Store veya App Store’dan yükleyebilirsiniz.

WeChat Türkiye’de Kullanılıyor mu?

WeChat, Türkiye’de hala nispeten yeni bir uygulamadır, ancak giderek daha popüler hale gelmektedir. WeChat, Türkiye’de yaşayan Çinli göçmenler ve Türkiye’de Çin kültürüne ilgi duyanlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

WeChat Kim Kullanıyor?

WeChat, dünyanın her yerindeki insanlar tarafından kullanılmaktadır. WeChat’in en yaygın kullanıcıları Çin’de, ancak uygulama Asya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde de popülerdir. WeChat, özellikle gençler ve iş profesyonelleri arasında popülerdir.
WeChat, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılabilir:
# Arkadaş ve aileyle iletişim kurma
# İş ve profesyonel ilişkileri sürdürme
# Haber ve bilgi alma
# Eğlence ve oyun oynama
# Ödeme yapma
# Alışveriş yapma
WeChat, kullanıcılara çok çeşitli özellikler ve işlevler sunan güçlü ve çok yönlü bir uygulamadır.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥