Size Ait Bir Hesap (Whatsapp) Yeni Bir Cihazda Kaydediliyor

Size ait bir hesap (Whatsapp) yeni bir cihazda kaydediliyor, ülkemizde teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok sosyal medya platformu ortaya çıkmıştır. Sosyal medya platformlarından biri olan Whatsapp uygulamasının milyonlarca kullanıcısı vardır. Talep etmediğiniz halde telefon numaranıza doğrulama kodu geliyorsa kesinlikle doğrulama kodunu kimseyle paylaşmayınız.

Size ait bir hesap
Size ait bir hesap
Size ait bir hesap
Size ait bir hesap

Whatsapp hesaplarınızı, Whatsapp korumaya almak için başka kişiler tarafından telefon numaranızı kullanarak kaydolmaya çalışıldığı zaman sizlere bildirim göndermektedir. Telefon numaranıza gelen doğrulama kodunuzu kimseyle paylaşmamanız gerekir. Whatsapp hesabınız başka kişiler tarafından ele geçirilir. Bu yüzden hesabınız hakkında bilgilerinizi paylaşmamanız gerekir.

Whatsapp Hesabıma Başkası Giriyor Ne Yapmalıyım

Whatsapp en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Sosyal medya platformunda hesap çalınma olayları gün geçtikçe çoğalmaktadır. Whatsapp platformunda hesabınıza başkası giriş yapabilir. Hesabınıza başkasının giriş yapabilmesi için telefonunuza gelen doğrulama kodunu biliyor olması gerekir. Whatsapp hesabınıza başkasının girdiğini düşünüyorsanız şu yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • İlk olarak hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar uygulamaya girerek sms doğrulamasını isteyin. Telefon numaranızı doğruladıktan sonra hesabınızı kullanan kişi otomatik olarak hesaptan çıkartılacaktır.
  • Bazı durumlarda ise iki adımlı doğrulama kodu girmeniz istenmektedir. İki adımlı doğrulama kodu hakkında fikriniz yoksa hesabınızı ele geçiren kişi tarafından aktifleştirilmiş olabilir. İki adımlı doğrulama kodu olmadan giriş yapmak için bir hafta beklemeniz gerekir. İki adımlı doğrulama kodunu bilmiyorsanız bile telefon numaranıza gelen sms ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
  • Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız ama başkasının Whatsapp Web üzerinden hesabınızı kullandığınızı düşünüyorsanız şu adımları gerçekleştirin.
  • İlk olarak Whatsapp uygulamasını açın. Daha sonra sağ üst kısımda yer alan üç çizgiye tıklayınız.
  • Karşınıza gelen ekrandan Bağlı Cihazlar seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından hesabınızın bağlı olduğu cihazları görebilir ve istediğiniz cihazdan çıkış yapabilirsiniz.

Telefon Numaranız İçin WhatsApp Kayıt Kodu Talep Edildi Ne Demek

Whatsapp hesabınıza erişim sağlamak için birçok yöntem kullanılmaktadır. Birçok kullanıcı tarafından merak edilen konulardan birisi ise talep edilmediği halde Whatsapp tarafından bildirim ve sms doğrulaması sürekli telefonuna gelmektedir.

Bu oldukça can sıkıcı bir durumdur. Talep etmediğiniz halde Whatsapp tarafından gönderilen doğrulama numaralarını kimseyle paylaşmayınız. Başka kişiler tarafından telefon numaranız için Whatsapp kayıt kodu talep edilse bile sms doğrulaması telefon numaranıza gelecektir. Sms doğrulamasına erişim olmadığı sürece hesabınızı çalınmayacaktır.

WhatsApp Doğrulama Kodu Hilesi

Size ait bir hesap

Dünya genelinde binlerce kişinin kullandığı iletişim araçlarından biri olan Whatsapp uygulamasında bir erişim açığı bulundu. Dolandırıcıların ve hackerların yeni yöntemlerinden birisi Whatsapp olmaktadır. Telefonunuzda bir hata meydana geldiğini ve Whatsapp hesabınıza başka bir kişi tarafından erişim talebiyle kod gönderildiyse bu kodu kesinlikle bildirmemeniz gerekir. Whatsapp hesabınıza giriş yapılabilmesi için telefonunuza gelen sms kodunu bilmeleri gerekir. Sms kodunu öğrenmek ve hesabınıza erişmek için kullanılan hilelerden biri şudur;

  • Telefon numaranıza sms kodu geldikten sonra sizlere bir mesaj gelir “Merhaba, Whatsapp doğrulama kodumu senin telefonuna yanlışlıkla yönlendirdim lütfen benimle paylaşır mısın?” gibi bir mesaj göndererek hesabınıza girmeye çalışırlar. Sosyal medya platformu üzerinden açtığınız hesaplarla ilgili kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanız gerekir.

Daha fazla ilgili içerik;

Size ait bir hesap WhatsApp yeni bir cihazda kaydediliyor nedir?

Bu mesaj, WhatsApp hesabınızı başka bir cihaza bağladığınızda, eski cihazınızda belirir. Bu mesaj, hesabınızı yeni cihazınızda da kullanmaya devam edebileceğinizi ve eski cihazınızdaki hesabınızın silinmeyeceğini belirtir.

WhatsApp başka telefonda açık olduğunu nasıl anlarız?

WhatsApp’ta bağlı cihazlarınızı kontrol ederek, başka bir telefonda açık olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, WhatsApp’ta Ayarlar > Bağlı Cihazlar’a gidin. Bu sayfada, hesabınıza bağlı olan tüm cihazları görebilirsiniz.

Birinin WhatsApp Business kullandığını nasıl anlarım?

Birinin WhatsApp Business kullandığını, profil fotoğrafının yanındaki “İş” ibaresinden anlayabilirsiniz. Ayrıca, profil fotoğrafının yanındaki “İş” simgesine dokunarak da kişinin WhatsApp Business kullanıcısı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp çift koruma nasıl kaldırılır?

WhatsApp’ı açın ve Ayarlar > Hesap’a gidin.
İki adımlı doğrulama’ya dokunun.
“İki adımlı doğrulamayı kapat” seçeneğine dokunun.
Ek güvenlik önlemi olarak, WhatsApp’ın size gönderdiği kodu girin.
“Kapat” seçeneğine dokunun.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥