Borcu Olana Kredi Veren Bankalar – Cumhurbaşkanı Borç Kapatma Kredisi

Borcu olana kredi veren bankalar ve Devlet destekli borç kapatma kredisi hakkında bilgilendiriyoruz. Cumhurbaşkanı borç kapatma kredisi ve e-devlet borç kapatma kredisi şartlarını inceleyelim.

Borcu olana kredi veren bankalar, borcu bulunan ve borcunu ödeyemeyen vatandaşlar için bazı bankalar borç kapatma kredisi adı altında kredi vermektedir. Faiz oranı daha düşük uygulanır. Borcunu kapatma kredisini şubelere giderek başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuruda bulunamazsınız.

 • Yanınızda bulundurmanız gereken belgeler ise kimlik kartınız ve gelir belgenizin olması yeterlidir.

Borcu olan kişiler için düşük faiz oranları uygulayarak kredi veren bankalardan bazılarını sizler listeledik.

 • Akbank: Borç transfer kredisi olarak geçmektedir. Tüm borçlarını Akbank bünyesinde toplama imkanları vardır. 20 bin TL ye kadar kredi verilmektedir. Faiz oranı ise %2,84 uygulanmaktadır. 12 ay geri ödemeli olması şartıyla.
 • Denizbank: Borç kapatma kredisi olarak geçmektedir. 65 bin TL ye kadar kredi çekme imkanız vardır. Faiz oranı ise %2,32 uygulanmaktadır. İcra durumunda olan veya avukatlık haline gelen borçlar için geçerli bir durum değildir. Makul sebeplerden ve borcu güncel olan kişiler başvuru da bulunabilir.
 • Garanti: Borç transfer kampanyasıyla beraber gelirinize uygun bir şekilde borçlarınızı kapatabilirsiniz. Dosya masrafı yoktur. Tüm borçlarını birleştirip tek bir yere ödeme yapabilirsiniz. 50 bin TL üstünde kredi başvuruları için 24 ay taksitlendirilirken, 50 bin TL altında kredi başvuruları 36 ay taksitlendirilir. Faiz oranı ise %2,49 uygulanmaktadır.
 • Finansbank: Borç kapatma kredisi olarak geçen bu kredi imkanına T.C. ile 5030 ‘a sms göndermeniz yeterlidir. Ya da şubeye gelerek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi başvurunuz şubeden yapıyorsanız bazı evraklara ihtiyacınız olacaktır. Kimliğiniz, adrese ait son 3 ay a ait faturalardan herhangi biri ve gelir belgenizle gitmeniz gerekmektedir.50 bin TL ye kadar kredi çekme imkânınız vardır. %2,03 faiz oranı uygulamaktadır.

Borç kapatma kredisini icralık durumda olmayan veya avukatlık haline gelmediyse borcu olan herkes başvuru yapabilir. Şubeye giderek başvurunuzu yapabilirsiniz, en düşük faiz uygulanarak ödeme planı çıkartılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Borç Kapatma Kredisi

Cumhurbaşkanı borç kapatma kredisi konusu oldukça fazla ilgi görmektedir. Bankaların kara listesinde bulanan kişilere özel Cumhurbaşkanının onayı ile birlikte “yeni borç kapatma kredisi” adı altında kredi verilmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;


Devlet Destekli Borç Kapatma Kredisi

Devlet destekli borç kapatma kredisi, Devlet bankalarına da artık borç kapatma kredisine başvuru da bulunabilirsiniz, 36 ay vadeli 50 bin TL kredi kullanarak tüm borçlarınızı tek bir bankada toplayabilirsiniz. Peki hangi bankalar borç kapatma kredisi veriyor diyorsanız tabi ki sizler için liste haline getirdik.

 • Ziraat bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank

Bu bankalara giderek 36 ay vadeli krediye başvuru yapabileceksiniz. Devlet destekli olarak kredi açılacak ve alınan kredileri 6 ay kadar erteleme imkânınız olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Borç kapatma kredisi şartları, borç kapatma kredisini kullanarak tüm borçlarınızı tek bir banka da toplayabilirsiniz. Yüksek oranda faiz ödemeleri yapmak zorunda kalmazsınız. Ve en önemlisi kredi takip süreci başlamaz bu yüzden de icra ve avukat masrafı ödemezsiniz. Borç kapatma kredisine başvuruda bulunmanız için bazı şartlar vardır. Bunlardan bazılarını ise aşağıda listeledik.

 • Herhangi bir idari takibin olmaması gerekmektedir.
 • Gelir belgesinin geçerliliği bulunan belgeyle başvuru yapılması gerekmektedir.
 • Talep edilen tutarın gelirin yarısını geçmemesi gerekmektedir.
 • Taksit tutarının 36 ayı geçmemesi gerekir.
 • Güncel kredi borç tutarlarını gösteren belgelerin olması gerekir.
 • İpotek yapılacaksa eş rızasının olduğu kanıtlanmalıdır.

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi

Ziraat bankası borç kapatma kredisi

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi, Devlet desteği altında Ziraat bankası borç kapatma kredisi vermektedir.24 aya kadar uygulanana taksitler de faiz oranı %1,10, 60 aya varan taksitlerle uygulanan faiz oranı %1,20 uygulanmaktadır. Peki ziraat bankasına borç kapatma kredisine asıl başvuruda bulunacağımıza gelin beraber bakalım.

 • İlk olarak sigortalı bir şekilde 6 ay bir işyerinde çalışıyor olmanız gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu için kesinlikle şubeye gitmeniz gerekmektedir.
 • Gelir belgeniz ve kimlik kartınız yanınızda olması gerekir.
 • Başvurunuz onaylanması halinde kredinizi kullanabilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥