Ziraat Mevduat Faiz Oranları – 100 Bin TL Aylık Faiz Getirisi

Ziraat mevduat faiz oranları ve en yüksek mevduat faiz oranlarını sizlere aktarıyoruz. 100 Bin TL aylık faiz getirisi ve 300 bin TL aylık faiz getirisini gelin birlikte inceleyelim.

Ziraat bankası vadeli Türk Lirası mevduat hesabınızı 1 ila 730 gün arasında vadeler ile açabiliyorsunuz. Vade gününüz bittiğinde de faiz getirisi ile beraber geri paranızı çekebilirsiniz. Vadeli mevduat hesabının özellikleri;

  • Vadeli mevduat hesabınızı Ziraat Bankası Türk Lirası cinsinden 1 ila 730 gün arasında vadeli olarak açabilirsiniz ve vade sonunda anaparanız ve faiziyle beraber bütün paranızı çekebilirsiniz.
  • Vadeli hesabınızdan vadesi bitmeden önce kısmen ya da tamamen paranızı talep ederseniz ve banka bu talebinizi kabul ederse, hesabınıza vadesiz faiz oranı uygulanarak ödeme yapılır.
  • Mevduat hesabınızda bulunan paranızın vadesi son bulduğunda bir talimat vermediğiniz zaman, vadeniz aynı vade zamanı ve yenileme tarihinde geçerli olan faiz oranları ile yenilenir.
  • Bin lira ve üstünde tutarlarda açılan vadeli mevduat hesaplarına faiz oranı uygulanmaz.

Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranı %14,5 olarak belirlenmiştir. Buna göre aylık ve yıllık örnek hesaplamalar aşağıda yer alıyor.

Ziraat Bankası Faiz Oranları

Ziraat Bankası faiz oranları para miktarına göre aşağıda listelenmiştir. Sizler için Ziraat Bankası güncel faiz oranlarını paylaştık.

  • 100 Bin TL aylık faiz getirisi; 2.342 TL (102.342 TL)
  • 300 Bin TL aylık faiz getirisi; 7.027 TL (307.027 TL)
  • 800 Bin TL aylık faiz getirisi; 8.739 TL (818.739 TL)
Faiz Oranı
1-7 gün arası%12,00
8-20 gün arası%13,00
21 – 29 gün arası%15,00
30 – 31 gün arası%21,00
32 – 45 gün arası%21,00
46-91 gün arası%21,00

Daha fazla ilgili içerik;


Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları Hesaplama

Ziraat Bankası vadeli hesap faiz oranları hesaplama, Ziraat Bankası vadeli hesap için faiz oranlarının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız hesaplama yapmak için bankanın  resmi sitesine giriş yaparak, Faiz Oranları hesaplama bölümüne girerek orada bulunan gerekli bilgileri doldurduktan sonra çok kolay bor şekilde hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

En yüksek Mevduat Faiz Oranları

En yüksek mevduat faiz oranları, bankaların en yüksek mevduat faiz oranları dönemsel olarak farklılık göstermektedir. Her bankanım sunmuş olduğu faiz oranı farklı olduğundan ve sürekli olarak farklılık gösterdiği için en yüksen mevduat hesabı faiz oranı hangisi olduğunu bulmak için bütün bankaların oranlarını teker teker incelemeniz gerekmektedir.

Bankaları tek tek gezmek yerine bazı sitelerde yer alan hesaplama işlemi ile en yüksek mevduat faiz oranını veren bankayı bulabilirsiniz. İsterseniz de en doğru sonuçları elde etmek için bankaların kapısını tek tek çalarak öğrenebilirsiniz.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/mevduat-getirisi-hesaplama üzerinden yatıracağınız tutara göre ne kadar faiz alacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥