18 Yaşından Küçük Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu – Ziraat, HalkBank

18 Yaşından küçük çocuğu olanlara kredi başvurusu nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. Ziraat bankası küçük çocuğu olanlara kredi veriyor mu, birlikte inceleyelim.

18 Yaşından küçük çocuğu olanlara kredi başvurusu, 18 yaş altı çocuğu olan ailelere verilen krediyi kamu bankalarından veya krediyi veren diğer özel bankalardan almak mümkündür. Bu zorlu günlerde devlet bütün zorda kalanlara yardım etmek için birçok imkân sunmaktadır. Bunlardan biride 18 yaş altı çocuğu olan ailelere çocuklarını zorlanmadan büyütebilmeleri için kredi imkânı sunmuştur.

  • Bu krediden faydalanmak için 18 yaşından küçük çocuğunuzun ya da çocuklarınızın olmasının yanı sıra T.C. kimlik kartı ile gitmeniz yeterli olacaktır. Banka tarafından verilen başvuru formunu doldurarak krediye başvurabilirsiniz. Bankalar öncelikle krediyi ödeyecek kişinin ödeme gücüne bakar. Gerek duyulduğunda başvuru yapan kişiden gelir belgesi istenmektedir.
  • Gelir belgesi dışında dikkat edilen bir diğer husus da kredi notudur. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredi başvurusu hemen kabul edilir. Fakat kredi notu düşük olan kişilerde daha derin inceleme yapılır. Mesela; Daha önceki krediler, kredi taksitlerinin düzenli ödenmesi veya başka hususlar dikkate alınarak başvuru reddedilir veya kabul edilir.

18 yaşın altında çocuğu olanlar 70 bin TL ye kadar kredi fırsatları sunulmaktadır. Faizsiz denilebilecek kadar az faiz oranları kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra 60 aya kadar vade seçenekleri de vatandaşı sevindirmiştir.

Ziraat Bankası Küçük Çocuğu Olanlara Kredi

Ziraat bankası küçük çocuğu olanlara kredi, Ziraat Bankasından 18 yaşın altında çocuğu olan vatandaşların ekonomik sıkıntılar dan kurtulabilmesi için 50 bin TL’ye faizsiz kredi imkânı sağlamaktadır. Gerek duyulan şartları yerine getiren vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılaması için hemen başvuru yapabilmektedir.

  • Çocuğu 18 yaşını doldurmuş vatandaşlar bu krediden faydalanamazlar. Vatandaşın bu krediden faydalanabilmesi için çocuğun 18 yaş altında olması şarttır.
  • Vatandaşlara sunulan bu kredinin faiz oranları da yok denecek kadar azdır. Kredinin kaç ay vadeli olacağı, faiz oranları, çekilecek kredinin miktarına ve şartlara göre değişir.
  • 50 bin TL krediyi çeken kişiye 12 ay vadeli çekilirse 0 faiz, 24 ay vadeli çekilirse yüzde 0,48, 36 ay vadeli çekilirse yüzde 0,56 oranında faiz uygulanmaktadır.

18 yaş altında çocuğu olan ailelere sunulan bu kredi imkanlarından faydalanmak için bazı şartlar vardır.

  • Öncelikle 18 yaş altında çocuğunun olması, T.C. kimlik kartının olması, kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Bazı durumlarda gelir belgesi de gerekmektedir. Bu şartları yerine getirenler e-devlet üzerinden de başvuru yapabilecektir.

Daha fazla ilgili içerik;


Halkbank 18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Kredi

Halkbank 18 yaş altı çocuğu olanlara kredi

Halkbank 18 yaş altı çocuğu olanlara kredi, kredi işlemlerinde zaman zaman kampanyalar düzenlenmektedir. İşte bu kampanyalardan biride 18 yaş altında çocuğu olanlara faizsiz kredidir. Birçok banka tarafından da vatandaşa sunulan bu kredi olanağını Halkbank da vatandaşa sunmaktadır. Halkbank bu krediden faydalanmak isteyen vatandaşlarda bazı kriterler aramaktadır.

  • Onlardan en önemlisi kredi çekecek vatandaşın 18 yaş altı çocuğunun olması gerekir.
  •  T.C. kimlik kartıyla beraber şubeye gitmesi yeterlidir.
  •  Kredi notunun yüksek olması da gerekir. Yoksa çok daha fazla incelemeler sonucunda kredisi ya onaylanır ya da reddedilir. Ama kredi notu yüksekse kredi hemen onaylanır.
  • Bazı durumlarda gelir belgesi de istenmektedir. Siz yine de kredi başvurusunda yanınızda bulundurursanız iyi olur.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥