Ziraat Bankası Hayat Sigortası İptal Dilekçesi Örneği

Ziraat Bankası hayat sigortası iptal dilekçesi örneği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ziraat Bankası hayat sigortası müşteri hizmetleri işte detaylar.

Hayat sigortası hayatta karşınıza çıkacak her türlü riske karşı alınması gereken maddi korumadır. Bankaların birçoğu müşterilerine kredi imkanı sunarken bir yandan krediden faydalanmaları için hayat sigortasını zorunlu kılmaktadır. Yasal bir dayanağı olmayan hayat sigortasını iptal ettirebilirsiniz. Ziraat bankası ülkemizin devlet bankalarından birisidir. Ziraat bankası anlaşmalı olarak hayat sigortası gerçekleştirdiyseniz iptal dilekçesi yazmanız gerekmektedir.

Hayat sigortasını iptal ettirmek için ilgili kuruma yazacağınız iptal dilekçesi sade ve anlaşılır olmalıdır. Kişinin isteği dışında başlatılmışsa bunu dilekçe belirtmeniz sizlere avantaj sağlayacaktır. Dilekçenin içerisinde poliçe numarası, kayıt numarası ve ayrılma sebepleri belirtilmelidir.

EFT İptal Etme Ziraat

Hayat Sigortası İptal Dilekçesi Örneği

Ziraat Bankası Hayat Sigortası Müşteri Hizmetleri

Bankalar ve sigorta şirketleri tarafından düzenlenen hayat sigortasını poliçesi oldukça önemlidir. Kendi isteğinizle veya zorunlu olarak yapılan hayat sigortasını iptal etme özgürlüğüne sahipsiniz. Poliçeniz hangi bankaya veya hangi şirkete bağlıysa do kuruma dilekçe yazılmalı ve iletilmelidir. Şirket değerlendirme sonucu hayat sigortanızı iptal ettirir.

  • Ziraat Bankasına ulaşabileceğiniz kanallardan birisi 0 850 220 00 00 telefon numarasıdır.
  • Ziraat Bankasının anlaşmalı olduğu sigorta şirketi ise Türkiye Sigortadır. Türkiye Sigortaya ulaşmak için https://www.turkiyesigorta.com.tr/yardim-merkezi/cozum-merkezi/sigorta linkine tıklayabilir ya da 0 850 202 20 20 telefon numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz.
Ziraat Hayat Sigortası Nasıl İptal Edilir

Ziraat Hayat Sigortası Nasıl İptal Edilir

Hayat sigortası ailenizi ve sizi korumak için yapılmaktadır. Hayatımızda başımıza gelebilecek riskleri önceden tahmin edemeyiz. Ziraat Bankası tarafından hayat sigortanızı oluşturdunuz ve maddi durumdan dolayı geri ödeyemiyorsanız iptal ettirme şansınız vardır. Kişisel isteğiniz veya zorunlu istediğiniz ile oluşturulmuş hayat sigortanızı nasıl iptal edebileceğinizi sizler için yazımızda ele aldık. Hadi gelin inceleyelim.

  • Çeşitli sebeplerden dolayı 1 ay boyunca cayma hakkınız olduğu gibi daha sonradan hayat sigortasını iptal edebilirsiniz. İptal işlemi için ilk olarak ilgili kurumla iletişime geçin ve iptal etmek istediğinizi bildirin. Bazı kurumlar mail adresinize iptal formunu göndermektedir. Bazı kurumlar ise iptal dilekçesi yazmanızı isteyecektir. Dilekçenizde poliçe bilgileriniz, iptal sebepleri gibi önemli kısımları lütfen yazmanız gerekir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra iptal işleminiz için şirket tarafından aranır ardından ödediğiniz primler hesabınıza aktarılır.

Ziraat Bankası Şüpheli İşlem Bildirimi

Ziraat Bankası Altın Hesabı Bakiye Yetersiz

Ziraat Bankası Gümüş Hesabı Nasıl Açılır

Ziraat Bankası Personel Alımı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu