Hatay usulü tavuk döner dürüm kaç kalori ve lavaş tavuk döner kaç kalori, bilgilendiriyoruz. Yarım tavuk döner kaç kalori, birlikte inceleyelim.

Hatay usulü tavuk döner dürüm kaç kalori diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. 1 adet Hatay usulü tavuk döner dürümün kalorisi yapılan hesaplamalara göre 490’dır. Nitekim aynı ölçülerde ve malzemelerde Hatay usulü et döner için bu miktar 510 kaloridir.

Hatay Usulü Tavuk Döner Kalori

Hatay usulü tavuk döner kalori hesabı sıkça merak ediliyor. Diyet yapan kişiler genellikle her yediklerini not almaya ve kalori hesabı yapmaya çalışıyor. Nitekim Hatay usulü tavuk döner 490 kaloriye tekabül ediyor.

Lavaş Tavuk Döner Kaç Kalori

Lavaş tavuk döner kaç kalori diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Lavaşa sarılmış bir adet tavuk döner 800 kalori ediyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Soslu Tavuk Dürüm Kalori

Soslu tavuk dürüm kalori açısından oldukça yüksek olabiliyor. Nitekim içerisine konulan sos, kalorinin büyük bir kısmını oluşturuyor. Aynı zamanda büyük oranda yağ içerdiği için sağlıksız olarak da kabul ediliyor. 1 adet soslu tavuk dürüm 520 kaloridir.

Yarım Tavuk Döner Kaç Kalori

Yarım tavuk döner kaç kalori diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Yarım ekmeğin içerisine sıklıkla 100 gram koyulsa da bazen 150 gram tavuk da konulabiliyor. Bunun için her iki gramaj özelinde kalori hesabı aşağıdaki gibidir:

  • Yarım ekmek 100 gram tavuk döner: 240 kalori
  • Yarım ekmek 150 gram tavuk döner: 310 kalori

Yer verdiğimiz kalori miktarları ortalama baz alınarak sunulmuştur. Porsiyon büyüklüğüne göre bu oranlar farklılık gösterecektir.

Diyette Tavuk Döner Yenir mi

Diyette tavuk döner yenir mi sorusunun yanıtı hem evet hem de hayır olacaktır. Nitekim sınırlar aşılmadığı sürece belirli aralıklarla diyet yapan kişilerin tavuk döner yemesi serbesttir. Burada dikkat edilmesi gereken şey döneri sossuz tüketmektir. Bunun yanı sıra ekmek ya da lavaş ile tüketilmemesi tercih edilmelidir.

Tavuk döner seçenekleri için en güncel kalori miktarlarına yer verdik. Eğer hatalı bulduysanız sorularınızla beraber hemen yorum alanına yazarak bizden geri bildirim alabilirsiniz.