WhatsApp Hesap Bilgilerini Talep Etme Ne İşe Yarar

WhatsApp hesap bilgilerini talep etme, WhatsApp’ın hesabınızı ve hesabınızı kullanan kişilerle olan iletişimlerinizin bir özetini içeren bir rapor göndermesini istemenizi sağlayan bir özelliktir.

Hesap bilgileri hakkında topladıkları bilgileri görmek istiyorsanız yapmanız gereken adımlar oldukça basittir. Hesap bilgileriniz yaklaşık 3 gün içerisinde toplanarak sizlere iletilmektedir. Whatsapp hesap bilgilerinizde mesajlarınıza erişim sağlamaz. Hesap bilgilerinizde bu zamana kadar giriş yaptığınız cihaz bilgileri ve IP adresleri gibi bilgiler yer alır. Whatsapp bu bilgileri toplamasındaki amaçlardan biri reklamları kişisel bir hale dönüştürmektir. Net bir şekilde bu amaç dile getirilmese de durumun böyle olduğu açıktır. Hesap bilgileri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları yazımızda ele aldık.

Whatsapp Hesap Bilgilerini Talep Et Nasıl İptal Edilir

Whatsapp hesap bilgilerini talep etme ne i̇şe yarar

Whatsapp dünya çapında kullanılan platformlardandır. Whatsapp, Facebook gibi verileri topladığını dile getirmiştir. Aslında verilerin toplanmasındaki amaç kişiye özel reklamların oluşmasıdır. Almak istediğiniz ürünü konuştuğunuzda karşınıza gelen ürün reklamlarının sebeplerinden biri olabilir. Whatsapp hesap bilgilerinizi talep ettikten sonra iptal etmek istiyorsanız yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • Whatsapp hesabınızı açın. Ardından Ayarlar seçeneğine gidin.
 • Ayarlar seçeneğini açtıktan sonra karşınıza gelen Hesap Bilgilerini Talep Et seçeneğinde yer alan Raporu Sil seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Verilerinizin indiği kopyayı cihazınızdan kalıcı bir şekilde silmiş olursunuz.

Whatsapp Hesap Bilgilerinde Ne Var

Whatsapp hesap bilgileri son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biridir. Hesap bilgileri içerisinde mesajlarınız ve sohbetleriniz yer almaz. Peki hesap bilgilerinin içerisinde neler var diye merak ettiğinizin farkındayım. Gelin isterseniz detaylıca bakalım.

 • Whatsapp hesabınıza kayıtlı olan telefon numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Bu zamana kadar kullandığınız tüm IP adresleri görebilirsiniz.
 • Bu zamana kadar Whatsapp hesabınızı kullandığınız tüm cihazları, markalarını ve modellerini görüntüleyebilirsiniz.
 • Whatsapp profil resimlerinizi görebilir.
 • Whatsapp hesabınızda kayıtlı olan tüm kişilerin telefon numaraları ve tüm Whatsapp gruplarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Engellemiş olduğunuz tüm telefon numaralarını da aynı şekilde rapor içerisinde görüntüleyebilirsiniz.

Whatsapp Hesap Raporu Nereye İner

Whatsapp uygulamasında yer alan hesap bilgileri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Hesap bilgilerinizi rapor halinde size aktarılmasını talep edebilirsiniz. Hesap bilgilerinizin yer aldığı rapor 3 gün içinde hazırlanır ve ZIP dosyası olarak gönderilmektedir. ZIP dosyasında gönderilen rapor Word programı kullanılarak ya da metin belgesi sayesinde görüntüleyerek inceleyebilirsiniz. Peki hesap bilgilerinin yer aldığı rapor nereye iniyor derseniz sizler için hazırladık.

 • Raporu indirdikten sonra Raporu Aktar seçeneğine tıklamanız gerekir. Ardından tekrar Aktar seçeneğine tıklayın ve raporu aktarmak istediğiniz uygulama seçimini yapmanız gerekir. Raporu Whatsapp uygulamasına aktaramayacağınızı bilmelisiniz. Genellikle e-postaya aktarılmaktadır. E-postanıza aktararak görüntüleyebilirsiniz.

Whatsapp hesap raporu örneği

WhatsApp Hesap Raporu

Hesap Bilgileri

 • Ad: [Adınız]
 • Soyad: [Soyadınız]
 • Telefon Numarası: [Telefon numaranız]
 • E-posta Adresi: [E-posta adresiniz]
 • Profil Fotoğrafı: [Profil fotoğrafınız]

Hesap Etkinliği

 • Hesap Oluşturulma Tarihi: [Hesap oluşturma tarihiniz]
 • Son Değişiklik Tarihi: [Son değişiklik tarihiniz]
 • Son Giriş Tarihi: [Son giriş tarihiniz]
 • Son Çevrimdışı Olma Tarihi: [Son çevrimdışı olma tarihiniz]

Daha fazla ilgili içerik;

WhatsApp hesap bilgilerini talep edersek ne olur?

WhatsApp hesap bilgilerini talep ederseniz, WhatsApp size aşağıdaki bilgileri içeren bir rapor gönderir:
Hesap bilgileriniz
Hesap etkinliğiniz
İletişimleriniz

WhatsApp hesap bilgileri raporu nereye iner?

WhatsApp hesap bilgileri raporu, telefonunuza PDF dosyası olarak iner. Raporu açmak için, telefonunuzdaki dosya yöneticisini açın ve PDF dosyasını bulun.

WhatsApp gözden geçirme talebi nedir?

WhatsApp gözden geçirme talebi, WhatsApp’ın hesabınızdaki belirli bir mesajı veya iletişimi gözden geçirmesini istemenizi sağlayan bir özelliktir. Bu özellik, hesabınızda yanlış veya yanıltıcı bilgiler olduğunu düşünüyorsanız veya hesabınızı başka bir kişi tarafından ele geçirildiğini düşünüyorsanız kullanabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥