Aydınlatıcı Kalem Nasıl Kullanılır? – Göz Pınarı Aydınlatıcı Kalem

Aydınlatıcı kalem doğrudan yüze uygulama ile kullanılır. Kalem ucunda yer alan aydınlatıcı bölüm göz altlarına, kaşın hemen altına ve elmacık kemiklerinin üzerine uygulanmaktadır. Uyguladığınız bölgedeki aydınlık efekt yüzünüzün daha canlı ve sağlıklı durmasını sağlar.

Aydınlatıcı kalem kullanılışı yönünden minik bir ipucu da burun ucunda kullanımdır. Burun ucunda aydınlatıcı kalem burnun daha kalkık görünmesini sağlar. Aydınlatıcı kalemlerin başlıca uygulama alanları;

  • Göz altları,
  • Kaş altları,
  • Göz pınarları,
  • Elmacık kemiklerinin hemen üzeri,
  • Elmacık kemiklerinin bitişi,
  • Burun çizgisi.

Aydınlatıcı kalem kullanırken dikkat etmeniz gereken başka bir husus da kullanım zamanıdır. Aydınlatıcı kalemler makyajın neredeyse sonunda yapılır. Ten makyajı tamamen bittikten sonra son noktayı koymadan aydınlatıcı kalem kullanılır ve dağıtma işlemi yapılır.

Göz Pınarı Aydınlatıcı Kalem

Göz pınarı aydınlatıcı kalem ile daha belirgin hale getirilebilir. Göz pınarının aydınlatılması genellikle gözlerin daha büyük görünmesi için kullanılan bir makyaj tekniğidir.  Göz pınarlarındaki beyaz ve aydınlık görünüm cildin daha sağlıklı görünmesine olanak tanır.

Göz pınarlarına aydınlatıcı kalem uygularken göz pınarlarını fazla taşırmamak gerekir. Neredeyse küçük bir nokta olacak şekilde kalem dokundurulur. Gözlerinizde çekik bir etki oluşturmak isterseniz göz kapağının içine doğru üst bölümlere taşıyarak aydınlatıcı kalem sürebilirsiniz.

Göz pınarı için aydınlatıcı kalem kullanacaksanız kalemi göz pınarlarınızdan aşağı yönlü taşımamalısınız. Kalem göz pınarlarının içinde kalmalıdır. Aşağı doğru taşıdığınızda gözünüzü de aşağı çekersiniz. Rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkar.

Toz Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Toz aydınlatıcı kullanılırken bir adet yelpaze fırçaya ihtiyaç vardır. Yelpaze fırça aydınlatıcının uygulanması için kullanıldığında bölgeye daha iyi uygulama mümkün olur.

Toz aydınlatıcıyı yüzdeki göz pınarı benzeri görece küçük olan bölümlere uygularken yelpaze fırça kullanmayın. Serçe parmağınız bu uygulama için yeterli olacaktır. Toz aydınlatıcıyı uygulamak istediğiniz bölgeye nokta atışı ile uygulamalısınız. Fazla dağınık görünen bir aydınlatıcı hedeften şaşar.

Aydınlatıcı ürün kullanmakta zorlananlar için aydınlatıcı efekti veren yüz losyonları tavsiye edilebilir. Garnier C Vitamini serum benzeri serumlar ile makyaj öncesinde cildin nemlendirilmesi ve aydınlatılması aynı zamanda aydınlatıcının da daha kalıcı olmasını sağlar.

Stick Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Stick aydınlatıcı nasıl kullanılır

Stick aydınlatıcı, aydınlatmak istediğiniz bölgeye sürülerek uygulanır. Stick formda bulunan aydınlatıcıların pigment yoğunluğu genellikle toz olanlara oranla daha fazladır. Pigment yoğunluğunu da göz önünde bulundurarak az miktarda kullanmanız önerilir.

Stick aydınlatıcıyı sürdükten sonra minik dokunuşlar ile yayabilirsiniz. Özellikle Gratis indirim günlerinde hemen tükenen ürünler arasında yer alan bir makyaj ürünüdür. Stick aydınlatıcıların kullanım yönünden en kolay olan aydınlatıcı çeşidi olduğunu da söylemek gerekir.

Aydınlatıcı Nereye Sürülür?

Aydınlatıcı yüzün yüksekte kalan bölgelerine sürülen ve yüzü daha canlı göstermeye yarayan bir makyaj malzemesidir. Birçok farklı formda aydınlatıcı bulabilirsiniz. Toz, krem, likit ya da jel seçeneklerinin yanı sıra kalem aydınlatıcılar da sevilerek kullanılmaktadır.

Aydınlatıcı içerisinde ışıltı veren pigmentler bulunur. Bu pigmentlerin her biri yüzün yüksek noktalarının daha fazla ön plana çıkmasını sağlar. Aydınlatıcı sürebileceğiniz yerler yüzünüzün yüksek noktaları olmalıdır. Elmacık kemikleri, burun ve dudak üzeri bu bölgelerden bazılarıdır.

Kalem Highlighter Nasıl Kullanılır?

Kalem highlighter kullanılacak bölgenin üzerine fazla dağıtılmadan sürülerek kullanılır. Kalemle sürdükten sonra elinizle minik dokunuşlar yapabilir ve aydınlatıcıyı yüzünüze oturtabilirsiniz.

Aydınlatıcı Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Aydınlatıcı kaş kalemi kaşların hemen altına uygulanır. Uygulama sonrasında minik bir fırça yardımı ile dağıtabilirsiniz. Böylece kaşları olduğundan daha kalkık gösterebilirsiniz.

Watsons Güzellik Ödülleri

Transparan Pudra Nasıl Kullanılır

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr