Yurtdışı iş ilanları 2023 yılında en çok arananlar arasında yer aldı. Yurt dışında çalışmak için Nereye Başvurmalıyım ve yurtdışı is ilanları/işkur başvuru nasıl yapılır?

Yurtdışı iş ilanları 2023 yılında da genellikle fabrika benzeri yerlerdedir. Mesleki alanda iş ilanları ise daha çok üniversiteler bünyesinde değerlendirilmektedir. Üniversite mezunlarının yüksek lisans benzeri amaçlar ile başvurdukları yurtdışı eğitim seçenekleri sonrasında yurtdışında iş olanakları da doğabilmektedir.

Yurtdışında iş ilanları 2023 yılında en çok İsviçre, Kanada benzeri ülkelerden olmaktadır. Bunun için çalışma vizesi almanız yeterli olmaktadır. Çalışma vizesi ile yurtdışında çalışmak için taşımanız gereken şartlar ise İŞKUR tarafından iş arayanlara sunulan ilanlar özelinde belirlenmektedir.

Yurtdışı İş Başvurusu

Yazımızın devamında yurtdışı iş ilanlarına nasıl bakabileceğiniz, güvenilir başvuru kanalı olan İŞKUR üzerinden ilanlara nasıl başvuru yapabileceğiniz gibi bilgilere yer verdik. Siz de aradığınız iş ilanlarını daha kolay takip edebilmek için İŞKUR sistemine üye olabilirsiniz.

Yurtdışı İş İlanları Almanya

Yurtdışı İş İlanları Almanya

Yurtdışı iş ilanları Almanya gibi ülkelerde artık oldukça azdır. Yurtdışında iş bulmak için tercih edebileceğiniz farklı ülkeler de bulunmaktadır. Almanya iş ilanları yönünden yabancı çalışanlara eskisi kadar sıcak bakmadığından fazla iş ilanı görmeniz mümkün olmayabilir. Yurtdışı iş arayışında en kolay iş bulabileceğiniz 4 ülke;

  • İsviçre
  • Singapur
  • Kanada
  • Çekya
  • Yeni Zelanda

Almanya iş ilanlarından faydalanarak iş bulmak isterseniz nadiren yayınlanan ilanları takip etmeniz gerekir. Almanya ve Fransa gibi ülkelerde artık yabancı çalışanlara fazla ihtiyaç duyulmaması nedeni ile vize benzeri gereklilikler de sorun olabilmektedir.

Yurtdışında Çalışmak İçin Nereye Başvurmalıyım

Yurtdışında Çalışmak İçin Nereye Başvurmalıyım

Yurtdışında çalışmak için başvurmanız gereken ilk kurum İŞKUR’dur. İŞKUR bünyesinde birçok işveren yurtdışına götürmek üzere personel arayabilmektedir. Yurtdışında çalışmak için iş ilanları arasında size uygun olanlarını seçerek İŞKUR tarafından açılan ilanlara başvurmanız yeterlidir.

Yurtdışında Çalışmak İçin Nereye Başvurmalıyım

İŞKUR bünyesinde mevcut olan ilanları değerlendirebilirsiniz. İlk adım olarak İŞKUR sistemine üye olmalısınız. Ardından filtreleme seçenekleri ile yurtdışında çalışmak üzere ilanları seçmeli ve başvurmalısınız. Başvuru sonuçlarınız tarafınıza iletilecektir.

1 Comment

  1. Abi ben yurt dışında iş arıyorum ama bende pasaport vize yok ama nasıl olacak o sizlermi karşılıyonuz mesela almanyaya gitmek istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz