Yemek kartı market alışverişi, restoran ve pastane gibi yerlerde birçokları tarafından kullanılan kartlardan biridir. Firmaların personellerinin yemek ihtiyaçlarını karşılamak için kullandıkları yemek kartları market benzeri yerlerde de kullanılabildiğinden yemek kartı ile market alışverişi yapan ciddi bir kitle mevcut.

Yemek kartı ile market alışverişi yapanları meraklandıran bir konu da Aralık ayında gündeme gelen yeni yemek kartı düzenlemesi oldu. Yemek kartı düzenlemesi ile yemek kartlarının marketlerde kullanılamayacağı da sosyal medyada dolaşanlar arasındaydı.

Yemek kartı kullanarak market alışverişlerini yapanların ve kartlarını çeşitli şekiller kullananların merak ettiği tüm soruları yazımızda derledik.

Yemek Kartları ile İlgili Yeni Düzenleme 2023

Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme 2023 yılının sonunda gündeme gelen konulardan biri oldu. Yemek kartının alışveriş sırasında kullanılamamasından tutun da yemek kartı kalktı iddialarına kadar çeşitli şeyler gündeme geldi.

Sorulan tüm soruların cevabını ise Öner Piyade verdi. Yemek kartları ile ilgili yeni bir düzenleme 2023 yılında mevcut değil. Yakın gelecekte de yemek kartları ile ilgili yeni bir düzenleme yapılması gibi bir plan söz konusu değil.

Yemek kartları Marketlerden Kalkıyor Mu?

Yemek kartları Marketlerden Kalkıyor Mu

Hayır. Yemek kartlarının marketlerde kullanımına ilişkin herhangi bir kısıtlama söz konusu değil. 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da yemek kartları kullanılmaya devam edecek.

Yemek kartlarının kullanılabileceği yerlere ilişkin herhangi bir değişiklik olmadığı Dernek Başkanı Öner Piyade tarafından açıklandı. Böylece yemek kartlarının kullanımına ilişkin sorular da yanıt buldu.

Yemek Kartları Kalktı Mı?

Hayır. Yemek kartları kalkmadı. Birçok işletme personellerine yemek kartı vererek aylık öğle arası yemek giderlerini karşılamaktadır. Yemek kartlarının kalkmasına ilişkin şüphelerin nedeni sosyal medyada konuşulan market alışverişlerinde kullanılamama durumu oldu.

Yemek kartlarının kullanımına ilişkin herhangi bir değişiklik olmadığından çıkan haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı.

Yemek kartı marketlerde geçiyor mu?

Evet. Yemek kartları pastane, market gibi işletmelerde kullanılabilmektedir.

Yemek kartı ile alışveriş yapılır mı?

Evet. Bazı yemek kartları ile alışveriş yapılabilmektedir. Yemek kartının hangi işletmelerde geçerli olduğu öğrenilerek ilgili yerlerden alışveriş yapılabilir.

Günlük Yemek Ücreti Resmi Gazete

Sodexo, Setcard ve Metropol Kart Bozdurma

Comments are closed.