Zeka Küpü Hilesi – Resimli Anlatım, Nasıl Yapılır?

Zeka küpü hilesi bu oyuncağı çözmeye çalışanlar tarafından sıklıkla araştırılan bir konudur. Çözülmediği taktirde oldukça kafa karıştırıcı olan ve vakit alan bu oyuncak, çeşitli yöntemleri uygulayarak kısa süre içerisinde çözülebilir.

3×3 Rubik Küp Nasıl Çözülür?

Rubik küpler hemen herkesi şaşırtan ve çoğu zaman hüsrana uğratan karmaşık bir bulmaca olarak ele alınabilir. Dünyadaki en ünlü ve aynı zamanda en zor bulmacalardan biri olan bu bulmaca için en sık sorulan sorulardan biri 3×3 rubik küp nasıl çözülür olmaktadır. Aslında dünyanın en ünlü oyuncağını çözmek sanılandan çok daha kolaydır.

 • Öncelikle küpteki renklerin yerini tanıyın; beyaz sarının, turuncu kırmızının vb. karşısındadır.
 • Beyaz bölümü çözerek başlayın.
 • Sonrasında beyaz köşeleri çözün.
 • Orta katmana geçerek orta kısmı çözün.
 • Üst bölüme gelerek sırasıyla beyazdan başlayarak diğer renkleri çözün.
 • Sarı köşeleri dikkatli şekilde yerleştirin.
 • Son olarak ise merkez parçayı renge uygun olarak bir araya getirin.
Zeka küpü hilesi - resimli anlatım, nasıl yapılır?
Zeka küpü çözme oyunu

Zeka Küpü Çözme Oyunu

Zeka küpü çözme oyunu esnasında zorlanıyorsanız, 7 adımı takip etmeniz kafanızın karışmasını engelleyeceği gibi, kısa süre içerisinde oyunu çözmenizi sağlayacaktır.

Zeka Küpü Nasıl Yapılır Adım Adım

Zeka küpü çözümü esnasında 7 adımı takip etmeniz bu konuda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

 • Genel bir çözüm bulmanın ilk adımı olarak beyazla çevrili sarıyı merkez gibi düşünerek çözmeye çalışmaktır.  1. adımı tamamladıktan sonra amaç, küpü beyaz şekline döndürmek ve tüm beyaz kenarlardaki beyaz köşeleri aynı renkle doldurmaktır.
 • Sonraki adım, rubik küpün ikinci katının kenarlarını çözmektir. İşlem, üst katmanın kenarları sarı olmayan bir parçasını bularak başlar. Bu aşamaya ulaştığınızda birkaç olası durum vardır, ancak oraya ulaşmak için farklı başlangıç ​​noktaları vardır.
 • 5. adıma geldiğinizde, buradaki anahtar, sarı kenarların eşleştiğinden emin olmak için sarı artıları ortaya çıkarmaktır. Bu sefer sarı köşeler nasıl yeniden düzenlenir.
 • Ardından 7. adım ve son adımda yapmanız gereken tek şey önceki adımlarda tamamlanan sarı köşeleri rubik küpü döndürerek diğer noktalarla birleştirmek olmalıdır. Böylelikle, zeka küpü nasıl yapılır adım adım sorusuna da yanıt bulabilirsiniz.
Zeka küpü hilesi - resimli anlatım, nasıl yapılır?
Zeka küpü hilesi resimli anlatım

Zeka Küpü Hilesi Resimli Anlatım

Zeka küpü hilesi resimli anlatım sayesine zeka küpünü daha yakından tanıyabilir ve anlatım görsel olarak desteklendiği için dakikalar içerisinde çözüme ulaşabilirsiniz.

Zeka Küpü Nasıl Çözülür Uygulaması

Zeka küpü nasıl çözülür uygulaması pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Uzun yıllardır oynanan bu oyun günümüzde internet üzerinde sanal olarak da bulunmaktadır. Bu sayede pratik yapabilirsiniz.

Zeka küpü hilesi - resimli anlatım, nasıl yapılır?
4’lü zeka küpü nasıl çözülür

4’lü Zeka Küpü Nasıl Çözülür?

4’lü zeka küpü nasıl çözülür sorusuna yanıt arıyorsanız, zeka küpü çözme adımlarından yararlanabilirsiniz. Bu adımlar sayesinde dakikalar içerisinde zeka küpünü tamamlayabilirsiniz.

 • 3’lü zeka küpünün çözümü ile aynı adımları takip ediniz.

SONUÇ: Uzun yıllardır en sevilen zeka oyunlarının içerisinde yer alan zeka küpleri, çözülmediği taktirde oldukça can sıkıcı olabilir. Eğer siz de bu konuda problem yaşıyorsanız, adımları takip ederek kolaylıkla çözebilirsiniz.


Zeka Küpü Nerede Satılır?

Bu oyuncaklar kırtasiye ve oyuncak satan mağazalarda bulunabilir.

Rubik Küp Kaç Hamlede Yapılır?

Rubik küpün en fazla 22 hamlede yapılabileceği bilinmektedir.

Q-bitz Nasıl Oynanır

Sakın Söyleme Oyunu Nasıl Oynanır – Evet Hayır Oyunu Oynama Taktikleri

Solo Test Nasıl Oynanır – Solo Test Zeka Oyunu

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥