Ziraat Mevduat Faiz Oranları 2022

Ziraat Mevduat Faiz Oranları 2022 ve Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları 2022 hesaplama hakkında detaylı bilgilendiriyoruz.

Ziraat bankası vadeli Türk Lirası mevduat hesabınızı 1 ila 730 gün arasında vadeler ile açabiliyorsunuz. Vade gününüz bittiğinde de faiz getirisi ile beraber geri paranızı çekebilirsiniz. Vadeli mevduat hesabının özellikleri;

  • Vadeli mevduat hesabınızı Ziraat Bankası Türk Lirası cinsinden 1 ila 730 gün arasında vadeli olarak açabilirsiniz ve vade sonunda anaparanız ve faiziyle beraber bütün paranızı çekebilirsiniz.
  • Vadeli hesabınızdan vadesi bitmeden önce kısmen ya da tamamen paranızı talep ederseniz ve banka bu talebinizi kabul ederse, hesabınıza vadesiz faiz oranı uygulanarak ödeme yapılır.
  • Mevduat hesabınızda bulunan paranızın vadesi son bulduğunda bir talimat vermediğiniz zaman, vadeniz aynı vade zamanı ve yenileme tarihinde geçerli olan faiz oranları ile yenilenir.
  • Bin lira ve üstünde tutarlarda açılan vadeli mevduat hesaplarına faiz oranı uygulanmaz.

Döviz Garantili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır

Merkez Bankası Mevduat Hesabı Dolar Kuru

Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranı %14,5 olarak belirlenmiştir. Buna göre aylık ve yıllık örnek hesaplamalar aşağıda yer alıyor.

DönemAna ParaFaiz OranıVade Sonu Tutar
Haziran 202110.000 TL% 1710.141,59 TL
Ocak 202210.000 TL% 14,510.120,76 TL
Ziraat Bankası 32 Günlük Mevduat Faiz Hesaplama
Ziraat Mevduat Faiz Oranları Haziran 2021

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları 2022 hesaplama

Ziraat Bankası vadeli hesap için faiz oranlarının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız hesaplama yapmak için bankanın  resmi sitesine giriş yaparak, Faiz Oranları hesaplama bölümüne girerek orada bulunan gerekli bilgileri doldurduktan sonra çok kolay bor şekilde hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Katılım Konut Kredisi Hesaplama 2022

Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2022

En yüksek mevduat faiz oranları

Bankaların en yüksek mevduat faiz oranları dönemsel olarak farklılık göstermektedir. Her bankanım sunmuş olduğu faiz oranı farklı olduğundan ve sürekli olarak farklılık gösterdiği için en yüksen mevduat hesabı faiz oranı hangisi olduğunu bulmak için bütün bankaların oranlarını teker teker incelemeniz gerekmektedir. Bankaları tek tek gezmek yerine bazı sitelerde yer alan hesaplama işlemi ile en yüksek mevduat faiz oranını veren bankayı bulabilirsiniz. İsterseniz de en doğru sonuçları elde etmek için bankaların kapısını tek tek çalarak öğrenebilirsiniz.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/mevduat-getirisi-hesaplama üzerinden yatıracağınız tutara göre ne kadar faiz alacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Ziraat Katılım Kar Payı Hesaplama

0.49 Araç Kredisi Hesaplama Ziraat Bankası

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu