Zargana Ne Demek, Zargana İnsan Kime Denir

Zargana bir balık adıdır. Sargan olarak da bilinen bu balığın adı argoda çok daha farklı bir anlamda kullanılıyor. Argoda Zargana zayıf ve sinirli insanları tabir etmek için kullanılır. Zargana kullanımı ve argodaki farklı anlamlarına dair merak edilenleri yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Count Ne Demek, On Me ve Counting Anlamı

Zargana Ne Demek Argo

Zargana ne demek? Argoda zargana kullanımı itibari ile sinirli ve zayıf kişilerin zargana balığına benzetilmesi ile ortaya çıkan bir kullanımdır. Zargana balığı uzun boylu, zayıf ve uzun ağızlı bir balıktır. Zayıf ve kemikleri sayılan insanların sinirli olmaları halinde zargana balığına benzetildikleri bilinmektedir.

Argoda zargana tabiri aslında karşıdaki insana hem çok zayıf hem de çok sinirli olduğunu ifade etmek için kullanılan bir tabirdir. Aşağılayıcı bir yönü olduğunu da söyleyelim. Karşınızdakine çelimsiz olduğunu söylemenin argodaki farklı bir yoludur.

Zargana İnsan Ne Demek

Zargana insanlara kullanılan bir tabir olarak çok zayıf olan ve çelimsiz olan insanlar için kullanılmaktadır. Bir kişiye zargana deniyorsa bu o kişinin güçsüz olduğunu ifade etmek için de kullanılıyor olabilir.

Zargana tabirinin günlük hayatta kullanılması kırıcı olabilir. Bu nedenle bir balık olan zargana balığının diğer bir adı ile yılan balığının adının insanlara yakıştırılması karşı tarafı üzebilir. Argoda kullanılsa da kullanılmaması sıkça tavsiye edilmektedir.

Zargana Ne Demek Spor
Zargana Ne Demek Spor

Zargana Ne Demek Spor

Zargana sporda aşırı zayıf olan ve spor yapan kişilere takılan bir lakaptır. Çok zayıf ve tabiri caizse “dal gibi” görünen kimseler için spor aleminde zargana tabiri kullanılmaktadır. Bir spor salonunda size zargana deniliyorsa bu aşırı çelimsiz ve zayıf olduğunuz içindir.

Zayıf ve çelimsiz olmak spor yapan insanlar tarafından hoş karşılanmaz. Kasları güçlü ve kuvvetli olması gerekliliği düşüncesine sahip olan insanlar zayıf insanlara karşı zargana tabirini kullanmaktan da çekinmeyebilir. Spor salonlarında sıkça duyulabilen bir argo hitaptır. 

Zargana Kime Denir

Zargana diye çelimsiz ve çabuk sinirlenen boyu uzun kimselere denir. Çelimsiz olmaları ve çok çabuk sinirlenmeleri ile denizde yaşayan zargana balığına benzetilen bu insanlar için kullanılan bir argo kelimedir.

Argoda zargana kelimesinin şişmanlar ya da etine dolgun olarak tabir edilen insanlar tarafından daha çok kullanıldığı bilinmektedir. Çok zayıf olan insanların çelimsiz olduklarını ifade etmek için tercih edilen bir kelimedir.

Zargana Ne Demek TikTok

TikTok akımlarında sıkça gördüğümüz argo kullanımlarından biri de Zargana kelimesinin kullanılmasıdır. Zargana denizde yaşayan bir balıktır. Avlanması kolaydır ve yılan balığı olarak da bilinir. Zargana balığının insanlar ile benzetilen özelliği ise zayıf ve uzun olmasıdır.

Çelimsiz, zayıf ve kemikleri sayılan insanlar için fiziksel durumları ile dalga geçmek için argoda zargana gibi kullanımı yaygındır. Kullanılması ile birlikte karşı tarafın da kırılması olası olan bir argo sözcüktür.

Sinkaflı Küfür Ne Demek? Sinkaf Cümle Örnekleri

Verify Ne Demek

Kıtipiyoz Ne Demek? Kıtipiyoz Adam Kimlere Denir?

Drill Ne Demek? Tiktok, İnsta Drill İnsan Nedir

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu