Ziraat Kartsız Para Çekme ve Ziraat Kartsız Para Çekemiyorum hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. ATM den Para Nasıl Çekilir Ziraat işte detayları.

Ziraat kartsız para çekme işlemleri için en yakın Ziraat Bankası ATM’sine gidilerek ekranda bulunan kartsız işlemler seçeneğine tıklanılması gerekmektedir. Daha sonrasında ise sırayla şu işlemler gerçekleştirilmeli;

 • Ziraat sistemine kaydolurken kullanılan Cep telefonu numarası veya T.C. kimlik numarası girilmelidir.
 • Kişisel bilgiler girildikten sonra Ziraat bankasında bulunan kartlar liste halinde ortaya çıkmakta ve hangi karttan işlem yapılacağı seçilmektedir.
 • Seçilen kartın şifresinin girilmesi ile birlikte telefona gelen SMS ile doğrulama kodu eksiksiz girilmelidir.
 • Şifre doğrulama işleminin tamamlanması ile birlikte tutar bilgisi girilir ve onay tuşuna basılarak istenilen miktarda para çekme işlemi tamamlanmış olmaktadır.
Ziraat Kartsız Para Çekemiyorum

Ziraat Kartsız Para Çekemiyorum

Son dönemlerde kartsız para yatırma ve çekme işlemlerinin daha da yaygınlaşması ile kişilerde sorunlarda ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlardan biri ise Ziraat kartsız para çekemiyorum olmaktadır. Buna sebebiyet verecek birçok etken bulunmaktadır. Bu etkenler;

 • Telefon numarasının kayıtlı olmaması,
 • Hesabın aktifliğinin bitmesi,
 • Onay kodunun girilmemesi,
 • İşlem sırasının yanlış yapılması.

Bu gibi birçok nedene bağlı olarak gelişen sorunları en yakın Ziraat bankası şubesine giderek veya Ziraat bankası müşteri hizmetlerine ulaşarak nedeni öğrenilir. Nedene yönelik de çözümler geliştirilmektedir.

ATM den Para Nasıl Çekilir Ziraat

ATM den Para Nasıl Çekilir Ziraat

Yeni kart alan birçok kişi ATM den para nasıl çekilir Ziraat sorusunu sormaktadır. Bu işlem için Ziraat ATM’sine kart çipli tarafı makineye gelecek şekilde koyulmalıdır. Daha sonrasında ise şu işlemler yapılmalıdır;

 • Kartın şifresi eksiksiz bir şekilde girilmeli,
 • Ekranda çıkacak olan seçenekler arasında “Para çekme” yazan menüye tıklanılmalı,
 • Ekranda çıkan tutarlardan biri seçilmeli ve daha sonrasında önce parayı sonrada kartı alarak işlem tamamlanır.
Ziraat Bankası QR Kod Para Çekme

Ziraat Bankası QR Kod Para Çekme

Ziraat bankası QR kod para çekme işlemleri son dönemlerde kartını yanında taşımayan veya kartı yanında olmadığı zamanlarda kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanmak için ise, Ziraat Bankası internet bankacılığı kullanmanız ve aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • Ziraat Bankası mobil şubede aktif bir üyelik olmalı ve giriş yapılması gerekmektedir.
 • Menü kısmında QR işlemler yazan kısma basılmalı ve para çekme seçilmelidir.
 • Daha sonrasında konuma izin verilmeli ve hangi hesaptan ne kadar çekileceği ayarlandıktan sonra ATM ekranında bulunan kartsız işlemler kısmından işlem gerçekleştirilmektedir.
Ziraat Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Günlük Para Çekme Limiti 2023

Ziraat günlük para çekme limiti 2023 yapılacak işleme ve kartın şekline göre değişse de ATM üzerinden yapılacak işlemlerde limit ortalama 5.000 TL olmaktadır. QR kod ile yapılacak para çekme işlemleri ise en fazla 3.500 TL olarak yapılmaktadır.

Ziraat Bankası kartsız havale nasıl yapılır?

Ziraat Bankası ATM’sine gittiğinizde aşağıdaki adımları takip ederek kartsız bir şekilde para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cebe para 24 saat içinde çekilmezse ne olur?

Cep numarasına gönderilen para yanlış bilgiler veya alıcının parayı 24 saat içerisinde çekmemesi halinde para göndericiye geri iade edilmektedir.

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Ortak Atm (Komisyonsuz Para Çekme Bankamatik)

Ziraat Bankası İletişim Numarası Değiştirme

Comments are closed.