Whatsapp güncelleme yapılırken doğrudan uygulama markete gitmeniz gerekir. Uygulamayı güncellemek için Google Play Store üzerinden ya da Apple Store üzerinden güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp güncellemeleri otomatik olarak cihazınız tarafından da gerçekleştirilebilir. Bunun için izin vermiş olmanız gerekir. Whatsapp uygulamasını güncellemek, otomatik güncellemeyi aktif etmek ve güncelleme sorunlarına dair merak edilenleri incelemek için okumaya devam edebilirsiniz.

Whatsapp Otomatik Güncelleme

Whatsapp Otomatik Güncelleme

Whatsapp otomatik güncelleme, cihazınız tarafından Wi Fi ağına bağlıyken gerçekleştirilebilir. Uygulamaların otomatik olarak güncellenmesi için cihaza izin verilmesi gerekir. Otomatik güncelleme yapıldığından emin değilseniz cihazınızın uygulama marketini açın ve arama bölümüne WhatsApp yazın.

Whatsapp uygulamasını bulduktan sonra uygulamanın altında güncelle veya aç yazacaktır. Güncelle yazıyorsa güncellemeyi kendiniz başlatmalısınız. Aç yazıyorsa uygulamanın güncel olduğu anlamına gelir.

Whatsapp Güncelleme Uyarısı

Whatsapp güncelleme uyarısı cihazın uygulamayı güncellemesi gerekliliği ile birlikte ortaya çıkar. WhatsApp uygulamasını güncellemeden kullanmak mümkün değildir. Özellikle 2021 yılı kasım ayının başında güncelleme ile birlikte WhatsApp kullanıcılarının özel bilgilerine erişim söz konusu olduğundan kullanıcılar kararsız kalmıştı.

WhatsApp güncelleme uyarısı alıyorsanız uygulamayı güncellemeniz gerekir. Uygulamayı güncellemek için uygulama marketlerden faydalanabilirsiniz.

WhatsApp Güncelleme Sorunu

WhatsApp Güncelleme Sorunu

WhatsApp güncelleme sorunu yaşıyorsanız bazı temel sorunlardan birine sahip olabilirsiniz. Telefonda yer olmaması ya da önbelleğin dolu olması gibi durumlar güncellemeyi engelleyebilir. WhatsApp güncelleme sorununu gidermek için aşağıdaki adımları teker teker deneyebilirsiniz.

  • Uygulama önbelleğini temizleyin.
  • Uygulamalar bölümünde cihazda yeterli yer olup olmadığını kontrol edin.
  • Cihazın önbelleğini temizleyin.
  • Uygulama marketten uygulamayı indirmeyi deneyin.
  • Uygulama indirmek için kullandığınız hesabı kapatıp yeniden açmayı deneyin.
  • Cihazınızı kapatıp yeniden açmayı deneyin.

WhatsApp güncellenmiyor ne yapmalıyım?

Whatsapp güncellenmiyor ise cihazınızın belleği dolu olabilir. Öncelikle cihaz önbelleğini temizlemelisiniz. Ardından cihazınızda yeterli yer olduğundan emin olun ve tekrar deneyin. Gerekirse bazı uygulamaları silmeyi deneyebilirsiniz.

Eski WhatsApp’ımı nasıl indirebilirim?

Eski WhatsApp tekrar indirilememektedir. WhatsApp uygulamasını bir kez güncelledikten sonra tekrar eski sürüme geçiş için indirme yapamazsınız.

WhatsApp Aero Son Sürüm APK indir – Son Güncelleme

Aero Instagram – Whatsapp ve Instagram Download

WhatsApp Profilime Kim Baktı Ücretsiz