Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu ve Ziraat banka kartı başvurusu hakkında sizleri bilgilendiriyoruz. Ziraat kredi başvurusu nereden nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu, ülkemizde birçok kamu bankaları ve özel bankalar bulunmaktadır. Kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Yıllardır her yaş kesimine hitap etmektedir. Ziraat Bankası bazı dönemlerde kampanyalar düzenlemektedir. Ziraat Bankası müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi kendine amaç edinmiştir. Ziraat Bankasında kredi kartı başvurusunu nasıl yapacağınızı ve kart limitlerini kısacası merak ettiğiniz tüm konuları sizler için yazımızda ele aldık. Hadi gelin birlikte göz atalım.

E-Devlet Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

İnternet hayatımızı birçok konuda değiştiren ve kolaylık sunan araçlardan birisidir. Devlet halka daha iyi hizmet vermek için çoğu işlemleri internet üzerinden halledilmesi için e-devlet sistemini kurmuştur. E-devlet sistemi sayesinde birçok işinizi tek bir tıkla halledebilirsiniz. Peki e-devlet üzerinden kredi kartı çıkartılabilir misiniz?

 • E-devlet sistemini kullanarak Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapabilirsiniz.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda yer alan Menü seçeneğine tıklayın.
 • Açılan sayfa da Başvurular seçeneğine tıklayın.
 • Bu sayfadan kredi seçeneğine tıklayarak dilediğiniz krediyi seçin ve başvur seçeneğine tıklayın. Ardından başvurunuzu gerçekleştirmiş olursunuz. Başvurunuzun onaylandığın da ve reddedildiğin de sizlere bilgilendirme yapılacaktır.

Kredi başvurusunda bulunmak için bazı kanallar vardır. Ziraat Bankasında kredi başvurusu yapabileceğiniz kanallardan birisi bireysel kredi olmaktadır. Linke tıklayın ve ardından ihtiyacınız olan krediyi seçin ve başvurunuzu gerçekleştirin.

Ziraat Kredi Başvuru Sorgulama

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Ziraat Bankası da en güncel teknolojiyi kullanarak müşterilerine daha iyi hizmet kalitesi sunmayı hedeflemiştir. Ziraat Bankasından kredi başvurularını online kanallardan, şubelerden gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnasında gerekli bilgileri doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlarsınız. Başvurunuzu tamamladıktan sonra başvurunuzun durumunu merak edersiniz.

 • Ziraat Bankasına kredi başvurusu yaptığınızda ve başvurunun durumunu sorgulamak istiyorsanız başvuru ekranı linkine tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada kimlik numaranızı ve cep telefonunu girmeniz sorgulama için yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankasına başvuru yapmanız için bazı şartları sağlamanız gerekir. Gerekli şartları sağlayan kişilerin başvuruları kabul edilmektedir. Kredi başvurusunda dikkat edilen en önemli noktalardan biri kredi notudur. Kredi notu düşük olan kişilere kredi verilmesi biraz zordur. Genel olarak Ziraat Bankasından kredi almak isteyen kişilerin sahip olması gereken belgeleri sizler için yazımızda derledik. Hadi bakalım.

 • İlk olarak başvuru formunuzun olması gerekir.
 • Nüfus cüzdanınızın, sürücü belgenizin veyahut pasaportunuzun fotokopisi yanınızda olması gerekir.
 • Çalışma durumunu gösteren gelir belgenizin yanında olması gerekmektedir.
 • Bazı kredi türlerine göre çiftçi belgesi, tarımsal işletmesini kanıtlayan belgeler ve teminatların olması gerekmektedir.
 • Bazı kredi türlerine göre de meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesinin fotokopisi, ortağı olunan şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı gazete fotokopisi istenmektedir.

Kredi türlerine göre istenilen belgeler değişiklik göstermektedir. Genel olarak istenilen belgeler arasında başvuru formu, kimlik fotokopisi ve gelir belgesi istenmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;


Ziraat Banka Kartı Çıkarma Ücreti

Ziraat Banka Kartı Çıkarma Ücreti

Ziraat Banka kartı çıkarma ücreti, ülkemizde yer alan birçok bankada kart çıkartma ücreti alınmaktadır. Kart çıkartma ücreti genellikle kredi kartlarında alınmaktadır. Ziraat bankasında yıllık olarak ücretlendirme banka kartlarında alınmamaktadır.

Kart çıkartmak da ücretsiz olmakla birlikte şartları sağlayan herkes banka kartı sahibi olabilir. Banka kartınız ile dilediğiniz para transferlerini gerçekleştirebilir, temassız ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz. Banka kartlarında kart çıkarma, kartın yıllık ücreti gibi gereksiz ödemeler alınmamaktadır.

Ziraat bankası kart yenileme ücreti

Ziraat bankasında son kullanma tarihi geçmiş veya kaybettiğiniz kartlar için kart yenileme talebinde bulunabilirsiniz. Ziraat bankasında kart yenilemek ücretinin olup olmadığı birçok kişi tarafından merak edilen konulardan biridir.

 • Kart yenileme işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankasında kart yenileme ücreti alınmamaktadır. Ücretsiz bir şekilde kartınızı yenileyebilir ve adresinize gönderilmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Platinum Kart Limiti

Ziraat Bankası ülkemizde her yaşta insanın kullandığı bankalardan biridir. Ziraat Bankasında çeşitli kategorilere ait kart çıkartılmaktadır. Yüksek geliri olan ve ödeme potansiyeli olan kişilerin kullandığı platinum kartta birçok avantaj ve fırsat bulunmaktadır. Ziraat Bankasında Platinum kartına sahip olmak isteyen kişiler kartın limitini merak etmektedir. Ziraat Bankasında Platinum kartına sahip olan kişilerin kart limitini sizler için derledik.

 • Platinum kartın limiti belli değildir. Kişiye göre ve harcamalarına göre kartın limiti belirlenmektedir. Kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Ziraat Bankası platinum kart kimlere verilir

Platinum kart ile birçok avantajdan ve kampanyadan faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankasının platinum kart özelliği herkese verilmemektedir. Belirli şartları sağlayan kişilerin sahip olduğu platinum karta sahip olmanız için gereken şartlar şu şekildedir;

 • Bankalar kişilerin ödeme potansiyeline göre kart seçimini belirlemektedir. En yüksek limitin olduğu platinum kart da yüksek gelirli kişilerin kullanabildiği kart türlerindendir. Kredi notunuz yüksek ve ödeme potansiyeliniz varsa banka tarafından değerlendirilir ve karta sahip olabilirsiniz.