Zirkonyum Diş Fiyatları – Zirkonyum Yaptıranların Yorumları

Zirkonyum diş fiyatları en çok araştırılan konular arasında ilk sırada yerini aldı. Sizler için zirkonyum diş hakkında merak edilenler içeriğimizde ele aldık. Hadi gelin birlikte bakalım.

Zirkonyum kaplama birçok kişi tarafından tercih edilen kaplama çeşitlerinden biridir. Yapılacak tedavi ve diş sayısına göre ücretler değişiklik gösterir. Ayrıca her yıl diş fiyatları Türk Diş Birliği tarafından belirlenen sabit fiyatlar baz alınır. Bu fiyatlara göre diş dolgu, kanal tedavi gibi işlemler uygulanmaktadır. Peki Türk Diş Birliği tarafından belirlenen zirkonyum diş kaplamasının güncel fiyatı nedir?

 • Zirkonyum diş kaplaması 2023 yılında tek diş için 3.000 TL ile 4.000 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

Zirkonyum Diş Nedir

Zirkonyum diş fiyatları - zirkonyum yaptıranların yorumları

Çürük diş yapısı ya da dolgu ve kanal tedavi işlemlerinde hasar gören dişlerin korunma altına alınması gerekir. En iyi diş fırçasını da kullansanız her gün dişlerinizi de fırçalasanız bazen korumak için yeterli değildir. Bunun için genel olarak diş kaplaması yapılır. Diş kaplamasında birçok farklı yöntem kullanılır. Günümüzde birçok kişi zirkonyum diş kaplamasını tercih eder. Zirkonyum özel işlemlerle oksijenle birleştirilerek diş kaplama malzemesine dönüştürülerek kullanılır. Daha doğal ve estetik görüntüsü için tercih edilir. Peki özellikleri nelerdir?

 • Oksitlenme ve korozyona karşı diğer kaplamalara göre sağlam ve dirençli yapıya sahiptir.
 • Uzun süre boyunca kullanılır ve yapay değildir.
 • Renk değiştirmediği için doğal görüntüye sahiptir.
 • Plak birikimi oluşmaz.

Zirkonyum Diş Yaptıranlar

Zirkonyum diş yaptırmak isteyen kişiler için daha önce yaptıran ve kullanan kişilerin yorumlarını bir araya getirdik. Yaptıran kişilerin yorumları şu şekildedir;

 • Kaplama yaptırmak demek sağlam dişlerini küçültüp yerine kaplama yapılmasıdır. Kesinlikle sağlam dişlerin küçülmesine müsaade etmeyin.
 • Üst dişlerimin hepsini zirkonyum kaplama yaptırdım. Estetik olarak çok güzel duruyor ve doğal görüntü sağlıyor.
 • Estetik olarak duruşu gerçekten fena değil ama yıllar geçtikçe elma gibi katı gıdaları yiyemiyorum. Çok kez düştü ve tekrar tekrar yapıştırmak zorunda kaldım. 10 yılın sonunda hafiften sararmalar da meydana geldi
 • Öndeki 4 dişimi zirkonyum kaplama yaptırdım ancak görüntüsü hiç hoşuma gitmedi.
 • 6 dişimi zirkonyum kaplama yaptırmama rağmen kimse anlamadı. O kadar doğal duruyor ki estetik olarak en iyilerden biri. Ancak son zamanlarda sızlamaya başladı.
 • Ön düşlerim küçükken kırıldığı için dolgu yaptırıyordum. Ancak daha düzgün görünmesi için zirkonyum diş tercih ettim. Dişlerim oldu gerçekten doğal ve güzel duruyorlar.

Konu hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥