Ziraat Kart Son Kullanma Tarihi Sorgulama (2 Çözüm)

Ziraat kart son kullanma tarihi sorgulama işlemi için müşteri hizmetleri kanalını kullanmalısınız. Kartınızın son kullanma tarihini kart üzerinde göremiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip ederek kartınız ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

  • Ziraat bankası müşteri hizmetleri iletişim numarasını arayın. (444 00 00)
  • Sesli yanıt sisteminde sunulan seçenekler arasında 1’e basın. Bu seçenek sizi kart işlemlerine yönlendirecektir.
  • 0’a basın. Müşteri temsilcisine bağlanmanızı sağlayacaktır.
  • Müşteri temsilcisine kartınız ile ilgili bilgileri ve durumunuzu vererek kartınızın son kullanma tarihini öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Silinmiş

Kredi kartı son kullanma tarihi silinmiş ise kartın son kullanma tarihini müşteri hizmetleri kanalı ile öğrenmeniz gerekir. Kredi kartının son kullanma tarihi olmadan mail order ya da online alışveriş yapmak mümkün değildir.

Kredi kartının son kullanma tarihini öğrenmek için Ziraat müşteri hizmetlerini aramalı ve durumu izah etmelisiniz. Bu durum karşısında son kullanma tarihi bilgisinin sizinle paylaşılması için kimliğinizin tam anlamı ile teyit edilmesi gerekir. Başka bir deyişle kredi kartı sahibi olduğunuzdan emin olunması gerekir.

Müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından yapılan yönlendirmeler sonunda kartınızı yenileyebilir ya da kart son kullanma tarihini öğrenebilirsiniz.

Ziraat bankası Son Kullanma Tarihi Öğrenme

Ziraat kart son kullanma tarihi sorgulama

Ziraat bankası son kullanma tarihi öğrenmek için kullanabileceğiniz iki yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki sesli yanıt sistemini kullanmaktır. Sesli yanıt sistemine yukarıda yer lan maddeli yönlendirmeleri takip ederek ulaşabilirsiniz.

Ziraat bankası kartlarının son kullanma tarihini öğrenmek için kullanabileceğiniz başka bir kanal da bankanın şubelerine yönelmektir. Bankanın şubeleri kanalı ile doğrudan banka personeline durumu izah ederek kartınızın son kullanma tarihini öğrenebilirsiniz. 

Ziraat Banka Kartı Son Kullanma Tarihi Bitince

Ziraat banka kartı son kullanma tarihi bitince kart artık işlevini yerine getiremeyecektir. Kartın işlevini  yerine getirebilmesi için son kullanma tarihinin henüz gelmemiş olması gerekir.

Ziraat banka kartlarının son kullanma tarihi geçmesi halinde işlem yapılmaya çalışılması hata almanıza neden olur. Kart geçersiz hatasının pos cihazlarında ya da ATM’lerde sıkça görülmesinin en büyük nedeni de kartın son kullanma tarihinin geçmiş olmasıdır. Bu durumda kart müşteri hizmetleri kanalı ile yeniden çıkarttırılmalıdır.


Daha fazla ilgili içerik;

Kartımın son kullanma tarihini nasıl öğrenebilirim?

Kartınızın son kullanma tarihi, kartınızın ön yüzünde yer alan ve ay/yıl şeklinde yazılan tarihtir. Örneğin, kartınızın son kullanma tarihi 12/24 ise, kartınızın kullanım süresi 12/2024 tarihinde sona erecektir.

Ziraat Bankası CVV kodunu nasıl öğrenebilirim?

Ziraat Bankası İnternet Şubesi’ne veya Mobil Şubesi’ne giriş yapın.
Kartlar menüsüne tıklayın.
Kartınızın adını seçin.
Kart Bilgileri sekmesine tıklayın.

Ziraat Bankası 1 ve 2 CVV kodu nedir?

Ziraat Bankası, kartlarının arkasında iki adet CVV kodu yer verir. Birinci CVV kodu, kartınızın ön yüzündeki 16 haneli kart numarasının son üç hanesi ile aynıdır. İkinci CVV kodu ise, kartınızın arka yüzündeki üç haneli koddur.

Ziraat kartımın bilgilerini nasıl öğrenirim?

Kartınızın arka yüzünü kontrol edin
Ziraat Bankası İnternet Şubesi’ni veya Mobil Şubesi’ni kullanın
Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayın

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥