Hastanın ameliyatının kolay geçmesi için dua okumak mümkündür. Ameliyattaki hastaya okunacak dua şifa ve kolaylık sağlayacağına dair inanış, birçok dinde ve kültürde mevcuttur.

Ameliyata girecek hastaya okunacak dua hakkında merak ettiklerinizi sizler için ele aldık. Yakınınız ve çevrenizdeki bir insan ameliyata girecekse hangi duaları okumanız gerektiğine gelin birlikte bakalım.  

Sağlık bütün varlıklardan en değerli olandır. Sağlık olmadan birçok şey yarım kalır. Bütün dileklerimiz ve olmasını istediğimiz konularda bir tek Allah’tan yardım isteriz. Yoğun bakımda hasta için dua olduğu gibi ameliyata girecek hastalara okunması gereken şifa duaları vardır. Şifa duası şu şekildedir; 

Ezhibil be se rabben nasi eşfi ve enteş şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame (Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi, şifa ver, çünkü sen şifa verensin. Senin verdiğin şifadan başka bir şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki hiç hastalık kalmasın.) 

Ameliyata Girecek Hastaya Okunacak Sure

İnsanoğlu hayatı boyunca bir kere bile olsa sağlık sorunu ile karşı karşıya kalır. Bazı sağlık sorunun tedavisi edilmesi için ameliyata girilmesi gerekir. Ameliyata bir yakınınız ya da kendiniz girecekseniz okuyacağınız surelerle gönlünüzü rahatlatabilir hem de ameliyatınızın kolay geçmesini sağlayabilirsiniz. 

Yasin suresi, Haşr suresi, Ayetel Kürsi, Şura, Nahl, Yunus, Tevbe ve Amenerrasulü gibi sureleri okuyabilirsiniz. Ayrıca ameliyattan başarılı bir şekilde çıkmak için Fetih suresi de okunabilir. Bu sureler okunarak hayırlı bir şekilde dua edildiğinde Allah’ın izniyle ameliyat kolay geçer.  

Hastanın Ameliyatının Kolay Geçmesi için Dua

Ameliyata Girerken Okunacak Zikir

Ameliyata girerken kişinin rahatlaması ve kendini Rabbine teslim etmesi için okunması gereken zikirler vardır. Sizler için okuyabileceğiniz duaları ve zikirleri ele aldık. Ya Şafi esmasını zikredebilir ya da şu duayı zikredebilirsiniz.  

Bismillahi ergıke min kulli şey’in yu zike min şerri kulli nefsin ev aynin hasidin. Allahu yeşfike bismillahi ergıke (Allah’ın ismiyle seni rahatsız eden her şeyden sana okuyorum. Her hasetçi gözün şerrinden Allah sana şifa versin. Allah’ın adıyla sana okurum.) 

Ameliyattaki Hastaya Okunacak Esma

Ameliyatta yakınınızı beklemek hayatta başımıza gelecek en çaresiz bekleyişlerden biridir. Ancak en çaresiz olduğunuz anda yanımızda Rabbimiz vardır. Ameliyatta olan bir hasta için Ya Şafi esmasını zikrederek ameliyatının kolay geçmesi için dua edebilirsiniz.  

Ya Şafi esmasının fazileti oldukça fazladır. Hastalıkları iyi eden, şifa veren anlamlarına gelen Ya Şafi esmasını 391 kere zikretmeniz gerekir. Şifa bulması ve kolay bir şekilde ameliyattan çıkması için okunacak esmalardan birisidir. 

Hastanın Ameliyatının Kolay Geçmesi için Dua

Ameliyata Girecek Hastaya Okunacak Kuran

Kuran’ı Kerim de hastalık için 6 tane ayet bulunmaktadır. Şura, İsra, Nahl, Tevbe Yunus, Yasin gibi sureleri okuyarak sevdiğiniz kişilerin gönlünü rahatlatabilirsiniz. Ameliyattan sağlıklı bir şekilde çıkması ve kolay bir ameliyat için Fetih suresi de okunabilir.  

Kuran Müslümanlar için yol gösterici tek kitaptır. Kuran’da yer alan sureleri okuyarak Allah’tan yardım istemeli ve sevdiğiniz kişinin o ameliyat masasından sağ salim dönmesi için dua etmelisiniz. Ameliyata girecek olan hastaya okunacak dua hakkında merak ettikleriniz ve sorularınız varsa bizlere yorum kısmından ulaşabilirsiniz. 

Birinin Seni Sevmesi İçin Dua

Eşler Arasındaki Soğukluğun Gitmesi İçin Dua

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua

Leave A Reply