Whatsapp görüntülü konuşma efekt nasıl yapılır sorusunun yanıtı ile karşınızdayız. Son güncelleme ile artık görüntülü konuşurken efekt yapabilirsiniz. Ancak bu özellik sadece İOS işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılıyor. İlerleyen zamanlarda Android işletim sistemine de geleceği düşünülenler arasında. Whatsapp görüntülü arama ekranda arkadaşlarınıza efekt yapmaya hazır mısınız? Peki görüntülü konuşmada efekt nasıl yapabilirsiniz. Bunun için alttaki adımları takip etmeniz gerekiyor.

  • İlk önce Whatsapp üzerinden görüntülü konuşmaya başlayın.
  • Görüntülü konuşurken bildirim ekranından video efektine basılı tutun.
  • Daha sonra karşınıza gelen seçeneklerden tepkiler ifadesine tıklayın.
  • Görüntülü konuşmaya geri dönün elinizle kalp, barış işareti yapmaya başlayın.
  • El hareketlerinize göre efekt uygulandığını göreceksiniz.
Whatsapp Görüntülü Konuşmada Efekt Yapılır MıEvet
Efekt Nasıl YapılırGörüntülü konuşurken el hareketlerine göre efekt uygulanır
Kimler Whatsapp Görüntülü Konuşma Efekt KullanabilirİOS işletim sistemine sahip olanlar.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Efekt Nedir

Görüntülü konuşma esnasında eğlenceli efektlerden yardım almak ister misiniz? Whatsapp son güncellemesinin ardından birçok kişi görüntülü konuşurken eğlenceli efektlerden yararlanmaya başladı. Görüntülü mesaj sonra görüntülü konuşmada efekt özelliği geldi. Bu efektler yüz güzelliği için değil. Ortamın renklenmesi ve arkadaşlarınızla eğlenmek için kullanılır.

Whatsapp uygulamasının yeni çıkardığı görüntülü konuşmada balon, konfeti, beğeni, üzüntü, yağmur ya da kalp gibi efekt yapabilirsiniz. Her bir efektin kendine ait el hareketi bulunur. Kalp işaretini elinizle yaptığınız zaman ekrana birçok farklı kalp geldiğini görebilirsiniz. Tek elinizle barış işareti yaptığınız da balon gelir iki elinizle barış yaptığınız zaman konfeti patlar.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Efekt Gelmiyor

Whatsapp kullanıcılarının uzun zamandan beri beklediği efekt özelliği artık geldi. Yabancı ülkelerde kullanıma açılan bu özellik artık ülkemizde de kullanılmaya başlandı. Görüntülü konuşmasa el hareketlerinizle birçok farklı efekti deneyebilirsiniz. Ancak ülkemizde bu efektleri kullanmanız için İOS işletim sistemine sahip cihaz kullanmanız gerekir. Android cihazlar için henüz bu özellik gelmedi. Görüntülü konuşma esnasında yapabileceğiniz el hareketleri ve efekt türleri şu şekildedir;

  • Elinizle ekrana doğru beğeni işaretini yaptığınız zaman ekranda beğeni, iki elinizle beğeni yaparsanız ekranda havai fişek ortaya çıkar.
  • Tek elinizle beğenmedim işareti yaparsanız ekranda dislike simgesi, iki elinizle beğenmedim işareti yaparsanız ekranda yağmur gözükür,
  • Tek elinizle barış simgesi yaparsanız balon, iki elinizle barış yaparsanız konfeti,
  • İki elinizle rock simgesi yaparsanız eğlenceli bir alan efekti oluşturabilir,
  • Kalp işaretinde ise sevdiklerinize kalp efekti gönderebilirsiniz.

Görüntülü konuşma efekt konusu hakkında kafanıza takılan ya da merak ettiğiniz konu varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz. Sizce bu özellik nasıl?

Leave A Reply