Ziraat Bankası İletişim Numarası Değiştirme

Ziraat Bankası iletişim numaranızı değiştirmek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:

Ziraat Bankası İnternet Şubesi

 1. Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapın.
 2. “Hesaplarım” menüsünden “Bilgi Güncelleme” sekmesine tıklayın.
 3. Açılan sayfada, “İletişim Numarası” alanını güncelleyerek, “Kaydet” butonuna tıklayın.

Ziraat internet şubesi

Ziraat bankası i̇letişim numarası değiştirme

Ziraat Bankası internet şubesi, Ziraat Bankası müşterilerinin, bankacılık işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebildikleri bir platformdur. Ziraat internet şubesi, 7/24 erişilebilir olması ve geniş bir işlem yelpazesine sahip olmasıyla, müşterilerin bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak tanımaktadır.

Ziraat internet şubesi ile yapabileceğiniz işlemler şunlardır:

 • Hesap hareketlerinizi görüntüleme ve sorgulama
 • Para transferi yapma
 • Kredi başvurusu yapma
 • Mevduat hesabı açma
 • Kredi kartı borcu ödeme
 • Kredi kartı limit artırımı yapma
 • Emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na taşıma
 • Yatırım işlemleri yapma
 • Sigorta işlemleri yapma
 • Ve daha birçok işlem

Ziraat internet şubesine giriş yapmak için, Ziraat Bankası’nın web sitesine giderek, müşteri numaranız ve internet şubesi şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Müşteri numaranızı ve internet şubesi şifrenizi bilmiyorsanız, Ziraat Bankası şubelerinden veya müşteri hizmetlerinden temin edebilirsiniz.

Ziraat Mobil Numara Değiştirme

Ziraat Bankası işlemlerinizi kolayca halledebileceğiniz bir bankadır. Ziraat Bankasında hesap açtırmak için bazı iletişim bilgilerinizi vermeniz gerekir. İletişim bilgilerinden birisi olan telefon numarası oldukça önemlidir. Ziraat Bankasındaki hesabınıza giriş yapmanız için telefon numaranıza ihtiyacınız vardır. Telefon numaranız değiştiyse hesabınızla ilgili işlem yapamazsınız. Peki telefon numaranızı nasıl değiştirebilirsiniz. Bunun için üç seçenek vardır;

 • Müşteri temsilcisine bağlanarak telefon numarası değişikliği yapabilirsiniz.
 • Şubelere giderek telefon numarası değişikliği yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankasına ait mobil bankacılığa giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda yer alan Menü seçeneğine tıklayınız. Daha sonra Profil ve Ayarlar yazan seçeneğine tıklayınız. Açılan ekranın en alt kısmında yer alan İletişim Bilgileri yazan kısma tıklayınız. Buradan sizlere ait olan bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Ziraat mobil telefon numarası değiştirme alan kodu

Ziraat bankası i̇letişim numarası değiştirme

Ziraat bankasında telefon numaranızı değiştirmek istiyorsanız birçok yöntem kullanarak telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Ziraat Bankasının müşteri hizmetlerini arayarak telefon numarasını değiştirebilirsiniz.

 • Tüm telefonlardan alan koduna gerek olmadan Müşteri Hizmetlerini arayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon numarası değişikliği için müşteri hizmetlerine bağlanın ve kolayca sorunlarınızı halledin.

Telefonumu değiştirdim Ziraat mobile giremiyorum

Telefon numaranız değiştiyse internet bankacılığına giremezsiniz. Bunun dışında da eşleşmiş cihaz özelliği açıksa ve siz farklı bir cihaz ile giriş yapıyorsanız internet bankacılığına gene giriş yapamazsınız. Ne kadar telefon numarası aynı olursa olsun telefonunuz farklı olduğu için giriş yapamazsınız. Peki ne yapmanız gerekiyor? İlk olarak eşleşmiş cihazı ortadan bir kaldıralım.

 • Ziraat Bankasının web sitesi üzerinden bireysel hesabınıza giriş yapınız.
 • Giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda yer alan menü seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfa da karşınıza Eşleşmiş Cihazlarım seçeneği çıkacaktır.
 • Eşleşmiş Cihazlarım seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda hesabınızın eşleşmiş oldu cihazın ismi çıkacaktır.
 • Bu kısımda Devam yazan seçeneğe tıklayın. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra kolayca eşleşmiş olan cihazı ortadan kaldırabilirsiniz. Artık değişmiş olan telefonuz ile Ziraat mobile giriş yapabilirsiniz.

Atm’den Telefon Numarası Değiştirme Ziraat

Telefon numaranızı birçok işlem seçeneğini kullanarak değiştirebilirsiniz. Mobil bankacılığı kullanarak değiştirebilir, şubelere giderek veya müşteri temsilcisine bağlanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Peki ATM üzerinden telefon numaranızı değiştirebilir misiniz? Gelin bir bakalım.

 • ATM üzerinden telefon numaranızı güncelle, değiştirme işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Telefon numaranızı değiştirmek için mobil bankacılık, şube veya müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

E-devlet Ziraat Bankası Numara Güncelleme

E-devlet sistemi üzerinden birçok işlemimizi kolayca halledebiliriz. Ziraat Bankasında kayıtlı telefon numaranızı değiştirmek istiyorsanız birçok yöntem kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet üzerinden ziraat bankasına ait telefon numaranızı güncelleme işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. E-devlette kayıtlı telefon numaranızı güncellemek istiyorsanız şu adımları takip ediniz.

 • İlk olarak e-devlet hesabınıza giriş yapınız.
 • Daha sonra adınızın ve soyadınızın yazılı olduğu seçeneğe tıklayınız. Sizlere sunulan seçeneklerden İletişim seçeneklerine tıklayınız.
 • Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza eski iletişim bilgileriniz gelecektir. Bu ekran üzerinden iletişim bilgilerinizi güncelleyebilir ve doğrulayabilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;

Ziraat Bankası Cep Telefonu Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası cep telefonu numarası güncelleme işlemini, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak yapabilirsiniz:
Ziraat Bankası İnternet Şubesi
Ziraat Bankası Mobil Uygulama
Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi
Ziraat Bankası ATM

Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bankacılık uygulaması: Bankacılık uygulamanızı açın ve “Hesap Bilgileri” veya “Kimlik Bilgileri” gibi bir sekmeye gidin. Burada cep telefonu numaranızı güncelleyebilirsiniz.

Ziraat ATM’den Numara Güncellenir mi?

Evet, Ziraat ATM’den numara güncelleyebilirsiniz. Ziraat ATM’sine kartınızı taktıktan sonra, “Hesap İşlemleri” menüsünden “Hesap Bilgileri” sekmesine tıklayın. Açılan sayfada, “Cep Telefonu” alanını güncelleyerek, “Onayla” butonuna tıklayın. ATM, sizden yeni cep telefonu numaranızdan gelen onay kodunu isteyecektir. Onay kodunu girdikten sonra, cep telefonu numaranız güncellenecektir.

Ziraat Bankası SMS Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankası SMS gelmiyorsa, aşağıdaki nedenlerden biri olabilir:
Cep telefonu numaranız yanlış veya güncel değil.
Cep telefonu numaranız, Ziraat Bankası tarafından engellenmemiş.
Cep telefonu numaranız, kara listede değil.
Cep telefonunuzun ayarlarında, Ziraat Bankası SMS’leri için izin verilmiş.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥