Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları 2022

Ziraat Bankası traktör kredisi faiz oranları 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ziraat Bankası traktör kredisi faiz hesaplama işte detaylar.

Ziraat Bankası traktör kredisi faiz oranları 2022, Ziraat Bankası müşterilerinin ihtiyacı için birçok konuda destek sağlamaktadır. Öğrenciden emekliye kadar vatandaşların ihtiyaçlarına yardımcı olmayı amaçlamıştır. Ziraat Bankasının ekipman desteği ile birçok kişi sevindirmiştir. Tarımsal olarak üreten ve faaliyet gösteren kişiler işletmelerine uyumlu olan ekipman alımı için Ziraat Bankasına başvurmaları yeterli olacaktır. İşletme yerlerine uygun araçların ve ekipmanların alınması için Ziraat Bankası kredi vermektedir. Peki bu kredinin faiz oranları merak edilmektedir.

  • Ziraat Bankası tercih eden çiftçilere %25 faiz oranlarında indirim uygulanacağı bildirilmiştir. Traktörün yerli bir markaya ait olması da sizlere %25 indirim getirecektir. Yani %50 faiz indiriminden bu şekilde yararlanabilirsiniz. Aylık Faiz oranı %0.71 olarak uygulanacaktır.
  • Devletin sağladığı faiz desteğini kullanarak yabancı markaya ait alım yapan kişiler de %25 indirimden yararlanacaklar. Ayrıca aylık olarak %1.06 faiz oranı uygulanacaktır.
  • Bir diğer seçenek ise motorlu taşıtlara uygulanan faiz oranları aylık %1.59 olarak uygulanmaktadır. 

0.49 Araç Kredisi Hesaplama Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Hesaplama

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Hesaplama

Ziraat bankası diğer yıllarda olduğu gibi çiftçilere özel destek vermektedir. Finansman ve kredi desteği sağlamaya çalışan Ziraat Bankası bu sene de çiftçilerin yanında olduğunu gösterdi. Ziraat bankasında traktör kredisi almak için iki farklı seçenek sunmuştur. Birinci elden alım yapabilir ya da ikinci elden traktör alımlarınızı yapabilirsiniz. Birinci ve sıfır olan bir araç almak istiyorsanız ya da ikinci elama 5 yıllık bir araç alıyorsanız devlet faiz desteğinde bulunmaktadır. Fakat ikinci seçenek olan motorlu taşıtlarda devlet faiz indiriminde bulunmamaktadır. Traktör Kredisi faiz hesaplaması yapmak istiyorsanız karşımıza iki seçenek çıkacaktır.

Yerli marka traktör için kredi faiz hesabı;

  • Yerli marka traktör için %50 faiz indirimi desteğinden yararlanabilirsiniz. Yıllık faiz oranı %8.5 olurken, aylık faiz oranı %0.71 olmaktadır.

Yabancı marka traktör için kredi faiz hesabı;

  • Yabancı marka traktör için %25 faiz indirimi desteğinden yararlanabilirsiniz. Yıllık faiz oranı %17.04 olurken, aylık faiz oranı %1.06 olmaktadır.

Ziraat Bankası 2.El Traktör Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankası çiftçilere ve üretim yapan herkese destek olmaktadır. Traktör kredisi iki seçenekten oluşmaktadır. İlk seçenek devlet faiz indiriminden yararlanırken, ikinci seçenek olan motorlu taşıtlarda devlet faiz indirimi yoktur. Ziraat Bankasından alacağınız kredi kapsamında 2. El traktör alımı vardır. Fakat bu traktör en fazla 5 yıllık olması gerekmektedir. 5 yıllık olan traktörlerde devlet faiz indiriminden yararlanabilirsiniz. Kredi kasko bedeline göre hesaplanır ve %75 oranına kadar kredi desteği sağlanmaktadır.

  • Ziraat Bankası 2.el traktörler için yıllık %17.04 faiz oranı, aylık ise %1.06 faiz oranı uygulamaktadır.
Ziraat Bankası Traktör Kredisi Şartları

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Şartları

Ziraat Bankasından traktör kredisi almak istiyorsanız şubelere giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Ziraat bankasında önemli şartlardan birisi ipotektir. Banka sizlerden taşınmaz bir mala ipotek koymak ya da alacağınız traktörü teminat olarak göstermenizi istemektedir. Bu şekilde banka kendini teminat altına alacaktır. En önemli şartlardan birisi budur. Diğer şartlar da şu şekildedir;

  • ÇKS sistemine kayıtlı olmanız, 18 yaşından büyük olmanız, kredi sicilinizin temiz olması, kredi için başvuruda bulunduğunuz zaman üretim içerisinde olmanız gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan herkes traktör kredisine başvuruda bulunabilmektedir. Kimlik belgeniz, ÇKS belgeniz, tarımsal işletmesine ait evrak, kredi için teminat belgeleri ve gelir tablonuz ile birlikte şubelere giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kimler traktör kredisi alabilir

Traktör kredisi çiftçiler için büyük desteklerden biridir. Traktör kredisi almak isteyen kişilerde bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartları sağlamayan kişiler traktör kredisinden faydalanamazlar. Kredi siciliniz ve kredi notunuz düşükse, ÇKS sistemine kaydınız yoksa, kredi için başvurduğunuz tarihte herhangi bir üretim içerisinde değilseniz maalesef traktör kredisi alamazsınız. Bu şartları sağlayan herkes başvuruda bulunabilirler.

Ziraat Bankası traktör kredisi kaç yaşa kadar

Ziraat Bankası üzerinden traktör kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası birinci el ve ikinci el olmak üzere traktör alımlarında destek sağlamaktadır. İkinci el traktör alımlarında 8 yaşından küçük olan traktörler için kredi alabilirsiniz. İkinci el traktörlerde 5 yaşından küçükler için devlet faiz indiriminden yaralanabilirsiniz. 5 yaşından büyük traktörler için devlet faiz indirimden yararlanamazsınız. 8 yaşından büyük traktörler için kredi çekemezsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Dul ve Yetimlere Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası Kredi Erteleme

googlehaberler