Ziraat Bankası Dijital Kredi Nedir (Görsel Anlatım TL Çek)

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza yepyeni kavramlar giriş yaptı. Son zamanlarda birçok kişi tarafından Ziraat Bankası dijital kredi nedir sorusunun yanıtı merak edilmektedir. Ziraat bankasının birçok kredi seçeneği vardır. Ziraat 0.49 araç kredisi, 10.000 TL borç kapatma kredisi gibi birçok kredi imkanını müşterilerine sunmaktadır.

Diğer kredilere göre dijital kredi biraz farklıdır. Dijital kredi, ziraat mobil üzerinden ya da internet şubesi üzerinden başvuru yapabildiğiniz bir kredi türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Başvurunuzu şubelere gitmeden gerçekleştirebileceğiniz dijital kredinin özelliklerini sizler için ele aldık. Hadi gelin birlikte detaylarına bakalım.

 • Dijital krediye 50.000 TL başvuru yapan kişiler 36 ay vade
 • 50.001 TL ile 100.000 TL arasında başvuran kişiler 24 ay vade
 • 100.001 TL ve üzeri başvurular için 12 ay vade imkanlarıyla kullanılmaktadır.

Başvuru süreciniz onaylandığı anda hesabınıza miktar yatırılmaktadır. Dilediğiniz gibi kredinizi kullanabilirsiniz.

Ziraat Dijital Kredisi Nasıl Alınır

Ziraat bankası ülkemizde en çok tercih edilen ve yediden yetmişe birçok kişinin bankası olarak bilinmektedir. Bu yüzden Ziraat Bankası müşterilerine daha hızlı ve daha iyi hizmet vermeyi amaçlamıştır. Daha hızlı işlemlerin gerçekleşmesi için dijital kredi ile müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Dijital kredi diğer kredilere benzese de tek farklı yönü başvuru kanallarıdır.

Ziraat dijital krediye sahip olmak için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Şubeye gitmeden saniyeler içerisinde dijital krediye başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurmak için şu adımları takip ediniz.

 • İlk olarak Ziraat mobil uygulamasını açarak hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından sağ alt kısımda yer alan Menü seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza gelen ekranda Krediler seçeneğine tıklayınız.
 • Daha sonra Dijital Kredi seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza talep ettiğiniz kredi tutarını vade sürenizi ve aylık gelirinizi yazmanızı isteyecektir.
 • Faiz oranları %1.79 olarak hesaplandığını unutmayınız.
 • Ardından karşınıza gelen formları doldurarak ilerleyin.
 • İşte bu kadar dijital krediye başvurdunuz bile.

Başvuru onaylanır onaylanmaz dijital krediniz hesabınıza yatar. Dilediğinizce harcayabilirsiniz.

Ziraat bankası dijital kredi
Ziraat bankası dijital kredi
Ziraat bankası dijital kredi
Ziraat bankası dijital kredi

Ziraat Dijital Kredi Onay Süreci

Ziraat Bankasının müşterilerine sunduğu dijital kredi en çok ilgilenilen konular arasındadır. Dijital kredi için başvurunuzu saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Onay almadan önce başvurunuz detaylı bir şekilde incelenmektedir. Aylık geliriniz ve oturduğunuz ev hakkında bilgi alan Ziraat Bankası bu krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğinizi kontrol etmek ister. Kişisel bilgilerini doğru veren ve krediyi ödeyebilecek olan kişiler için onay süreci olumlu olarak değerlendirilir. Onay sürecini geçen kişilerin paraları anında hesaplarına yatırılmaktadır.

Ziraat Dijital Kredi Değerlendiriliyor

Dijital krediye başvuru yaptınız ancak belirli bir süre geçmesine rağmen hala Ziraat dijital kredi değerlendiriyor yazısını sürekli olarak alıyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Ziraat bankasının müşterilerine sunmuş olduğu dijital krediden yararlanmak isteyen birçok kişi vardır. Dijital kredi başvuruları genellikle bir hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ancak dijital kredi başvurunuz onaylanmadıysa ve hala değerlendirildiği yönünde sonuç alıyorsanız Ziraat müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekir. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğiniz zaman şikayetiniz en kısa sürede çözüme kavuşturulacağını düşünüyoruz.

Ziraat Dijital Kredi Olumsuz

Ziraat dijital kredi başvurunuzun olumsuz olmasını istemiyorsanız bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Sizler için dijital kredinin olumlu olması için şu şartları sağlamanız gerekmektedir;

 • Kredi notunuzun yüksek ya da olumlu olması gerekmektedir.
 • Ziraat Bankası maaş müşterisi olmanız aranan bir diğer özelliklerden birisidir.

Yukarıdaki şartların sağlanması durumunda dijital krediden yararlanma olasılığınız oldukça yüksektir. Başvurunuz şartları sağladığı halde olumsuz olarak iletiliyorsa müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz bir çözüm olabilir. Dijital kredi hakkında merak ettiklerinizi, sorunlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Ziraat Bankası dijital kredi nasıl kullanılır?

Ziraat Bankası dijital kredi, Ziraat Bankası’nın internet şubesi veya mobil uygulaması üzerinden başvurusu yapılan ve onaylanması durumunda, kredi tutarının, müşterinin Ziraat Bankası hesabına aktarıldığı bir kredi türüdür.

Ziraat Bankası dijital kredi veriyor mu?

Evet, Ziraat Bankası dijital kredi vermektedir. Dijital kredi, Ziraat Bankası’nın internet şubesi veya mobil uygulaması üzerinden başvurusu yapılan ve onaylanması durumunda, kredi tutarının, müşterinin Ziraat Bankası hesabına aktarıldığı bir kredi türüdür.

Dijital kredi nakit çekilir mi?

Evet, dijital kredi nakit çekilebilir. Dijital krediyi, Ziraat Bankası hesabınızdan, kredi kartınızdan veya Ziraat Bankası ATM’lerinden nakit olarak çekebilirsiniz.

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥