Türk Telekom Yedek Rehber Aktifleştirme – Rehber Yedekleme

Türk Telekom yedek rehber aktifleştirme, bilgilendiriyoruz. Türk Telekom online İşlemler rehber yedekleme ve Türk Telekom rehber geri yükleme nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

Türk Telekom yedek rehber aktifleştirme, Tüm GSM operatörlerinde olduğu gibi Türk Telekom‘un da farklı hizmetler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Eskiden ücretli olan rehber yedekleme işlemi, artık Türk Telekom kendine ait APK uygulaması sayesinde rahatlıkla ve ücretsiz olarak yapılabiliyor.

Peki, Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, hangi uygulamayı indirmeniz gerekir ve nasıl kullanılır? Türk Telekom rehber yedeğinizi oluşturabileceğiniz programı My Contacts Backup Pro ile geliştirmiştir. Uygulama IOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışmaktadır. İşletim sisteminize göre uygun olan uygulamayı cihazınıza indirin. Uygulamayı açtığınızda, aldığınız yedeğin hangi mail adresine gönderilmesini istediğinizi soracaktır. Tek bir tuşla yedeğinizi istediğiniz formatta alarak, mailinize alabilirsiniz.

Türk Telekom Rehber Geri Yükleme

Türk telekom rehber geri yükleme

Türk Telekom rehber geri yükleme, yedekleme almak, tüm kullanıcılar için oldukça önemlidir. Cihazın arıza yapması, kırılması, çalınması gibi durumlarda, rehber yedeklerinize anında ulaşabilmelisiniz. Bunun yanı sıra, bazı durumlarda da rehberinizin yedeklenmesini istemezsiniz.

Türk Telekom Yedek Rehber Silme

Türk Telekom Rehber geri yükleme nasıl iptal edilir konusu aklınıza takılır. Dijital olarak yani online işlem merkezi ya da cep telefonunuzdan yedek alınmasını iptal edemezsiniz. Türk Telekom rehber yedekleme iptali için 444 1 500 numaralı müşteri hizmetleri birimini aramanız, kimlik doğrulaması yapmanız ve canlı destekten işlemin iptal edilmesini talep etmeniz yeterli olacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;


Türk Telekom rehber Yedekleme Nasıl yapılır

Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, konu başlangıcında belirtilen şekilde rehber yedeğini nasıl alacağınızı aktarmıştık. Aktarılan bilgiler, her zaman için istediğiniz konumda ya da operatörün bulut servisinde kalır. Siz aboneliğinizi iptal ettiğiniz an bu yedekler de operatör tarafından silinecektir.

Türk Telekom Hat kullanıcılarının merak ettiği bir diğer konu ise Türk Telekom rehber geri yükleme konusudur. Yedekleme uygulaması indirenler için birkaç tuşla yedeklerin geri gelmesi mümkündür. Aynı zamanda alınan yedekler, istediğiniz formatta mail adresinizde ya da saklama yaptığını başka bir yerde olabilir. Uygulama yükleyerek alınan yedekler, geri yükleme, yani dıştan içe aktar şeklinde direktifler takip edilerek, son yedeklerin geri yüklenmesi şeklinde yapılacaktır.

Ancak yedek almadıysanız maalesef, rehber ve diğer verilerinizin silinmesi durumunda yeniden kullanma şansınız olmayacaktır. Bu nedenle alınan yeni bir hat, telefon olduğunda anında yedekleme sistemi upload edilerek aktif edilmesi önerilmektedir.

Nil Arslan

Ünlüler dünyasını takip etmeyi sever. Yaşama dair merak ettiği çok şey var. BAÜ İletişim bölümü öğrencisi. Akvaryum hayvanlarına bayılır. nil.arslan@bedavainternet.com.tr