Whatsapp Görüntülü Mesaj 5 Adımda Nasıl Gönderilir – Görüntülü Mesaj Özelliği

Whatsapp görüntülü mesaj nasıl gönderilir sorusunun yanıtıyla karşınızdayız. Görüntülü mesaj nedir ve nasıl atılır merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Sevdiğiniz kişilerle akıllı telefon üzerinden iletişime geçmek için Whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz. Whatsapp kullanıcıların sohbet deneyimlerini daha iyi hale getirmek için görüntülü mesaj özelliğini sundu. Whatsapp platformunda sesli mesaj özelliği kullanıcılar tarafından çok fazla beğenilmişti. Bu özellikten sonra görüntülü mesaj özelliğinin kilidi açıldı. Video kaydederek 60 saniyelik mesajlar gönderebiliyorsunuz. Peki görüntülü mesaj nasıl gönderilir?

  • İlk önce Whatsapp uygulamasına geçiş yapın.
  • İstediğiniz sohbetlerden birine geçiş yapın.
  • Sohbet kısmının alt bölümünde yer alan ses tuşuna bir kere hızlı bir şekilde basıp çekin.
  • Ardından ses simgesi yerine video kamera simgesi gelecektir.
  • Bu simgeye tıklayarak kolayca video kaydınızı oluşturun.
  • Videonuzu beğenmezseniz ses kaydında olduğu gibi sürükleyerek çöp kutusuna atabilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Mesaj Özelliği

Whatsapp görüntülü mesaj özelliği

Whatsapp, görüntülü mesaj ile hayatımıza giriş yaptı. Sesli mesaj özelliğine benzeyen görüntülü mesaj sayesinde sohbet deneyiminizi daha çok arttırabilirsiniz. Sesli mesaj, görüntülü arama, sesli arama gibi özelliklerden sonra görüntülü mesaj kullanıcılardan geçerli not aldı. Sohbetten ayrılmadan kişisel videolarınızı kolayca video modunu kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Görüntülü mesajlar yuvarlak daire şeklinde karşı tarafa iletilir.

Görüntülü mesaj özelliği sayesinde dilerseniz video çekebilir, dilerseniz sadece görüntü atarak sohbete devam edebilirsiniz. Görüntülü mesaj özelliğinde yollayacağınız video kayıtları en fazla 60 saniye olarak süre kısıtlama sınırı getirilmiştir. Söylemek ya da göstermek istediklerinizi hızlı bir şekilde yollayabilirsiniz. Bir şakaya güldüğünüzü, ağladığınız bir olayı anlatabilir ya da özel günleri görüntülü mesaj ile kutlayabilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Mesaj Nasıl Atılır

Whatsapp görüntülü mesaj nasıl atılır

Whatsapp üzerinden görüntülü mesaj özelliğini kullanmak oldukça basit. Sohbet kısmının alt bölmesinde yer alan video kamera simgesine tıklamanız gerekir. Sohbet kısmında video kamera simgesini görüntülemek için ses simgesine bir kere hızlı bir şekilde basıp çekin. Karşınıza video kamera özelliği gelecektir. Bu simgeye tıkladıktan sonra video kaydınız başlayacaktır. Dilediğiniz videoyu çektikten sonra sohbete anlık olarak görüntülü mesaj iletebilirsiniz. Beğenmediğiniz videoyu sola kaydırarak çöp kutusuna gönderebilirsiniz. Ayrıca gönderdiğiniz görüntüleri mesaj beğenme özelliği de eklendi. Sesli mesaj özelliğine birebir benzeyen görüntülü mesajlarınızı kolayca karşı tarafa iletebilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Mesaj Atamıyorum

Sohbet sırasında video mesaj moduna kolayca geçiş yapmanızı sağlayan görüntülü mesaj özelliğinin tanıtımı yapıldı. Temmuz 2023 yılında tanıtımı yapılan bu özelliğin en kısa sürede Whatsapp platformuna gelmesi düşünülüyor. Son güncelleme sayesinde görüntülü mesaj özelliğinin kullanıcılara açıldı. Hem Android hem de İOS işletim sistemine sahip cihazlarda güncellemeyle birlikte görüntülü mesaj özelliğini kolayca kullanabilirsiniz. Güncelleme işleminin ardından ses simgesine tıklayarak görüntülü mesaja geçiş yapabilirsiniz.

Görüntülü mesaj özelliğini nasıl buldunuz yorumlarınızı ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr