Ziraat mobil şifremi unuttum ne yapmalıyım ve Ziraat mobil şifremi unuttum telefon numaram değişti gibi sorunların çözümünü sizlere aktarıyoruz. Ziraat Bankası şifremi unuttum çözümünü gelin birlikte inceleyelim.

Her geçen gün teknolojinin gelişmesi ile birlikte şifreler bilgi güvenliği için kilit noktalar olmaktadır. Bu yüzden güçlü şifreler daima kişilere üst düzey güvenlik sağlamaktadır. Ancak bazı dönemlerde Ziraat mobil şifremi unuttum gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Çünkü kart şifreleri, sosyal medya şifreleri ve banka şifreleri gibi akıllarda birçok şifre olmaktadır.

Mobil Bankacılık Şifresi Nasıl Alınır

Mobil Bankacılık Şifresi Nasıl Alınır
Mobil Bankacılık Şifresi Nasıl Alınır

Ziraat mobil şifresi nasıl alınırım sorusu için ise belli aşamaların takip edilmesi gerekir. Bu aşamalar şu şekildedir;

  • Ziraat bankasının kendi sitesi olan bireysel.ziraatbank.com adresine giriş yapılmalıdır.
  • Adrese giriş yapıldıktan sonra ekranda bulunan Hemen Başvur yazısına tıklanarak yeni online müşteri menüsüne girilmesi gerekmektedir.
  • Bu menüde çıkan TC kimlik numarası, cep telefonu veya güvenlik kodu gibi bankada kayıtlı olan bilgiler eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekmektedir.
  • Bilgiler girildikten sonra devam butonuna tıklanarak kayıtlı cep telefonu numarasına gelen SMS deki şifre girilmelidir.
  • Şifrenin girilmesi ile birlikte ekranda çıkacak olan sayfada ki kart bilgileri girilerek şifre hızlı bir şekilde oluşturulur.

Mobil şifresi alma işlemi internetten yapılabileceği gibi en yakın Ziraat bankası şubesine giderek veya Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak da şifre alma işlemlerini tamamlamak mümkündür.


Daha fazla ilgili içerik;


Ziraat Mobil Şifremi Unuttum Kimlik Doğrulama

Ziraat mobil şifremi unuttum kimlik doğrulama genellikle mobil bankacılık üzerinden dakikalar içerisinde yapılmaktadır. Aşamalar ise şu şekildedir;

  • Mobil uygulamadaki şifre kutucuğunun altında ki “Şifremi unuttum” simgesine basılmalıdır.
  • Ekranda çıkacak olan kişisel bilgiler, daha sonrasında kart bilgileri girilmelidir.
  • 4 adımdan oluşan bu işlem son olarak kayıtlı cep telefonuna gelecek olan SMS ile tamamlanır.
  • Daha sonrasında ise yeni şifre kolaylıkla oluşturulur.

Ziraat Mobil Şifremi Unuttum Telefon Numaram Değişti

Ziraat mobil şifremi unuttum telefon numaram değişti, Ziraat kimlik numarası veya cep telefonu hatalıdır lütfen kontrol ediniz uyarısı bazı dönemlerde kişilerin karşısına çıkabilmektedir. Bu hata ile karşı karşıya kalınmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Nedenlerden biri sistemde kayıtlı hesabın aktiflik sürecinin dolması olmaktadır veya cep telefonu numarası değişikliği yapıldıktan sonra güncelleme yapılmaması olmaktadır. Bu nedenler olmasa bile hata vermesi durumunda ise en yakın Ziraat bankası şubesine giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak sorunu çözmek mümkündür.