Amerika Vatandaşlık Şartları 2022

Amerika Vatandaşlık Şartları ve Amerikan Vatandaşlığı Başvurusu hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Amerika Vatandaşlık Ücreti işte detayları.

Amerika vatandaşlık şartları, ABD’ de kalıcı olarak yaşamak isteyen ve vatandaş olmak isteyenlerin en çok merak ettiği koşullardır. ABD vatandaşı olabilmenin birkaç yolu bulunuyor. Bunlarda ilki “Green Card (Yeşil kart)”. Çekiliş ile veya çalışma izni sonucu elden edilen Green Card sayesinde ve 5 yıl orada yaşadıktan sonra vatandaşlık başvurusu yapılabilir. Ancak bunun da bazı şartları bulunuyor:

  • 5 yılın 30 ayını Amerika’ da geçirmiş olmak.
  • İngilizceyi biliyor olmak.
  • 18 yaşın üzerinde olmak.

Başvuru sonrasında işlemin sonuçlanmadan ülkeden ayrılmanız mümkün değil. Diğer bir yol ise ABD vatandaşı biriyle evlilik yapmak. Tabii bunun da çok kolay olmadığını ve bazı şartlarının bulunduğunu belirtmek gerekir.

Üçüncü yol, orduya katılmak ve 1 yıl boyunca görev almak. 18 yaşından büyük olmak ve en az 5 yıl ülkede yaşıyor olmak gibi bazı şartları bulunuyor. Anne babası ABD vatandaşı olan çocuklar doğdukları yerden bağımsız olarak vatandaş oluyorlar.

Kanada’ya Nasıl Göç Edilir

Amerikan Vatandaşlığı Başvurusu

Amerikan Vatandaşlığı Başvurusu

Tüm dünyadan Amerika’ ya taşınmak ve orada yaşamak isteyenlerin merak ettiği “Amerikan vatandaşlığı başvurusu nasıl yapılır?” sorusunu merak ediyor. Amerika’ da oturum izni alan kişiler bu izni aldığı tarihten itibaren 5 yıl sonrasında, gerekli şartları sağlıyorsa vatandaşlık başvurusu yapabiliyor.

Bu tarih Green Card üzerinde de bulunan ülkede yaşamaya başladığınız tarihin üzerine 5 yıl kadar bir süre ekleyip başvuru yapacağınız tarihi öğrenebilirsiniz. Bu tarihten sonra form doldurmaya başlayabilirsiniz. Bu formu ve ödemeyi online veya kendiniz doldurabilirsiniz.

Üzerimde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarım?

Amerika Vatandaşlık Ücreti

Vatandaşlık almak için ödenmesi gereken miktar son yıllarda zamlanmaya devam ediyor. Amerika vatandaşlık ücreti 640 dolardan 1.170 dolara çıkabileceği tahmin ediliyor. Yeşil kart başvuru ücreti ise 1.140 dolarda sabit kaldı. Düşük gelirli ailelerin bu ücretten muaf tutulmak için talepte bulunma hakkı var.

Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri’ nin fonlarının büyük bir kısmı, ABD’ deki diğer kurumların aksine, başvuru ücretleriyle karşılanıyor. Bu nedenle hükümet, ABD vatandaşlık ücretlerindeki bazı muafiyetleri kaldırıp zam yaparak bu geliri artırmayı düşünüyor.

Petunya Bakımı Nasıl Olur

Almanya Evlenmek İsteyen Bayanlar 2022

FED Faiz Kararı Takvimi 2022

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu