Ziraat Bankası BES Müşteri Hizmetleri (Emeklilik)

Ziraat Bankası BES müşteri hizmetleri, Ziraat Bankası kolay kullanımı ile tüm müşterileri tarafından sevilen bir bankadır. Ziraat Bankası ile Bireysel Emekliliğinizi başlatabilirsiniz. Faizli veya faizsiz seçeneği bulunmaktadır. Bireysel Emekliliğe başvuru yapmanız oldukça basittir. Ziraat Bankasının mobil bankacılığını kullanarak Bireysel Emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik ile ilgili herhangi bir sıkıntı veya sorunla karşı karşıya kaldıysanız müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek için ziraat bankasının müşteri hizmetlerinin telefon numarası ile iletişime geçtiğiniz zaman sizleri 0850 202 20 20 telefon numarasına aktaracaktır. Bireysel Emeklilik Sigortası için işlemlerinizi 0850 202 20 20 telefon numarası ile iletişime geçerek çözebilirsiniz. Sorunlarınızı anında çözüme kavuşturacaklardır. 

Ziraat BES sorgulama

Ziraat BES sorgulama, bireysel emeklilik sigortası açan bankalardan birisi olan Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası ile bireysel emeklilik sigortanızı başlatabilirsiniz. Peki bireysel emeklilik sigortasını başlattınız fakat sorgulama işlemlerini yapmak istiyorsanız nerden ve nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız sizler için yazımızda ele aldık.

  • Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesini açınız. Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesini açtıktan sonra sisteme giriş yapınız. Online işlemler yazan seçeneğe tıklayınız. Orada yer alan Bireysel seçeneğine tıklayınız. Bireysel emeklilik hesabı sorgulama işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ziraat BES sorgulama işlemlerinizi e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken işlemlerden birisi ise e-devlet sisteme girin. Sözleşme bilgilerinizi, devlet katkısını ve yıl için kalan limitleri görebilirsiniz.
  • İkinci bir seçenek ise Bes sorgulama işlemleriniz için 0 850 202 20 20 telefon numarasını arayarak gerçekleştirebiliriz.

T.C. kimlik no ile bireysel emeklilik sorgulama ziraat

T.C. kimlik no ile bireysel emeklilik sorgulama Ziraat, Bireysel emeklilik sigortası tasarruf ve yatırım hesabıdır. Bireysel emeklilik sigortası hesabınızı Ziraat Bankasına başvurarak açabilirsiniz. Bireysel emekliliğinizde sorgulama işlemlerinizi arayarak veya Ziraat Bankasının bağlı olduğu Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

  • Kimlik numaranız ile Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesine, linkine tıklayarak giriş yapın. Buradan Bes sorgulaması gerçekleştirebilir ya da ilgili telefon numarasını arayarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;


Ziraat BES İptal

Ziraat bankası bes müşteri hizmetleri

Ziraat Bankası üzerinden gönüllü olarak veya zorunlu olarak hesabınızı açtırabilirsiniz. Bireysel Emeklilik sistemine dahil olduktan sonra iptal ettirmek isteyen vatandaşlar olmaktadır. Kolay bir şekilde hesabınızı açtırdığınız gibi iptal etme şansınız da vardır. Bireysel Emekliliği iptal ettirmek isteyen kişiler nasıl yapacağını bilmiyorsa şu yöntemleri deneyiniz.

  • Ziraat Bankası emeklilik sayfasına yani bağlı olduğu Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesine https://esube.turkiyehayatemeklilik.com.tr/ giderek giriş yapınız. Sayfaya girdikten sonra değişiklik ve talepler yazan seçeneğe tıklayınız. Açılan sayfa da cayma talebime devam etmek istiyorum yazan seçeneğe tıklayarak iptal işleminizi gerçekleştirin. İptal ettikten sonra paranız iade edilir.
  • Ya da direk 0 850 202 20 20 telefon numarasını arayarak iptal edebilirsiniz.

Türkiye Hayat Emeklilik BES iptal

Bireysel Emekliliğini iptal ettirmek isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Türkiye Hayat emeklilikte bulunan bireysel sigortanızı iptal ettirmek istiyorsanız şu adımları takip ediniz.

  • Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesini açın ve giriş yapın. Ardından ana menü de yer alan Değişiklik ve Talepler yazan seçeneğe tıklayın ve ardından Bes cayma talebi seçeneği üzerinden iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat BES Giriş

Ziraat bankasından BES işlemlerinize ait hesabınızı açabilirsiniz. Bireysel emeklilik hem yatırım hemde tasarruf hesabıdır. İstediğiniz zaman iptal etme şansınız vardır. Ziraat bankasından açmış olduğunuz bireysel emeklilik hesabınıza giriş yapmak istiyorsanız ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları takip ediniz.

  • Ziraat bankasının Bes girişi bulunmamaktadır. Türkiye Hayat Emeklilik internet ya da mobil bankacılıklarını kullanarak giriş yapabilirsiniz. 

Ziraat BES Kurumsal Giriş

Ziraat Bankasında Bireysel Emeklilik Sigortası işlemleriniz için hesap açtırabilirsiniz. Ziraat Bankasına Türkiye Hayat Emeklilik destek vermektedir. Bu yüzden BES hakkında işlemleriniz için Hayat ve Emeklilik internet sitesini veya mobil bankacılığı kullanmanız gerekir.

  • Ziraat bankası bes kurumsal girişlerinizi Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesinden yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel emeklilik müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım?

Ziraat Bankası Bireysel emeklilik müşteri hizmetlerine bağlanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
444 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayın.
Müşteri temsilcisine bağlandığınızda, “Bireysel emeklilik” talebinde bulunduğunuzu söyleyin.
Müşteri temsilcisi, sizi Ziraat Bankası Bireysel emeklilik müşteri temsilcisine aktaracaktır.
Ziraat Bankası Bireysel emeklilik müşteri temsilcisine bağlanmak için, Ziraat Bankası mobil uygulaması veya internet şubesi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat katılım BES iptali nasıl yapılır?

Ziraat katılım BES iptali yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
444 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayın.
Müşteri temsilcisine bağlandığınızda, “Bireysel emeklilik iptali” talebinde bulunduğunuzu söyleyin.
Müşteri temsilcisi, size Ziraat katılım BES iptali için gerekli olan bilgileri verecektir.
Gerekli bilgileri müşteri temsilcisine verin.
BES iptali talebiniz işleme alınacaktır.
Ziraat katılım BES iptali için, Ziraat Bankası mobil uygulaması veya internet şubesi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası BES hangi sigorta şirketi ile çalışıyor?

Ziraat Bankası BES, Ziraat Hayat ve Emeklilik ile çalışmaktadır. Ziraat Bankası BES, Ziraat Hayat ve Emeklilik’in “Ziraat Emeklilik” ürünüdür. Ziraat Emeklilik, bireysel emeklilik alanında Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinden biridir.
Ziraat Bankası BES’te, farklı katılım payı seçenekleri ve farklı fon seçenekleri bulunmaktadır. Katılım payı seçenekleri, BES’e yatırdığınız paranın ne kadarının emeklilik planına aktarılacağını belirler. Fon seçenekleri ise, emeklilik planınızın nasıl yönetileceğini belirler.
Ziraat Bankası BES’e başvurmak için, Ziraat Bankası şubelerine, Ziraat Bankası mobil uygulamasına veya Ziraat Bankası internet şubesine başvurabilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥