2024 Xanax Kullananlar Yorumları – Yıllardır Kullanıyorum

Xanax, kaygı ve panik atak tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Anksiyete ve panik atak semptomlarını hafifletir. Sakinleşmenize ve rahatlamanıza yardımcı olur. Uykuya dalmanızı kolaylaştırabilir.

Psikolojik hastalıkların tedavi edilmesi için Xanax kullanılır. Xanax sayesinde kaygı bozukluklarından, anksiyete, depresyon, panik atak gibi birçok sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Korku, panik ve endişe nöbetleri bulunan hastalarda etkisinin oldukça yüksek. Uzun süreli kullanılması bağımlılık yapmasından dolayı önerilmeyen bu ilaç yeşil reçete ile satışa sunulur. Doktorun önerdiği kullanım şekli ve kullanım dozunu kesinlikle aşmamalısınız. Hızlı etkiye sahip Xanax sakinleştirici ilaçlar arasında en çok tercih edilenlerden biri. Peki kullanıcılar bu ilaç hakkında neler söylemiş hadi gelin bakalım.

Xanax etki süresi12 ile 15 saat
Xanax uyku yapar mı Uyku ve sersemlik görülür.
Xanax fiyat 73 TL
Reçetesiz alınır mı Hayır

Yıllardır Xanax Kullanıyorum

2024 xanax kullananlar yorumları - yıllardır kullanıyorum

Psikolojik sıkıntıların ortadan kalkması için kullanılan Xanax ilacı uzun süre boyunca kullanılması tavsiye edilmez. Uzun süre boyunca kullanan hastalarda kafa karışıklıkları olduğu gibi hafıza kayıpları da meydana gelebilir. Xanax ilacını kısa süreli kullanmalı ve doktorun tavsiyesine göre doz düşürerek yavaş yavaş bırakılmalıdır.

Beynin sakinleşmesi ve düşüncelerin yatıştırılması için kullanılan Xanax gibi ilaçlar uzun süreden sonra bazı kişilerde bağımlılık yapmaya başlar. Bağımlılık yaptığı gibi hafıza, beyin, sindirim sistemi ve hareketlerinizde ciddi sorunlara yol açar. Hatta yıllardır Xanax kullanan kişiler ilacı bıraktıkları zaman antidepresan yoksunluk sendromu yaşayabilirler. Xanax ilacının kullanım süresi hastalığın durumu ve hastaya göre değişiklik gösterebilir. Doktorunuzun belirlediği kullanım süresi ve kullanım dozu asla aşılmamalı.

Uzun Süre Xanax Kullananlar Yorumları

2024 xanax kullananlar yorumları - yıllardır kullanıyorum

Uzun süre boyunca Xanax ilacını kullanan kişilerin yorumlarını bir araya getirdik. Kullanıcılar Xanax hakkında olumlu ve olumsuz yorumlarda bulunmuştur. Bu yorumların hepsini gelin inceleyelim.

  • Annem Xanax ilacını bir kaç sene boyunca kullandı. Panik atak için kullandı ardından yavaş yavaş doz azalta azalta ilacı tamamen bıraktı.
  • Xanax 0.5 mg kullanmaya başladım. Çarpıntıma ve tüm rahatsız düşüncelerime iyi gelen tek ilaç diyebilirim.
  • İlacı içtiğim günden beri ağır halsizlik ve uyku hissi yaratmaya başladı. 6 saat uyuyan biriyim bu ilacı içtikten sonra 13 saat uyudum.
  • İlacı uzun süre boyunca kullandım. Beyninizi resmen uyuşturuyor. Yıllardır kullandığım bir ilaç. Bırakmakta çok zorluk yaşadım. Allah’a şükür bırakmakta başarılı oldum.
  • 16 yıl öncesinde Xanax kullanmaya başladım. İlaç yüzünden yataktan çıkamaz hale gelmiştim. Sürekli uyuyordum sonunda kurtuldum.

Xanax ilacı hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥